Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listek23

Czy w 11 tyg ciąży mogę odczuwać ruchy maluszka?

Polecane posty

listek23 myślę, że nie ma co ciągnąć tematu, my wiemy swoje. Natomiast jak to zywkle bywa na forum to zaraz odezwą się wszechwiedzące mamy i zeżrą upierając się do upadłego, że one i tylko wyłącznie one mają rację. Listek23 życzę ci spokojnych pozostałych 6 miesięcy, ciesz się maluszkiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaa ma kota
a ja napisze tak, też myślałam z początku że mi brzuch faluje, że coś tam "pływa" jakie było moje zdziwienie jak przyjrzałam się brzuchowi męża - też mu tak falował :p to nie jest tak, że ktoś Wam nie wierzy,że coś tam czujecie ale zdecydowanie niemożliwe jest to że to maluszek ! 14tc,15tc owszem ale gdzie tam 11 tc ? on ma tam tyle miejsca , że nic tylko sobie "dryfuje" w wodach płodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaa ma kota
Iga - upierasz się przy swoim , ja też czułam takie stukanie bo dokładnie wsłuchiwałam się w swój organizm, a jednak teraz jak czuję w pełni maleństwo i wiem że wcześniej to była wyobraźnia albo naciąganie się wiązadeł a nie maluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listek23
iga dziękuje i wzajemnie wszystkiego dobrego. buziak :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1973
to moja 4 ciaza i odczuwam ruchy w 11 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1- sza ciaza ok 18 tc poczułam :) 2 ga ciaza -15 3 cia ciaza-15 4 ta ciaza--ok 21 łożysko przodujące 5 ta ciaza 12 tc :) nie jestem chudzielcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipcia tycia
możesz Autorko czuć ruchy dziecka, bo ja czułam już w 9 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masjka06
ja czułam tez wczesnie,juz w 12 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karobella
wg mnie możesz czuć ruchy, trafiłam na to forum bo samej mi się wydaje że odczuwam moje maleństwo (11 tc), takie delikatne muśniecie, jakby smyrnięcie baaardzo przyjemne dodam że jestem bardzo szczupła więc to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w 11 tygodniu czułam bardzo delikatne ruchy jak leżałam spokojnie na plecach , jakbym miała motylki w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja Was wszystkie przebije bo ja czułam ruchy już w 8 TC!!!!!!!!!! Niewiarygodne a jednak prawdziwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, ja czulam zaraz po zaplodnieniu, skakalo jak oszalale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iga 1979 miałam dokładnie tak samo jak ty w pierwszej czułam ok 15 tyg w drugiej wczesniej i jest to możliwe tez jestem bardzo szczupła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to są ruchy jelit nie dziecka nie ma możliwości by wyczuwać ruchy dziecka w tym tygodniu, mi nawet porusza się brzuch nieregularnie w rożnych miejscach tak jak to ma miejsce w zaawansowanej ciąży no ale to nie dziecka choć czuć i wygląda tak samo :) - jestem bardzo chuda i dlatego każde cyrkulacje widać - na ruchy musisz poczekać 17-20 tydzień, najpierw to jak trzepot skrzydełek potem już dostaje się kopniaki od których wszystko boli także nie ma się co spieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 1 ciaza 19tydz,druga 14 tydz a teraz jestem w 3 (10 tydz i 5 dni)i mam wrazenie jak by sie delikatnie ruszyl ale nie wiem czy to mozliwe ze juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie ostatnio sama lekarz zapytala czy juz czuje ruchy dziecka w bylam w 12 tygodniu... wiec zapytalam skad mam wiedziec jakie to uczucie to ona mi wytlumaczyla ze to wlasnie cos takiego jakby laskotanie w macice lub takie "jakby" swedzenie i ze mozna to juz czuc wiec co do pytania mysle ze mozesz juz czuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bardzo możliwe ale tylko w przypadku bardzo szczuplych kobiet, ja jestem chuda, jestem w 10 ms, czuję ruchy i wierzę, ze to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość karo
pewnie ze mozna odczuc te ruchy w 11 tyg ja mialam tak samo w pierwszej ciazy i teraz mam w drogiej. nie mge patrzec na to co pisza nie ktore idiotki tak jak tu ze niby nie czuc. masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaaa a ja czułam jak plemniki płynęły i jak się do jajeczka przebijały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie ja też się zgadzam, że to możliwe, nic nie jest regułą, każda kobieta jest inna,a masa ciała kobiety też ma przy tym ogromne znaczenie, więc nie wiem jak można komuś powiedzieć, że to nie jest możliwe i jeszcze się nadmienić doprawdy kobiety trochę powagi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naśmiewać**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta w drugiej i kolejnej ciazy duzo wczesniej odczuwa ruchy dziecka.moja przyjaciolka byla na wizycie w 12 tyg i lekarz sam zapytal czy czuje ruchy.ja jestem teraz w 11 tyg i odczuwam takie musniecia.wiec jest to mozliwe a niektore osoby chyba nigdy nie byly w ciazy a sie wypowiadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwwww
Ja w pierwszej i drugiej ciazy czulam na poczatku 16 tyg a w trzeciej 15 tydz. Nie dało sie tego pomylic z niczym innym. Z pewnoscia nie z jelitami. Teraz początek 10 tyg. Wiec sobie spokojnie jeszcze czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja cały czas musze leżeć wiec mam czas na wczucie się w swój organizm. Jestem w 11 tc i tez czuje ruchy takie jak przy pierwszej ciąży. Moim zdaniem dużo zależy od umiejscowienia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pierwszej ciąży ruchy poczułam 14 tc tzn cos mis iw tam obijało o macice- było to nowe doznanie i nie wiedział ze to dzisdzius tam skacze. To było raczej pojedyncze pykniecie niz takie kopniaki jakie fundował mi potem. Pewności nabrałam zw 15 i 16tc. Czułam to od środka ale nie widać było nic na brzuchu partner tez nie wyczuwał. On poczuł dopiero ok18/19 tc. Dodam ze miałam mały brzuch w ciąży i mało wód. Przed tem bardzo bolesne miesiaczkowałam. Czułam ból implantacyjny (teraz w 2 ciąży również). Prowadziłam obserwacje cyklu i znam swoje ciało bardziej niż przeciętna kobieta która znaczy tylko datę okresu. Teraz w drugiej ciąży zaczęłam czuć te pojedyncze puknięcia smyrnięcia jestem w 11tc (4 cm dzidziusia). Pierwsze wczoraj dziś kolejne. To dziwne wiem. Tym bardziej ze inne kobitki czyja dopiero ok 20tc. Nawiasem mówić ja czuje jak mi sie szyjka rozwiera przed okresem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w drugiej ciąży w 11 tygodniu i czuje czasami małe smyrniecia, puknięcia wiem ze to moja fasolka a nie jelita :) w pierwszej ciąży ruchy poczułam w 17 tygodniu :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza ciąża 18 tydzień, druga 14 tydzień, teraz jestem w 11 tygodniu trzeciej ciąży i odczuwam dwa trzy razy w ciągu dnia ruchy, jestem tego pewna, że z dnia na dzień będą coraz silniejsze. To takie uczucie podobne do drgania powieki, nie można tego pomylić z gazami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie dowiedzialam o ciazy w 6 tygodniu, bo czulam ruchy jakby rybka plywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×