Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moni25

Jak można smacznie przyrządzić jajka ?

Polecane posty

Gość Moni25

Proszę o przepisy :-) jak zrobić dobre jajka w majonezie? Jakie macie inne pomysły na jajka ? Chodzi mi o takie przepisy na śniadanie,kolację czy imieniny. Z góry dziękuję za wskazówki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żal to możesz mieć do siebie
polecam pastę jajeczną: jajka tuńczyk w sosie własnym papryka ogórki kiszone oliwki groszek/kukurydza majonez pieprz sól oregano sproszkowane jajka ugotowane ścieram na tarce (nie chce mi się rozgniatać :D), wrzucam do miski, solę i pieprzę, mieszam. potem dodaję resztę składników dość drobno pokrojonych, majonezu nie za dużo, żeby była konsystencja pasty. smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytasz o jajka w majonezie
Czy o formy i smaki podawania jaj?? Jajka w majonezie to jajka z kleksem majonezu i już!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajka faszerowane pieczarkami
gotujesz jaja, wyciagasz zoltko, mieszasz go z mielonymi lub startymi pieczarkami, dodajesz sol i piepsz i wkladasz farsz w miejsce gdzie bylo zoltko :) pycha i ladnie wyglada, jeszcze jak udekorujesz listkiem bazylii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajka faszerowane pieczarkami
oczywiscie do farszu dodajesz troche majonezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Pomidor pokrojony w plastry, na to jaja ugotowane na twardo tez pokrojone na to majonez i starty zolty ser, pycha!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość septeber_s
Lubie jajka z sosem majonezowo-chrzanowym. Czyli majonez wymieszany z łyżką chrzanu plus pieprz. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni25
Dziewczyny dziękuję za przepisy 🌼 Chodziło mi o przepisy co można zrobić z jajek (mam ich dużo,bo dostaje od znajomej,która ma gospodarstwo) i już nie wiem co z nich robić. Ile można jeść jajka-"z kleksem majonezu" ;-) Pomyślałam,że może jakoś urozmaicacie ten tradycyjny przepis na jajka w majonezie. Tak jak np. "kromka chleba ze smalcem" napisała :-) ale mile widziane również inne wskazówki jak można podać jajka. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni25
Jeszcze coś... Pasty jajeczne bardzo lubię, często przyrządzam ;-) ale sprawdzonych przepisów nigdy za dużo. Jajka faszerowane uwielbiam! Mam ciocię która robi najlepsze!!!! Ale zapomniałam o nich (!), dziękuję za przypomnienie 🌼 Pomysł z dodaniem chrzanu do majonezu też fajny :-) myślę,że można taki sos zrobić dodając do majonezu musztardę lub ketchup . Temat nadal aktualny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miwakoo
Ja robie tak. Mieszam jajka mleko sól pieprz szczypiorek i wlewam te mase do silikonowej formy na mufinki. Na 15 min do piekarnika i mam pyszne omleciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni25
Miwakoo, formę na mufinki też mam. Jakie proporcje składników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miwakoo
Ja daje na jedno jajko szczypte soli i łyżke mleka a pieprz i szczypiorek to już tak na'oko' do smaku. Można też sypnąć troche wiórków żółtego sera jak ktoś lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni25
Słowiczko dzięki 🌼 fajny pomysł taki kolorowy półmisek na kolację a do tego prosty do zrobienia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasadaa
te jajka faszerowane sa bardzo smaczne, mozna do nich dodac pieczarki lub szynke co kto lubi 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz na obiad zrobić jajka w sosie musztardowym, albo chrzanowym (pamiętam z dawnych czasów szkolnych, że w stołówce mówiliśmy na to "jajko na lodzie " ) :D a na słodko możesz upiec pyszną tartę (do masy jajecznej idzie z 5 jajek, +dwa do ciasta i już masz 7 mniej :D ) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię omlet i dodaje paprykę szynkę pomidor ogórek pod sam koniec smażenia posypuje grubym szczypiorkiem kolorowo i ładnie:) do tego smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego
No wlasnie, przeciez mozesz cos upiec. Mi najwiecej jajek schodzi przy pieczeniu sernikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×