Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eliza 33

Szukam znajomych z okolic Hamburga

Polecane posty

za prace takie jak sprzatanie czy dzieci chyba nie da sie odlozyc z 1200 eur miesiecznie, jak ktos tu pisze. tzn nie wyobrazam sobie. w hamburgu sa tez mieszkania troche drogie. w sumie jest tu pelno polakow, ktorzy pracuja na budowach, oni moze zarabiaja 2000eu i moze nawet i odkladaja 1800, ale oni zyja jeden na drugim , po kilka osob w pokoju i na nic za bardzo nie wydaje (tzn. oprocz picia i jakiegos czasami jedzenia, chociaz wiekszosc pewnie maja z polski). ale z tego co zrozumialam chodzilo ci o bardziej stale osiedlenie anizeli jezdzenie do domu co 3 tygodnie...niektorzy moze i sporo odkladaja,ale ja tez chce zyc, wychodzic do restauracji,na dyskoteki, co roku co najmniej raz na wakacje. no i na to stac mimo, ze sie studiuje. ja tez kiedys to zostawilam i nie zaluje,w Polsce nie mialabym takiego zycia, chociaz fakt bez rodziny:( bo znajomych to i tu znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krombkampp
no kurde - sprzataczki "w moim" panstwie zarabiaja minimum 1500EUR netto za 37-o godzinny tydzien pracy, co roku "urzedowa" podwyzka, zatem zle nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to twoje panstwo to chyba nie niemcy??? poza tym nie powiedzialam , ze ci nie wierze, tylko nie znam takich osob, ktore tyle zarabiaja.a netto tu tu na pewno nie na legalnym zatrudnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krombkampp
Dania. Mam ciotke w Niemczech, ktora pracuje w recepcji, w klinice. Jak przyjechalem do Danii 3 lata temu to pierwsza moja wyplata - na start minimalna stawka, a firma z branzy ogrodniczej - byla wieksza niz wyplata mojej ciotki po 10 latach w klinice - smieszne to troche. I to sa kwoty netto - praca legalna, minimalne wynagrodzenie. Po 3 latach pracy (podwyzki co roku, ok. 4%) moja pensja to ok. 1750EUR (po przeliczeniu) netto. Podwyzki i tak za duzo mi nie daly, bo minimalna placa w ogrodnictwie (tez rosla) jest ciut nizsza. Zatem majac minimalna pensje w danej branzy i tak sporo zarabiasz, aczkolwiek pojecie minimalna jest troche mylace, bo wiekszosc osob, ktore zaczynaja - taka place otrzymuja na start. Skandynawia to naprawde swietny region do zarabiania i zycia :) Zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha no to wszytsko jasne. to zarobki sie rzeczywiscie roznia. ja jakbym teraz poszla do pracy po niemieckim licencjacie, to spodziewam sie , ze nie dostalabym wiecej niz 2.100 brutto a 1.100 netto, bo 1000eu prawie na podatki idzie jak sie ma ta klase podatkowa ,co ja. ja nie mowie, ze tu jest super zarobkowo, sa lepsze kraje, ale ja tu nie siedze dla zarobkow. skoro ktos ma tylko taki cel, to moze powinnien sie kierowac gdzie indziej. tylko z tego co slyszalam Dania jest tez drozsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krombkampp
Drozsza w sensie uslug, ale reszta - towary, utrzymanie mieszkania - jest porownywalna cenowo z Niemcami, moze z 10% drozsze. No i samochody sa kosmicznie drogie, przez glupie opodatkowanie, srednio kosztuja 2 razy tyle co w DE, ale za to jak ktos lubi jezdzic rowerem to chyba wiecej tutaj sciezek niz w DE. Ja nie jestem tutaj zarobkowo, zyje tutaj, a moj tryb zycia bardzo sprzyja oszczedzaniu ;) Ale przynajmniej masz tutaj z czego oszczedzac. W Polsce pewnie cala wyplata poszlaby na mieszkanie, jedzenie, zeby cos sobie kupic to trzeba by oszczedzac latami ... albo mieszkac z rodzicami. A gdze jakies zabezpieczenie na "czarna godzine", eh, szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamburżanka
ja mieszkam w HH od ponad 3 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamburżanka
A dokladnie to od lat 19, czyli wiecej niz 3 :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamburżanka
Dokladnie to mam 27 lat, 5 miesiecy, 2 tygodnie, 4 dni, 7 godzin, 43 minuty i 4 sekundy, a Ty? - tez dokladnie poprosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamburżanka
Dlaczego? No a Ty od dawna w Hamburgu? Zostajesz tutaj na zawsze? Podoba sie Tobie? Nie tesknisz za rodzina? Chcesz tutaj pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie sa oplaty za mieszkania w Haburgu? tak z ciekawości pytam, u nas rachunki to np. gdy się mieszka w bloku stały czynsz ok.400zł plus dodatkowe rachunki razem mieszkając w bloku mysle,że w 3 osoby można płacić za mieszkanie z 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krombkampp
O, tez jestem ciekawy. Ja mieszkam w bloku - 3 pokoje, 86m2. Staly czynsz to 1800zl + oplaty, razem wychodzi 3000zl na miesiac, kompletnie ze wszystkimi mozliwymi oplatami (prad, woda, ogrzewanie, licencja TV, kablowka [podstawowy pakiet] i internet 30Mbit). Ale mieszkamy we 3 osoby i kazda zarabia ok. 7000zl, zatem jeszcze ujdzie ;) Madmłazel - ale takich oplat to pozazdroscic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krombka - no wiem teraz odkąd przeprowdziłam się do domu za miasto też zazroszczę takich :) ale nie wiem gdzie mieszkasz chyba w jakims poważnm apartamencie? bo na blokowiskach są właśnie takie o jakich pisałam tylko,że mieszkanie 60m2. Jestem ciekawa jak to wygląda ogólnie w Niemczech bo znam osobę, która narzeka... a myslę,że jest taniej niż w PL z rachunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w hamburgu jak i w innych miastach zalezy to od dzielnicy. w hamburgu sa w ogole mieszkania uwazane za jedne z drozszych. ja mieszkam bardzo centralnie (ale to nie znaczy dobra dzielnica) i za male mieszkanie place kolo 300 + prad 25 + telefon 32 czyli ogolnie ponad 350, a mieszkanie ma tylko 22 metry kw. w tym samym miejscu mieszkanie wieksze o 10metrow kw. kosztuje 100 wiecej.dwupokojowe cos kolo 460 , to jest w sumie drogo jak na ta dzielnice. dwupokojowe w takich przecietnych dzielnicach od 450 mysle wzwyz 600 to tez raczej tak normalnie. a te lepsze dzielnice to wiadomo zaczyna sie od 700. co jest tutaj specyficzne dla tego miasta; jest trudno znalezc jakies mieszkanie...z tego co slyszalam to w berlinie nie ma np. takiego problemu. ostatnio przegladalam oferty, bo byc moze sie tam przeprowadze, to ceny moze sa porownywalne jak tutaj (chociaz niby powinny byc tansze), ale mam nadzieje tez , ze "od reki" mozna tam cos znalezc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to chyba bylo oczywiste ,ze drozej, dlaczego mialoby byc taniej?? nie wiem z jakiej miejscowosci jestes? mam tez mieszkanie we wroclawiu (wlasnosciowe) to placimy cos ponad 400zl czynszu, a jakbysmy mieli takie wynajmowac od kogos to by bylo na pewno ponad 1000zl (mieszkanie dwupokojowe,45m2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Branżowe
Witam. Szukamy znajomych,najlepiej jakiejś pary,pojedyncze koleżanki również mile widziane heh. Jestem Marta,wraz z dziewczyną mieszkamy w Hamburgu,szukamy znajomych do wyjścia na drinka,do kina czy na obiad. Mamy psa,także może ktoś też my i chciałby z nami pospacerowac;) lubimy również basen saunę i różnego rodzaju wariactwa. Jeżeli jest tu ktoś z Hamburga i ma ochotę coś porobić to czekamy;) pozdrawiam; ) alfredaklaus1982@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andersonn@web.de

Odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×