Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listek23

Czy w 11 tyg ciąży mogę odczuwać ruchy maluszka?

Polecane posty

Gość listek23

Bo od kilku dni mam takie wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka30
W tym momerncie ma nie wiecej jak 5cm wiec raczej nie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
Ale wiecie że od 9 tego tygodnia dziecko sie juz porusza, czyli juz 2 tyg. zreszta widzialam wczoraj na usg jak skakał/a... kobietki! przeciez ja nie mowie o kopniakach jak w 6 miesiacu! tylko o lekkich i delikatnych muśnięciach zaledwie, które można leżąc spokojnie wyczuć i na pewno niesa to gazy, bo wcześniej nie mialam czegoś takiego, akurat tam gdzie macica. dlatego jest to bardzo prawdopodobne :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
...a i ma 3,2 cm. a skacze jak wariacik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie, nie mozna
:O Nie wmawiaj sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
a dlaczego nie można??? czy ktos mi wyjasni dlaczego mam nie czuc skoro widzialam, ze rusza sie...__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dytwanjopa
juz ci wyjasnila Taka jedna kobitka sa za slabe abys mogla je wyczuc, po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to nie ma reguly. Ja tez czulam ruchy dziecka pod koniec 3 miesiaca w drugiej ciazy, bo juz wiedzialam z doswiadczenia co to znaczy. Lekarz nie chcial mi wierzyc, ale mialam juz doswiadczenie z poprzedniej ciazy i nie dalam sie zagiac. Tak, mozna czuc ruchy wczesniej, niz mowia o tym ksiazki. Nie zmyslasz. Niektore osoby maja wieksza wrazliwosc i potrafia to wyczuc. Ciesze sie, ze masz tak wczesny kontakt z dzieckeim. Gratuluje i zycze zdrowego Malenstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takiej możliwościiiiii
to co odczuwasz to zaburzona perystaltyka jelit...to nic że nigdy tak nie miałaś, bo to jest dolegliwość w ciąży.jelita ruszają się właśnie pod miejscem gdzie znajduje się w danej chwili macica. to nie są ruchy.nie każdy monitor akcji serca wykryje jego bicie w 11 tyg, ruchy...tylko usg. nie potrzebnie się wkręcasz. zaczekaj trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie tłumacz :) a jak masz na ręce 5deko czy 10 czegoś o też czujesz ciężar?? dzidziuś jest za malutki byś go czuła.....schizujesz jak każda przyszła mamusia (pozytywnie oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
madalenaa jeszcze raz powtarzam, ze to nie jest zaden ciezar ani mocne uderzenia, to cos takiego jakby rybka ogonkiem dotknęła. a zreszta kazdy ma inne zdanie, a ja jestem pewna ze czuje moja kruszynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listku23 a ja ci wierzę. Mam dokładnie to samo. To moja 2 ciąża, przy pierwszej poczułam ruchy w 14 tygodniu, też nie wierzyłam ale byłam akurat parę dni potem na wizycie i mówię to mojemu lekarzowi a on się śmiej i mówi, że jeśli czuję cały czas w tym samym miejscu i jakby pękanie bąbelków to właśnie dzidzia i co ciekawego mi jeszcze powiedział, że chłopak pewnie będzie bo chłopcy są silniejsi. Powiedział również, że ze względu na moją wagę mam prawo czuć ruchy bo jestem bardzo szczupła. W obecnej ciąży jest podobnie. Często jak przestaję się ruszać a nawet siądę na spacerze na ławce zaczyna się tam na dole bardzo niziutko na dole dosłownie gdzieś niewiele wyżej niż kość łonowa czuję ruchy delikatne jak pykanie bańiek a czasem czuję silniejsze. Myślę, że to możliwe. W przyszłym tygodniu idę do specjalisty na usg genetyczne i zamierzam spytać o to. Dodam, że w pierwszej ciąży gin powiedział w 16 tygodniu że jednak chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
Nikomu nic nie wmawiam. wlasnie dzwonilam do mejego lekarza, -znajomego zreszta, powiedzial ze to bardzo mozliwe, i ze sie bardzo cieszy ze tak przywiazuje do tego wagę. A te kobiety ktore nie obserwuja siebie i zmian jakie towarzysza ciazy..widocznie nie oczekuja tak bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też ci wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
iga ja wlasnie czuje dokladnie tak samo jak ty to opisalas, takie jak pekanie babelkow i zawsze w jednym miejscu, tuz nad koscia łonowa. to wspaniale uczucie. tez jak usiade lub jak sie klade na boku, uwielbiam te sygnalki od mojego dziubunia.. hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem czuję takie jedno mocniejsze puknięce. Ogólnie to mam wrażenie, że non stop mi tam w tym jednym miejscu lata. Są takie chwile, że leżę ono się uspokaja jakby spało :), po jakimś czasie sięgam po czekoladkę :) i za jakieś 10 min zowu taniec na dole :). Wiem, że dziewczyny nie wierzą, to strasznie trudno wyczuć, ale to moja druga ciąża i wiem jak to tamtym razem się objawiało :). Zastanawiam się czy teoria z chłopcem się sprawdzi ? :). Bo w tej ciąży wyglądam jak kupa nieszczęścia :), pryszcze, blada, chuda, brak snu, mdłości, osłabienie, wręcz zero życia we mnie, włosy przetłuszczają się okropnie. Natomiast z synek kipiałam energią, ładnie wyglądałam, piękna cera i włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
iga ja mam identycznie, :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, wydaje mi się, że to za wcześnie, może czujesz jakieś bobrowanie w brzuchu po jedzeniu ale wątpię że to dziecko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie od dziś wiadomo, że jeśli chcesz zobaczyć ruchy dziecka na usg to warto zjeść słodkiego kalorycznego batona przed wizytą i wtedy oglądasz piękne charce na usg :). Tak jak piszę nie każdy musi wierzyć, każda z nas ma inną budowę ciała inne wyczucie na bodźce. Nie ma 2 identycznych kobiet i identycznych odczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna.W pierwszej ciazy oduwałamw 15tyg a lekarka mowiła ze to niemozliwe bo odczuwa sie dop w 20 tyg a w drugiej ciazy juz w 16tyg czułam delikatne musniecia.Mozna wczesniej i juz !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
iga ja właśnie jak wypije słodką kawkę lub zjem czekolade to wtedy tak po 15 minutach czuje takie jak by ktos dotykal mi tam malym koralikiem..tak lekutko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
juz sie nie sprzeczam. swoje wiem. pozdrawiam.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka30
Znajoma kiedys zaklinala sie, ze czuje ruchy w 12tc, a potem.. na pierwszym usg okazalo sie, ze ekran jest pusty - tzw puste jajo plodowe. A to miala byc jej czwarta ciaza wiec miala niby rozeznanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
Nie wiem czy dokladnie czytalas........ale ja widzialam na usg wczoraj jak maluch skacze, az lekarz sie smial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×