Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a ja..........................

kończy mi sie 4-letnia umowa o prace,Czy mnie mogą zwolnic????

Polecane posty

Gość a ja..........................

pracuje w firmie produkcyjnej ponad 4 lata,niedługo kończy mi sie umowa i boje sie że mi jej nie przedłuża ,bo ciągle są zwolnienia i redukcje etatów z powodu złej kondycji firmy:(słyszłam kiedys o pakiecie antykryzysowym gdzie byl zapis ze po 2 latach przepracowanych w jednej firmie umowa na czas określony zmienia sie automatycznie w umowe na czas nieokreślony:) czy to jeszcze jest aktualne?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze słyszę coś takiego. Może z ilością umów Ci się raczej pomyliło?? Jeśli Cie się skończy umowa to jeśli będą chcieli to jej zwyczajnie nie przedłużą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodze sie z przedmowczynia - nigdy nie slyszalam o takim pakiecie;-) wracajac do twojego pytania - mozesz stracic prace - nie bedzie to zwolnienie tylko nie przedluza Ci umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
dokładnie jak piszą poprzednicy, nie ma czegos takiego, jak ty piszesz: "ze po 2 latach przepracowanych w jednej firmie umowa na czas określony zmienia sie automatycznie w umowe na czas nieokreślony" co innego, jeśli miałabyś kilka umów na czas określony, wtedy jest inaczej (trzecia umowa jest automatycznie na czas nieokreśl.), ale nie w przypadku trwania jednej umowy, nawet 4 lata. Jeśli umowa wygaśnie, to pracodawca nie ma żadnego obowiązu ci jej przedłużać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" co innego, jeśli miałabyś kilka umów na czas określony, wtedy jest inaczej (trzecia umowa jest automatycznie na czas nieokreśl.), " nieprawda wg nowych przepisów uchwalonych za PO trzacia umowa nie musi byc na czas nieokreslony, proponuje czytac NOWY kodeks pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
nie masz racji, rewq. Nowelizacja, o której piszesz wchodzi w życie w 2011 roku, a teraz mamy rok 2010. W OBOWIĄZUJĄCYM stanie prawnym jest dokładnie tak, jak napisałam. Tobie również proponuję czytać kodeks i zwracać uwagę na to, czy dany artykuł jest aktualny. Art. 25 i kolejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
07:44 [zgłoś do usunięcia] dzadzudzi nie masz racji, rewq. Nowelizacja, o której piszesz wchodzi w życie w 2011 roku, a teraz mamy rok 2010. :D obaiwam się że własnie mam przed sobą nowy KODEKS pracy i nie masz racji . Ja jestem rozliczany z umów wg nowych przepisów , rozumiem że mój Dział Kadr to debile ustawa obowiązuje do konca 2011 roku - może ci się cos pomyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Od 22 sierpnia 2009 r. do 31 grudnia 2011 r. - łączny czas trwania umów na czas określony nie może przekraczać 24 miesięcy Zgodnie z nowymi regulacjami okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie kolejnych takich umów między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 24 miesięcy. Nieistotna jest zatem liczba kolejnych umów o pracę na czas określony, ale tylko łączny okres ich trwania (24 miesiące). Za kolejną umowę na czas określony uważa się umowę zawartą przed upływem 3 miesięcy od rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniej umowy tego rodzaju (jeśli okres ten przekroczy 3 miesiące, np. kolejna umowa zostanie zawarta po 5 miesiącach, 24-miesieczny limit liczy się od nowa)." przyjemnej lektury i nie pouczaj mnie więcej :D :D http://personel.wip.pl/prawo-pracy-w-praktyce/ustawa-antykryzysowa--jak-interpretowac-nowe-zasady-zawierania-umow-terminowych,0,264259,0,211726,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Tobie również proponuję czytać kodeks i zwracać uwagę na to, czy dany artykuł jest aktualny. Art. 25 i kolejne " :D :D Pani madralińska bzdury piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Nowelizacja, o której piszesz wchodzi w życie w 2011 roku, a teraz mamy rok 2010." ustawa weszła w zycie 22 sierpnia 2009 !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra pracownica
umowy na czas okreslony w duzej ilosci pod warunkiem ze Twoja firma korzysta z pakietu antykryzysowego, jak nie korzysta to 3 umowa na czas nieokreslony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Co ważne, przepisy w tym zakresie stosuje się do wszystkich przedsiębiorców - nie tylko tych, w trudnej sytuacji ekonomicznej. " to z tego linka którego podałem , ustawa dotyczy wszystkich może weź Dziennik Ustaw i poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×