Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alka N

Jak ugotować biały barszcz ?

Polecane posty

Gość Alka N

Nie z torebki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka N
Dodam,że mam już wywar z warzyw i mięsa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam taki oto przepis
Dała mi go szwagierka i nam odpowiada ta wersja. Piszesz, ze masz juz wywar z mieska i warzyw, to ok. Ja do tego gotuję biała kiełbaskę (ilość wg możliwości żołądków:p), kroję w plastry. Pudełko smietanki (do zup) rozczyniam z 2 łyżkami mąki, dodaje nieco gorącego wywaru żeby zahartować rozczyn i wlewam do gara. To się na małym ogniu gotuje, po chwili dorzucam około 3 łyzek chrzanu i wyciskam 3 zabki czosnku. Przyprawiam do smaku na słoność. Ale to już na koniec. Podaję z białą kiełbaską (jak wyżej napisałam) , a dodatkowo po jajku na twardo do talerza. Bardzo syte i mój mąż uwielbia taką wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam taki oto przepis
a , zeby było jasne, ja tego barszczu gotuje duuuży gar (mąż uwielbia), wiec stąd 2 lyzki maki, na mniejszy gar odpowiednio mniej, zeby sos nie wyszedł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka N
Mam taki przepis dajesz słodką śmietankę czy kwaśną do zup? Czym doprawiasz? Majeranek dodajesz? Ni zakwaszasz niczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *stokrotka*
Dodaj do wywaru zakwas barszczu białego (do kupienia w spożywczym, warzywniczym). W zależności od tego jak lubisz kwaśny, dodaj odpowiedniąilość. My lubimy kwaśny, więc na garnek dodaję całą butelkę. Możesz podawać z ziemniakami (przed dodaniem zakwasy ugotowanymi w wywarze), białą kiełbasą (tęż wcześniej w wywarze zaparzoną), jajkiem. A ta wersja z chrzanem, to nie barszcz, tylko chrzanowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
a ta wersja z zakwasem barszczu to nie żadem barszcz tylko żurek,bo zaden zakwas barszczu nie istnieje tylko żur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a cóż to za rozczyn
"rozczyniam z 2 łyżkami mąki, dodaje nieco gorącego wywaru żeby zahartować rozczyn i wlewam do gara" to żaden rozczyn tylko mąka do zagęszczenia, nic gorszego dla żołądka. Biały barszcz jest z rozczyny mąki pszennej (ukwaszonej) a ur z ukwaszonej mąki żytniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a cóż to za rozczyn
zjadłam literkę, przepraszam Biały barszcz jest z rozczynu mąki pszennej (ukwaszonej) a żur z ukwaszonej mąki żytniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×