Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IgaWa

Praktyka w Kancelarii Radcy Prawnego

Polecane posty

Gość IgaWa

Witam. Mam pytanie do osób które odbyły lub nadal odbywają taką praktykę. Przyznam szczerze, że miałabym okazję wreszcie taką praktykę odbyć, ale zdaję sobie sprawę z tego, że dawno "wypadałam z obiegu", studia prawnicze skończyłam 3 lata temu i niewiele pamiętam Z tego co wiem, to do zakresu obowiązków praktykanta należy wykonywanie prac pomocniczych przy świadczeniu przez Kancelarię pomocy prawnej jej klientom, polegających w szczególności na: * sporządzaniu pisemnych projektów opinii prawnych, * opracowywaniu projektów statutów i umów, * opracowywaniu projektów pism, wniosków i innych dokumentów, wymagających wiedzy prawniczej, * ocenie projektów umów pism, wniosków i innych dokumentów przygotowanych przez kontrahentów Kancelarii. Moje pytania są takie: czy na praktyce nauczę się powyższych rzeczy, czy już mam umieć sporządzać i opracowywać w/w projekty. Na studiach zaocznych żadne z wymienionych czynności niestety nie były praktykowane, stąd moja obawa przed zrobieniem z siebie pośmiewiska. Jakie pytania najczęściej są zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej i z jakiego prawa powinnam się najbardziej na taką rozmowę przygotować. Czy praktykę można odbyć w każdym wieku? Czy podobnie jak staż obwarowane jest to pułapem wieku? Serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IgaWa
Naprawdę nikt nie odbył takiej praktyki? Bardzo mi zależy na tych informacjach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×