Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paulinusowa

Zwymiotowałam tabletkę YAZ- nie posiadam zapasowego blistra

Polecane posty

Witam! Niestety krótko po przyjęciu tabletki YAZ zwymiotowałam(10dzień). Tabletki przyjmuje od listopada i nie zdarzyło mi się jeszcze o żadnej zapomnieć. Nie posiadam zapasowego blistra. Co teraz powinnam zrobić? Dodam, że minęło ponad 12 h. Czy mogę kontynuować przyjmowanie tabletek, mimo że wczorajsza się nie wchłonęła? Pozdrawiam! Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi tydzień z tego co wiem nie jest niebezpieczny po przekroczeniu 12 godzin, miałam kiedyś taką sytuację z Yazem i nic się nie stało. Musisz zażyć tą tabletkę, nie możesz pominąć jej całkowicie, bo w ulotce jest napisane, że trzeba wziąć tą tabletkę nawet jeśli to będą 2 naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko w takim razie będę miała o jedną tabletkę za mało i zamiast na 24 dniu, skończę na 23 :/. Nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że z nikim nie współżyłam. Zależy mi tylko żeby ochrona antykoncepcyjna nadal istniała. Przez 7 dni również mogę być wstrzemieźliwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia8
Paulinusowa - zajrzyj do ulotki, ale wydaje mi się,że nie zrobi różnicy jeśli weźmiesz 23 tabletki zamiast 24, zaczniesz przerwę 1 dzień wcześniej tylko pamiętaj,żeby tabletkę z nowego blistra też wziąć dzień wcześniej, ja biorę yasminelle i już 19 tabletek zabezpiecza cały cykl ( a jest 21).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno powinnaś zażyć tą dodatkową tabletkę teraz. A co do skrócenia opakowania, to nie wiem czy zachowasz zabezpieczenie, radziłabym raczej w tym temacie skonsultować się z lekarzem, w ulotce nie widzę nic na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia8
bojabojaboja - ulotki od yaz nie widziałam, ale yasminelle mają identyczny skład, a jest ich 21, w yazie chodzi o to,żeby zmniejszyć ilość dni bez hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×