Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zolty jesienny lisc..

Czy ciaze blizniacze zdarzaja sie czesciej po odstawieniu tabletek anty ?

Polecane posty

Gość Weronika87
Gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaopminam ciagle
gdyby twoja mama lub twoj ojciec byli z blizniat to bylabys w grupie ryzyka, bo podobno bliznieta sa dziedziczone co drugie pokolenie i to po linii zenskiej. ale prawde mowiac ja mam taka sytuacje i siostre, kazda z nas ma dzieci, lacznie mamy ich czworo i zadnej ciazy blizniaczej. po tabletkach tez nie jest udowodnione. niby za 50 lat co trzecia ciaza ma byc blizniacza. ale chyba nie ma na to reguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem bezpośrednio po odstawieniu pigułek dochodzi do powielonej owulacji - w jednym cyklu uwalnia się nie jedno jajeczko, a dwa (bardzo rzadko wiecej). efektem moze byc ciąza bliźniacza. ale ten efekt występuje u stosunkowo niewielkiej liczby kobiet i zanika po max 3 cyklach. natomiast jesli w rodzinie bliźniaki są, to szanse sa wieksze. ale o ile dobrze pamiętam nie przekraczają kilkunastu procent. ale nie upieram sie, mowie z zakamarków pamieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale podobno dziedziczne
są tylko jednojajowe i tylko ze strony matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da sie tak jednoznacznie powiedziec ze tylko. tu jest zbyt wiele czynników zeby tak generalizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w rodzinie było tak.Tyle co pamieta moja babka i moja matka to u nas w rodzinie od kilku pokoleń byly WIELODZIETNE CIĄZE. Moja prababka 3 razy urodziła blizniaki,natomiast moja babka i moja matka nie rodzily blizniakow,ale moja siostra rodziła juz je dwa razy.A kiedys kiedys moja pra pra pra...urodziła 5 dzieci i potem byla znowu w ciazy tez z wielodzietna ciążą ale poroniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tabletek to nie wiem, możliwe jest, ale czy to prawidłość? Dzidziczenie też może odgrywać jakąś rolę. Moja babcia jest bliźniakiem i padło na mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ss8181
rety, ale mam stres. Co jesli dziadek mojego męża (ojciec mamy) jest z bliźniakow?? Jakie sa szanse że u nas bedzie tak samo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×