Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czyścicielka

Polecicie naprawdę dobry środek do mycia szyb?

Polecane posty

Gość czyścicielka

Mam mr muscle, ale robi wstrętne smugi zarówno na szybach jak i lustrach. Czym niektórzy myją okna, że są idealnie czyste bez smug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czysta woda i mikrofibra
tylko tyle wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam że Clin jest najlepszy jak szyby nie są zbyt zakurzone to pryskam od razu na szybę przecieram ręcznikiem papierowym i błysk jak szyby by były brudniejsze najpierw zmywam na mokro wodą z płynem a później pryskam od razu Clinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszula kochanowska
gdy miałam stare,okna potrafiłam je umyć bez smug,odkąd wymieniliśmy na nowe za cholerę nie potrafię ich domyć,chyba szyby robią inaczej niż kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliisee
Dla mnie CLIN, skończyłam mr muscle i się cieszę bo juz go nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość errteee
te smugi to chyba tłuszcz;/ ja robie tak: wodę+płyn do mycia (tylko bez balsamów) naczyń, gąbka no i szuru buru:) pianę ściągam zwykłą ścierką (tylko nie może być wypłukana w płynie zmiękczającym!!!!) zbieram pianę później mokrą mikrofibrą przecieram i poleruje suchą mikrofibrą ostatnia ścierka powinna aż piszczeć na szybie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brrrach
Ostatnio zakupiłam i wypróbowałam Clinex Glass.Ważne żeby się nie narobić i żeby było skutecznie , myję nim szyby i plastikowe ramy okien.Płyn spryskuję na ręcznik papierowy i wycieram okna, potem doczyszczam samym ręcznikiem papierowym. SUPER wykorzystuję go też w łazience. http://azylczystosci.pl/produkty/chemia-do-szyb,2,38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepiiej i bez jakichkolwiek
smug myć można szyby octem w proporcji np. 3 szklanki wody 1 szklanka octu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta z Torunia
Od jakiegoś czasu używam środków z witryny www.złotesrodki.pl, naprawdę przestałam się sugerować tymi sklepowymi "cudami z reklamy". Rozmawiałam z jednym przemiłym Panem i on wytłumaczył mi że są środki kwasowe i zasadowe i każdy z nich jest do czegoś innego, nie ma środka do wszystkiego. Do okien mają super DR Clean Glass nie zostawia smug i nadaje się do mycia okien pcv. Namiar na tą firmę dostałam od mojej koleżanki, która sprząta w hotelu i używają tych środków. Miłego mycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie maz myje idealnie - woda z ludwikiem po czym bardzo dobrze ( chlop ma silę) naciskając sciaga taką gumową scigaczka , jak do samochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1-dna część octu ( 10%) + 9 -ć części wody -- umyte i zdezynfekowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam cler z biedronki , jest naprawde najlepszy z wszytskiego co mailam do tej pory - a zawsze kupowalam drozsze srodki do mycia okien bo amm ich w domu duzo :( ale ten cler jest the best , serio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
clin jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polećcie dobra technikę mycia szyb, żeby smug nie było...bo ja się chyba nigdy nie nauczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam ostatnio w Auchan płyn do mycia szyb marki Criss. Nic mi ona nie mówi ale za cenę 4 zł myje idealnie i niech się schowają wszystkie Cliny i inne Mr Muscle. Ważna jest też na pewno dobra ściereczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku lat używam płynu do mycia szyb... do spryskiwaczy, kupowany przy okazji tankowania auta. Skoro w samochodzie są czyste i bez smug szyby, to czemu ma tak w domu nie być? Tylko zapach trzeba sobie dobrać smile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy dobry czy nie, ale na pewno ciekawy i intrygujący. A mianowicie http://www.poradopedia.pl/motoryzacja/niewidzialna-wycieraczka-przydatny-specyfik-czy-kolejny-chwyt-marketingowy,4547.html Stosował ktoś? To rzeczywiście działa? Jest tu opisane jak krok po kroku postępować, żeby jak najdokładniej wyczyścić szyby, więc wszystko zdaje się piękne kolorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam Dr Glass Spray i jest naprawdę bardzo dobry nie pozostawia smug i dużo nie kosztuje . Zemówiłem ze strony zlotesrodki.pl . Naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romanos
Tylko Glass & Mirror z sklepu zlotesrodki.pl nie miałem nigdy tak skutecznego płynu. Zero smug i okna się rzadziej brudzą. Wypróbowane i przetestowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam jak najbardziej taki środek "Luminia". Kiedyś znajomy przywiózł to z Hiszpanii i ostatnio zobaczyłam na facebooku że ktoś zaczął w końcu sprowadzać to do Polski. Bardzo łatwy w użyciu i nigdy nie pozostawały mi smugi. https://www.facebook.com/luminia.poland/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również próbowałem Luminie. Jak nienawidziłem myć okien to teraz nie stwarza mi to problemu. Ponadto stosuję ten środek również do mebli które mam w połysku a nawet machnę nim płytki w łazience. Świetna sprawa, rozprowadzasz po powierzchni, czekasz aż wyschnie i polerujesz suchą szmatą na idealny połysk. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważny jest nie tylko środek chemiczny jakim umyjemy okna ale też materiał, który wykorzystamy. Osobiście mogę wam polecić pumeks od firmy www.pumeks.pl Świetnie nadaje się do czyszczenia zabrudzeń na szybach i nie pozostawia śladów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w branży sprzątania ( 14 lat) wiem, że nawet najlepszy płyn nie wystarczy jeżeli będziemy stosowały nieprawidłową technikę mycia. Dobry płyn to taki, który nam rozpuści zabrudzenie ( ja używam Glass & Mirror, który sprawdza się idealnie ). Jednak równie ważne jest prawidłowe zebranie zabrudzenia z szyby okiennej. Co z tego, że rozpuszczony brud będziemy próbowali zebrać szmatą jak ona po kilku przetarciach będzie oddawała więcej brudu niż go zabierała ? Powstaną wtedy tak dobrze nam wszystkim znane smugi. Dobranie właściwego czyściwa to również nie łatwa sprawa. Ile razy zdarzyło mi się użyć czyściwa które zostawiało białe kłaczki na szybie, albo w ogóle nie chłonęło wody. Polecam przeczytanie artykułu z strony http://sprzatanie.hol.es/jak-umyc-okna/ opisana tam jest prawidłowa technika mycia okien i dobór odpowiednich środków do mycia okien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×