Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Przygotowania dzieci do I-wszej Komunii św

Polecane posty

Nie uwierzycie. W parafii mojego ojca (w Warszawie) dzieci, które mają przystąpić do I-wszej komunii w maju przyszłego roku, już od września muszą chodzić do kościoła 2 razy w tygodniu na różaniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość persefonae
no i? u nas też trzeba było chodzić na mszę przed komunią. może tylko lepsza od różańca byłaby jakaś msza dla dzieci. może przynajmniej w jakimś małym stopniu uświadomi to niektórym, że komunia to nie tylko quady i lans w sukienkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejzi Minejli
Moja corka tez teraz przystepuje do komuni i przez caly pazdziernik musi na 17-ta chodzic na rozaniec,w niedziele na msze swieta na 13.30 a potem bedzie musiala chodzic na 6 rano na roraty :O I teraz najsmieszniejsze-po kazdej mszy dziecko komunijne podchodzi do ksiedza ze specjanym zeszytem i ksiadz tam podpisuje ze dziecko bylo na mszy.tak samo jest z rozancem i bedzie z roratami.Potem ksiadz "rozlicza" dzieci z tych podpisow na religii.To jest chore :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odjadą a ja tesknie
hmm ja mósiałam chodzić codziennie na różaniec jeszcze przed mszą lub po niej zostawać i pleban między czasi nas jeszcze pytał jakiś modlitw a spotkania z rodzicami raz w tyg. a komunie miałąm 1996r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patafianka
Ha ha ha!!! Zawsze mnie śmieszyła katolicka szopka, ja na szczescie jestem ewangeliczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale takie nakazy dla dzieci tylko zniechęcają do trwania w tym wyznaniu... . I dobrze. Zostaną (czarne pająki) sami przy pustych ławach podczas mszy, bo ludzie zaczną się odwracać od Kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas na osiedlu już trzeba było zgłosić chęć przyjęcia księdza po kolędzie bo większość mieszkańców widocznie nie była zainteresowana takim spotkaniem przy poprzedniej kolędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co w tym dziwnego? W mojej szkole od razu zapowiedziałam dzieciom, że będę monitorowała ich obecność na Mszy Świętej i na Różaniec też oczywiście trzeba chodzić :) Pamiętajcie, że do serc dzieci komunijnych chce wejść Pan Jezus i trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Katolicyzm nie jest dla leni i głupców.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjugoaaaaa
już teraz ci nikt nie kupi sukienki..już ludziska maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dajcie się wrobić tylko w przygotowanie przyjęcia w domu. Za dużo czasu, energii i pieniędzy trzeba na to poświęcić. Wynajęcie sali to tylko pieniądze, często porównywalne z tym co wydamy na obiad w domu. My wynajęliśmy salę w Rozdrożu dla 30 osób. Mieliśmy 15 minut piechotą z Placu Zbawiciela z kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam jest jedna sala w Rozdrożu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie można tam i wesele urządzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiecie czy ten bar jest zawsze otwarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to pub na dole jest otwarty, ale nie cały czas, zazwyczaj wieczorami, albo jak odbywają się tam imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiecie ile płaci się za talerzyk, jeśli chodzi o wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co widziałam na ich stronie to 100 lub 130zł w zależności od menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×