Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marna cukierniczka

Przepis na ciasto - kobietki mozecie zerknac na chwile?

Polecane posty

Gość marna cukierniczka

Ogolnie nigdy nie pieklam nic oprocz babki i piernikow a chce zrobic biszkopt z kremem mascarpone. Znalazlam taki oto przepis: http://figowesmaki.blox.pl/2009/10/Czekoladowy-biszkopt-z-kremem-mascarpone.html Nie jest tutaj podane jak piec ten biszkopt, w jakiej temperaturze i jak dlugo. Moze sa jakies ogolne wytyczne co do biszkoptow, ale ja niestety nie mam pojecia :( Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co około 25-30 minut w 180-190 st . jeszcze jedno ,ja bym radziła ubić najpierw białka same z szczyptą soli a potem dodawać po kolei żółtka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna cukierniczka
dziekuje ryjku :) Kazda rada jest dla mnie bardzo cenna. Niedlugo lece do sklepu po skladniki. Czy moge zastapic amaretto innym alkoholem? A jak zrobic ten krem mascarpone? Ubic kremowke i dodawac po trochu mascarpone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
Jakby sie uprzec Amaretto zastapisz aromatem migdałowym dodanym przed pieczeniem ciasta, a alkohol to moze byc wodka, spirytus albo wisniowka- byle mialo procenty. Krem wyjdzie na 2 sposoby -ubic kremowke i dodawac mascarpone(ale nie mieszaj juz mikserem, bo Ci wyjdzie masło) - ubic mascarpone, dodawac kremowke, az zgestnieje(tu cały czas ubijasz mikserem) Smietanka musi byc zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna cukierniczka
Amaretto dostalam w sklepie, wiec bedzie :) Jeszcze troche i zabieram sie za pieczenie. A ten krem to chyba raczej taki rzadki wyjdzie, co? Dziekuje wam slicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie lepiej ubic najpierw bialka ze szczypta soli, potem wsypywac po trochu cukier a potem dodac zoltka. na po wsypaniu maki i proszku do piecznie NIE MIKSOWAC tylko wymieszac delikatnie lyzka i wylozyc na blaszke. NIE OBSTUKIWAC LYZKI Z MASA BISZKOPTOWA O BLASZKE bo moze opasc ja zawsze pieklam biszkopty w prodizu wiec nie mam pojecia jaka to temperatura powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolda
możesz kupić gotowe cisto biszkoptowe z dr. Oetker dobre jest i na pewno sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Na Wielkim Żarciu jest przepis na biszkopt. Nazywa się " Biszkopt który się udaje". Sprawdziłam. Bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
To jest biszkopt Grzegorza na15 stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×