Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mateusz 19

Co dalej?Mógłby ktos doradzić?

Polecane posty

Gość mateusz 19

witam mam na imie mateusz. obecnie ukonczylem zasadnicza szkole zawodowu na ukierunkowaniu mechanik pojazdow samochodowych.. w zwiazku z tym ze nie do konca zawod trafiony postanowilem podjac dalsza nauke w zaocznym liceum dla doroslych(cosinus). poniewaz dotychczas mialem podpisana jedna umowe na okres 3 lat,niezbyt jesli chodzi o obycie w urzedach itp. niewiem co dalej robic?gdzie szukac pracy(poniewaz trudno pogodzic szkole,prace i dodatkowo chcialbym sie zapisacna kurs prawa jazdy),czy powinienem zarejestrowac sie w urzedzie pracy..(mowiono mi ze jesli tego nie zrobie,to moga mi grozic konsekwencje karne). Przepraszam za bledy w tekscie i z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie nie grożą ci żadne konsekwencje karne, jeśli się nie zarejestrujesz w UP, to nie jest obowiązkowa rzecz. Poza tym to o jakiej umowie mówisz bo nie do końca zrozumiałam? Jeśli chcesz pogodzić naukę, kurs prawa jazdy z pracą, to najlepiej będzie jak poszukasz sobie pracy tymczasowo w restauracjach typu McDonald's, KFC, Subway, Greenway itd. Tam jest wielka rotacja pracowników, stawka godzinowa na ogół 8zł, a grafik naprawdę bardzo elastyczny, także najlepsze miejsca dla osób uczących się, bo tak naprawdę dopasowujesz sobie grafik pracy pod szkołę, tak żeby pasowało. Do tego pracowników potrzebują praktycznie non-stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz 19
rozumiem dziekuje za odpowiedz na moje pytania..odnosnie umowy na ktora pracowalem dotychczas to poprostu umowa jaka na praktykach...(mlodociany pracownik,umowaa o prace..) z tym ze noo to nie moj swiat,by w zawodzie pozostac. Co do proponowanych przez Pania pomyslow to podobno z regoly prace da sie znalezc,lecz gorzej jesli vhodzi o jej charakter,straszny rumor jesli chodzi o fast foody itd. Trudna sytuacja,bo nie mam na siebie pomyslu...ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało jest ludzi, którzy na 100% wiedzą co w życiu chcą robić, jesteś młody i masz jeszcze czas by zdecydować, ja sama kiedy studiowałam jeszcze pracowałam właśnie w KFC i bardzo mi to odpowiadało. Nie pracuje się więcej jak 8 godzin, dostaje się umowę, tam wszystko jest zgodne z literą prawa. To że jest spory ruch w tego typu miejscach to tylko dobrze bo czas spędzony w pracy zlatuje jak pstryknięcie palcami, nawet nie wiesz kiedy. Spróbuj pomyśleć o swoich zainteresowaniach, co ci sprawia przyjemność i idź w tym kierunku, idź do empiku i poszukaj dobrej książki, która pomoże Ci się ukierunkować na dobry zawód/ studia. Napewno dasz sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam ci jakas prace dorywcza np sprzedaz bezposrednia, sama sie ucze i jestem zadowolona bo zawsze jakis grosz wpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.better
Również polecam sprzedaż bezpośrednią. Mogę Cię wprowadzić w sprzedaż artykułów do domu, m.in. kuchni, łazienki, ogrodu itp. Zawsze sobie dorobisz, a ile czasu na to poświęcisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Chcesz znać szczególy, to napisz agnieszkabetterware@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×