Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zora55hhkl

chrzest medalik czy krzyzyk?

Polecane posty

Gość zora55hhkl

hej. mam pytanie. bede chrzestna. chce kupic lancuszek a do niego co? medalik czy krzyzyk? bo to chlopczyk jest. tesciowa mowi ze dziecku malemu krzyzyka sie nie daje bo mu ciezko w zyciu bedzie. juz nie wiem kogo sluchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściowa ma racje
Mały jeszcze się krzyża nadźwiga. Kup medalik - takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...
lepiej medalik,bo mówią,że potem się ten krzyż dźwiga całe życie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro dziecko jest chrzczone to rodzina nie powinna wierzyć w takie zabobony. mi dla chłopca bardziej pasuje krzyżyk, ale medalik też jest ok. to ma być symbol wiary i w sumie nie ważne co kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora55hhkl
moja mama tez mowi ze krzyzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja generalnie rzecz biorąc nie jestem zabobonna i uważam, ze każdy kto chrzci dziecko nie powinien w takie cuda wierzyć. mój syn też dostał krzyżyk i bardzo się z tego ucieszyliśmy. w sumie wszyscy dorośli mężczyźni których znam nosza krzyże a nie medaliki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvbnm
Krzyżyk, zawsze będzie pasował, nawet dla dorosłego, a medalik to założy pewnie tylko jeszcze na komunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma dostala od ojca krzyzyk z bursztynu ,sliczny, ale co ma zycie straszne 4razy rozwodka, synek do niczego, finanse tez,choroby sie jje czepiaja, a na dodatek wysiadla z auta i znalazla tez wisiorek krzyzyk, przekichane ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak krzyżyk to "krzyżowe życie" łańcuszek w ciąży to "pępowina wokół szyjki" farbowanie włosów w ciązy to "rude dziecko" i co jeszcze wymyślicie??????? skoro dziecko będzie chrzczone znaczy że rodzice wierzący i jako tacy w zabobony wierzyć nie powinni bo to grzech więc nie przejmuj się durnymi tekstami o "krzyżowym życiu" i kup to co serce ci podpowiada :) a jak pisałam wyżej dla chłopca lepszy krzyżyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupiłam chrześniakowi
medalik, na nim była główka dziecka polewana wodą. Taki jedyny był, bardzo spotykany i mały zawsze będzie wiedział z jakiej okazji go dostał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora55hhkl
wiecie co ja juz sama nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne :D:D:D każdy tego typu temat założony na kafeterii doprowadza do tego że autorka nie wie co ma robić bo tyle ile osób na kafe tyle opinii :) słuchaj swego serca i kup to co tobie się spodoba a na bank nie patrz na zabobony bo ludzie którzy chrzczą czyli przynajmniej teoretycznie wierzą w Boga w zabobony nie wierzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup to , co Tobie bardziej pasuje. moim zdaniem lepszy jest krzyż. jesli Tobie bardziej podoba się medalik to go podaruj. ale nie wierz w te wszystkie bzdury z dxwiganiem krzyża bo to przecież jakiś obłęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupilam chrześniakowi
niespotykany- miało być;) To jak masz taki dylemat, to kup ładna kartkę, lub album dla dzidziusia i dołóż pieniądze. Wtedy na pewno nic nie zrobisz źle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariouszek
Osobiście jako fanatyk religijny, uważam, że medalik z Matką Boską jest najlepszą ochroną potrzebną dziecku od najmłodszych lat. Dlaczego? Pozwolę sobie zacytować wspaniałą (i najlepszą!) polską pisarkę: "Przypomniała mu się stara, powszechnie znana gadka, że diabeł nigdy nie wymaga od zaprzedającego mu duszę człowieka, aby się wyrzekł Najświętszej Panienki, bo liczy, że Ona kiedyś wstawi się za nim i wyjedna mu przebaczenie." Pozostawiam bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zawsze słyszałam ten przesąd :o oczywiście w to nie wierzę, ale dla świętego spokoju kupiłabym medalik. Z tym że ja w ogole nie kupuję takich gadżetów, stawiam na ciuszki, zabawki i kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niby nie jestem zabobonna, zawsze sie smialam, dopoki...moje wlasne dziecko nie dostalo na chrzest krzyzka. Niby nic, ale cos mi z tylu glowy sie tlucze...ze to dobrze nie wrozy...ja kupilabym medalik albo zapytala rodzicow dziecka co wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gretania
To że nie daje sie krzyzyków dzieciom to bzdura wycisnięta z palca!!! Krzyż to znak chrzescijanina, nawet w czasie chrztu ksiadz robi znak krzyza na glówce dziecka, znam wiele osob które dostały krzyzyk i maja cudowne zycie, to wszystko zawdziecza się wierze a nie jakimś zabobonom! Życiowe niepowodzenia wynikają z nieumiejętnosci dokonywania wyborów i lenistwa. Krzyże mamy w różancach które dzieci dostaja w czasie pierwszej komuni św, i co kazde z tych dzieci ma złe zycie, nie!! Wiec zastanówcie sie ludzie nad tym. Szukajacym woli pana niczego nie zabraknie a krzyz wział na siebie Jezus by zbawić ludzi i nie oznacza to że kazdy ma mieć cięzkie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym kupiła medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem dorosla kobieta i przezz chwile nosilam matke boska i wierze ze krzyzyk jednak dal mi lepsze zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy słusznie ja zawsze kupuję krzyżyk chłopcom a medalik dziewczynkom :) Tak mi jakoś bardziej pasuje. A w zabobony nie wierzę. I chyba nikt kto jest chrzestnym nie powinien w takie idiotyzmy wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polise. Przynajmniej bedzie mial jakas kase na start po skonczeniu 18 lat lub po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×