Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość akukuuu

chciałabym kupić sobie małego żółwia

Polecane posty

Gość akukuuu

czy hodowla jest łatwa ? czy wystarczy tylko akwarium, jakiś żwirek i wysepka ? czy musi być jakaś aparatura ? czym go żywić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjfheif
mojej kolezanki zolw je raz na pol roku kaWAlek marchewki i zyje wiec chyba nie potrzebuja wiekszej uwagi, to jest masakra nudne zwierze, lezy w kacie i nikt o nim nie pamieta, jak w ogole cos takiego mozna chciec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukuuu
ktoś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjfheif
ale ty jestes jebnieta hahahhahahah to nie dziecko tylko jakis kurwa zapyziały żółw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukuuu
ok dzięki a jakieś lampy muszą być czy inny osprzęt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myślę, że
nie wiem nie mam żółwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka miala zolwia to ci napisze-szybko rosna i juz nie sa takie slodkie,plus raz w tygodniu musisz wylac cala wode i wyszorowac cale akwarium i kamyczki,plus te kamyczki z filtra,calosc roboty-jakies 2h lekko.do tego musisz miec lampke podrzewajaca,ktora dzieki grzaniu sprawia,ze glony rosna szybciej,a zolw jest bardziej aktywny i gdy urosnie to tak macha lapami,ze wode wylewa poza akwarium.ogolnie bardzo uciazliwe zwierze.raz dziennie karmisz,duzo pradu zzera terrarium,no i te mycie to masakra.a zwierze ma cie daleko w dupie generalnie.to juz lepiej chomik albo krolik,sprzatanie to 10 minut,a mieciutkie i mozna przytulic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imdine whiyr4
kjfheif mojej kolezanki zolw je raz na pol roku kaWAlek marchewki i zyje wiec chyba nie potrzebuja wiekszej uwagi, to jest masakra nudne zwierze, lezy w kacie i nikt o nim nie pamieta, jak w ogole cos takiego mozna chciec? co za ludzie!!! kretyni; / żółw codziennie je , chodzi po mieszkaniu, jak twoja jebnieta kolezanka nie karmi go to on nie ma siły chodzic widocznie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukuuu
a jest jakiś gatunek najmniej wymagający ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy czy wodnoladowy
czy ladowy. Jak wodno to na zolwia akwarium 200l, na dnie duze kamyki (zeby nie polknal), rosliny wodne do jedzenia, wyspa z zarowka grzewcza i taka co promienie uvb daje, a do jedzenia dzdzownice, slimaki, ryby, krewetki, robaki rozne, nie moga miesa ani kurczaka ani innego, no i filtr do wody mocny jakis bo strasznie brudza i woda smierdzi nieziemsko. A wody musza miec duzo bo lubia plywac a jak maja za malo to sie moga utopic bo sie nie odwroca jak sie przewroca akwa musi byc duze bo one szybko i duze rosna (z takiego malego zzoologa sie robo 30 cm jak samica i 20 jak samiec) Jak ladowy to terrarium wysypane korą, te rosna wolniej niz wodnoladowe, ok. 1cm na rok, ale tez musza miec wieksze terrarium, miejsce na schowanie sie z cieniem, i miejsce gdzie sie beda grzac (lampka i grzewcza i ta z promieniami), miska z woda i miska na jedzenie. No a do jedzenia nie marchewka i salata, bo to mit, a chwasty rozne jak mlecze, babka, pokrzywa itd, nie moga ani warzyw ani owocow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukuuu
czyli bez lampy się nie obejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy czy wodnoladowy
A i ladowe sie karmi codziennie a wodno ladowe co 2-3 dni a jak duze to raz na tydzien starczy Ja mam rybki i nie wolno wymieniac im wody co 2 dni! każdy akwarysta wam to powie! W wodzie musza byc bakterie filtrujace a jak wymieniacie cala wode to ich nie ma i dlatego sie woda szybciej syfi! Wode sie podmienia 1/4 wody raz na tydzien i dolewa odstana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy czy wodnoladowy
Dorosle tez maja jak sa zle chowane, sa krzywe na skorupie takie piramidy i za grube bo karmione miesen i pokarmem z zoolga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior,...
jaki to ma być żółw, wodno-lądowy czy lądowy? szybko rosną i są duże, potrzebny będzie sprzęt akwarium, filtr do wody, grzałka do wody lampka lubi ciepło kamienie *do akwarium układasz kamienie tak aby powstała wyspa, żółw nie może cały czas pływać zdechnie z wyczerpania *montujesz filtr, grzałkę *wlewasz wodę włączasz filtr i grzałkę wpuszczasz żółwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior,...
miałam żółwia ale oddałam kuzynce, rybki są bardziej zajmujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matiz6
terrarium to nie jest wielki wydatek, możesz je kupić, jak i wiele innych rzeczy przydatnych podczas hodowli zółwia na hurtowniazoologiczna.net.pl ja tam zwykle zamawiam, jak potrzebuje coś dla mojego kameleona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian Kolka

Musisz się liczyć z tym ze żółw to nie tylko same przyjemności , musisz też zaopatrzyć się w odpowiednie terrarium dickmann.pl przejrzyj coś i dobierz do swoich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×