Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda kuchareczka

Doniczki na zioła

Polecane posty

Gość arabesque
O dorodnej bazylii w naszym klimacie można chyba zapomnieć, próbowałam wielokrotnie, rosło długo i niechętnie i za każdym razem kończyło się to rachityczną roślinką, z której pożytku nie było. Szkoda zachodu, gotowe sadzonki można kupić za 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotkakak
arabesque ale to w domu sadziłąś ? bo słyszałem , że jak się wystawi na dwór na słoońce , np. pod folią to ładnie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wszędzie te rekalmy... człowieku, ogarnij się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraniec.z
i wszędzie te rekalmy... człowieku, ogarnij się 1 Mam takie postanowienie, że nie karmię troli. - Naprawdę ciekawe postanowienie ale widzę że ci nie idzie skoro wchodzisz i komentujesz... ty też się ogarnij jak to piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szukam kolorowych doniczek na zioła. Chciałabym postawić je na parapecie w kuchni i zależy mi by fajnie wyglądały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Hmm... Naprawdę fajne doniczki widziałam na http://sklepholenderski.pl/ są raczej nowoczesne więc nie wiem czy w Twoim guście ale moim zdaniem są w porządku. Ja jakoś nie mogę przekonać się do hodowania ziół, chociaż obiecuję to sobie od dawna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do ogrodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na parapecie miętę, bazylie, rozmaryn i tymianek i wszystko super rośnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada

Specjalistyczny sprzęt do uprawy w domu sprzedają w sklepie MaxGrow stosunkowo niedrogo. Na stronie htttp://maxgrowshop.pl masz ich całą ofertę. Dobre doradztwo, szybka wysyłka, duża dostępność towarów...nie trzeba czekać miesiącami na konkretny growbox, czy lampę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninaagen

Fajne doniczki dostaniecie w sklepie internetowym sklep-kwiecisty.pl Mają tam ogromny wybór doniczek a  do tego nawozy, podłoża, narzędzia ogrodnicze i wiele innych rzeczy. Zawsze się u nich porządnie zaopatruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magoow

Bardzo fajne osłonki znajdziecie w www.pi-shape.pl/produkty.html To metalowe osłonki w wycinane laserem przeróżne wzory. Super wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zioła da się hodować w domu na parapecie przez długie miesiące, ale trzeba im zapewnić kilka rzeczy...

1. Zioła, które kupujemy w supermarkecie są pędzone w szklarniach, w dużej temperaturze i wilgotności. Zmiana miejsca na market i potem na nasz dom to duży szok. Trzeba je odpowiednio podlewać - najlepiej codziennie rano niewielką ilością wody i spokój przez pierwsze kilka dni. 

2. Mają wyjałowioną ziemię, oprócz tego korzenie są w za małej doniczce, należy je przesadzić do nowej doniczki, większej i podlać np. BIOHUMUSEM (nawozem)

3. Zioła uwielbiają słońce. Na pewno nie będą rosły na wystawie północnej. Najlepiej czują się na zachodzie. Południe może zioła popalić więc trzeba uważać. Na wschodnim oknie też przeżyją, choć w zimie mogą mieć lekkie kłopoty jeśli nie będą miały wystarczająco dużo światła.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×