Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sloneczko na niebie

czym odswiezyć panele niedrewniane

Polecane posty

Gość sloneczko na niebie

hej mam problem, mam dosc stare panele i jak na razie brak kasy na ich wymiane. czy moglybyscie polecic mi jakies mega skuteczny srodek na panele niedrewniane? meijscami sa az lekko biale z wytarcia.. myslalam o lakierze do podlog..dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko na niebie
odswiezam :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to z czego sa te panele?? mozna wycyklinowac i wtedy polakierowac ale to tylko drewniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko na niebie
to sa panele laminowane, nie drewniany parkiet. a farba do paneli, na razie probowalam srodek nablyszczający ale nie zdał rezultatu, wkurze sie w koncu i je wymienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym daniem polakierowanie paneli nic nie da ,utrwalisz tylko zarysowania ,to tak jakbyś je zagruntowała :) na zwykłe panele wiórowe raczej nic nie poradzisz ,zarysowań i brak koloru w niektórych miejscach nie zeszlifujesz jak w drewnianych . Są takie silikony barwione do paneli ,ale one są raczej do szczelin i ubytków między panelami ,więc nie sądzę aby zasłonił ci taki silikon brak koloru :( Najlepiej to je porządnie umyj ,wypastuj i niech tak zostanie :) Moja mama ma takie pierwsze panele ,które wychodziły na rynek czyli właśnie te wiórowe i zawsze po umyciu ,wyciera je porządnie do sucha a potem pastuje sidoluksem albo M-luksem do paneli ,co dwa miesiące zmywa pastę zmywaczem do sidoluksu .Pwstaje taka warstwa biała która odchodzi w plasterkach ,ściąga ją szmatą wymoczoną w zimnej wodzie i dobrze wykręconą (ciepłą nie bo się pieni w nieskończoność )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany ile z tym roboty
nie inwestuj w te panele uzbieraj pieniadze i wymień podłogę, idealnie by było żeby na drewnianą, która mozna później cyklinować i lakierować. Jeśli nie - to nowoczesne panele dobrej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany ile z tym roboty
też mnie czeka wymiana podłóg co myślicie o tzw finish parkiecie? czyli już polakierowanym, gotowym do położenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko na niebie
tez tak zrobie, wymienie je , w sumie to nie chodzi o kase bo mam kawalerke wiec nie bedzie tego duzo ale o cala otoczke i fakt ze nie mam gdzie wyniesc mebli z pokoju. na razie jest tak ze mam tam sporo zreczy, dywan itd i podlogi malo widac a to co widac zapastuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×