Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość onaaaaaaaaaaaaaa

Maszyna do szycia dla początkujących

Polecane posty

Gość onaaaaaaaaaaaaaa

Chciałabym kupić maszynę do szycia, nie mam żadnego doświadczenia. Interesuje mnie coś co będzie w miarę uniwersalne, proste w obsłudze, nie za drogie ale i dobre ;) Jakie konkretne modele polecacie? jakie firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam maszynę ŁUCZNIK!Ja mam KORNELIA II.Jest mała,sprawna,dobrze szyje ma owerlok itp.Jestem z niej zadowolona.Kupiłam ją w auchanie za ok 260zł,czy jakoś tak,to było kilka lat temu,więc nie pamiętam dokładnie.Ogólnie firma łucznik jest dobrą firmą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
Dzięki za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
A na co zwrócić uwagę przy zakupie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zwracałam uwagę na to,żeby była mała,żeby dużo miejsca nie zajmowała,na ilość ściegów,ja kupiłam bez "walizki"ale żałuję,patrz,żeby miała też walizkę,bo jest ją potem do czego schować.Żeby miała ściągany"rękaw",bo wtedy łatwiej jest coś wąskiego przeszyć!Popatrz też przed zakupem na to,w jaki sposób się wymienia żarówkę,bo w starych łucznikach było to łatwiejsze,bo tylko się otwierało i już,a teraz trzeba chyba we wszystkich śrubki odkręcać itp.Gdy już kupisz maszynę,proponuję ją dobrze nasmarować,między innymi w tej części,gdzie chodzi benbenek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
Jeszcze raz wielkie dzieki Nadziejo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co,ja ją kupiłam jakieś 3-4lata temu i służy mi cały czas,a ostatnio na niej dość dużo robię,tzn.głównie przeróbki,firanki poszyć,skrócić spodnie,spódnicę itp.:)Nawet skaję szyłam na niej i bez problemu szyła!Fajnie też się szyje na niej woal i tafte!Acha i dokup sobie igły do niej odrazu,czy obojętnie na jaką się zdecydujesz maszynę.Mi najbardziej potrzebne są igły 75 i 80!Najczęściej nimi szyję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
Z tego co czytam tu i tam o tej maszynie to faktycznie ludzie sobie ją chwalą, jednak na stronce http://www.lucznik.info/ maszyna ta widnieje w kategorii dla wtajemniczonych krawców ;/ Myślisz, że można się na niej uczyć?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
Mi głownie chodzi o szycie jakiś prostych rzeczy typu, własnie firany, jakieś poszewki na poduszki czy pościel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też jestem początkująca i bez problemu sobie radzę:)Więc spokojnie!Ja też większych rzeczy nie szyję,tylko tak jak wyżej napisałam.Ostatnio częściej nawet sąsiadce coś skracam itp.niż sobie,a maszyna się dawno spłaciła:)Jedynie co, to 2spódnice sobie uszyłam,a teraz przymierzam się do sukienki z tafty,tylko szukam po burdach itp,żeby jakiś fajny wykrój był i żeby była w miarę nieskomplikowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A firany się super szyje,nawet modny teraz woal,lamókę jak do firan wszywałam to też bez problemu się szyło!A do lamówek do firan igła 70tka,bo te materiały są delikatne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na http://www.amatec.pl/ - maszyny szwalnicze. Firma zajmuje się dystrybucją oraz serwisowaniem przemysłowych maszyn do szycia i zdobienia tekstyliów, tj. drukarek DTG i hafciarek przemysłowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Producent hafciarek komputerowych SWF ma zdecydowanie najlepszy na rynku stosunek jakości do ceny. Doskonałe wykonanie, prosta obsługa oraz wydajność, to jedne z ich głównych cech, dzięki czemu sięgają po nie zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa świadczące usługi szwalnicze i hafciarskie. http://www.amatec.pl/oferta/hafciarki_komputerowe_swf/ - hafciarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łucznik jak dla mnie trochę przereklamowany, miałam krótko i odsprzedałam, od tamtego czasu mam Bernina i mucha nie siada! :D świetnie się na niej szyje i niezależnie czy potrzebujesz robić tylko domowe przeróbki czy też chcesz bardziej zawodowo sprawą się zająć to na 100% się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ja wiem. łucznika kupiłam na electro.pl i nie narzekam na niego. TO moja pierwsza maszyna i jestem z niej bardzo zadowolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milexica
Przy okazji doradzę Ci też dobry sklep, w którym bez trudu znajdziesz tkaniny dobrej jakości w niskich cenach. Mam na myśli https://www.craftfabric.pl/ - odkąd zaczęłam uczyć się szycia praktycznie tylko tam robię zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igiełka25
Na pierwsze szycie sprawdź, któryś model z tych proponowanych tutaj:http://bernina.pl. Moja pierwsza maszyna była właśnie tej firmy i bardzo miło ją wspominam - wiele się nauczyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zakupiłam swoją maszynę do zakładu w https://www.sintex.pl/ - mają bardzo dobrą ofertę. Cenowo i jakościowo zdecydowanie na plus, sprawdza mi się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maszyny maszynami a gdzie zamawiacie materiały do szycia? Ja od pewnego czasu się przekonałam do kupowania w internecie, na http://tkaninki.com/ :) bardzo duży wybór mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto zapoznać się z ofertą maszyn http://bernina.pl - mają niedrogie a bardzo dobre i trwałe maszyny do szycia, także dla początkujących ;) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam maszynę do szycia singera i jak dla początkującego jest idealna i zaczęłam nawet chodzić na kurs krawiecki i poznaje tajniki krawieckie. W przyszłości mama zamiar otworzyć mały interes z poprawkami i będę się zaopatrywać w nici w www.rozmaryn-tex.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka45
ooo a nie widzę MINERVY Next 363D z której ja bardzo jestem zadowolona i to właśnie na niej szycia się zaczynałam uczyć, kupiłam najtańszy model, bez przesady, bajerów żeby się w tym wszystkim na samym początku nie pogubić i nie dawać sobie powodów do dodatkowej frustracji i służy mi ta maszyna już parę dobrych lat, testowałaś może coś od nich? bo zastanawiam się teraz nad jakimś bardziej wypasionym modelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam overlock singer i jest on lepszy niż normalna maszyna bo ma funkcję szycia i obrzucania odrazu. Mamy też normalna maszynę ale jak ktoś szyje często to wie, że overlock jest niezbędny. Użytkownicy overloków wiedzą, że te maszyny to pożeracze nici i do nich trzeba kupować duże szpule. Ja takie zamawiam w tym sklepi ewww.rozmaryn-tex.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własna maszyna do szycia to coś fantastycznego i dla tego i jak postanowiłam taką sobie sprawić i kupiłam ją z tej strony www.sintex.pl. Jetsem bardzo zadowolona bo co chcę to sobie uszyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli szukasz dobrej jakości przędzy bawełnianej to firma www.rozmaryn-tex.pl ma bardzo dobre ceny na swoje wyroby. Warto poświęcić 5 minut i wejść na ich stronę i zapoznać się z oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×