Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mi mała

pyszna zupa dyniowa - na halloween i nie tylko- polecam!

Polecane posty

w tutejszej prasie angielskiej wyczytałam prosty i szybki przepis na zupę - krem z dyni zrobiłam i właśnie jemy - po prostu nieeeebo w gebie:D dlatego postanowiłam sie podzielić przepisem, bo jest w sam raz na chłodne jesienne wieczory:) -dynię (wystarczy mała) wydrążyć i porządnie odpestkować miąższ, pokroic na mniejsze kawałki jeśli trzeba -w garnku podsmażyć cebulę czerwoną, 2-3 ząbki czosnku, najlepiej na maśle, do tego obrane i pokrojone w kostkę dwa ziemniaki -po chwili dodać do tych składników miąższ dyni, podsmażyć kilka minut, mieszając -dolać wody, tak ze dwa kufle;) (żeby przykryło warzywa) i pół kostki drobiowej albo warzywnej - dla chętnych -pogotować naszą zupkę z 20-30 minut, na koniec dokładnie zmiksować całość, przyprawić sowicie pieprzem, posolić do smaku, można również doprawić ostrą papryką w proszku albo przyprawami korzennymi (warto, wtedy mocno rozgrzewa), można lekko zabielić łyżką smietany albo jogurtem naturalnym, koniecznie posypać świeżą natką pietruszki voila! podawać z chrupiącym pieczywem wieloziarnistym, albo tostami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze bladae4444
mi mała nie moglas dac tego przepisu wczoraj? akurat drążylam dynie i nie mialam pomyslu co ze srodkiem zrobic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podniosę;) dopisując, że to chyba jedna z trzech najlepszych zup, jakie jadlam w zyciu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robię właśnie zupę,pierwszy raz mam z dynią do czynienia,jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie :-) za chwilę idę ją miksować i doprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie jadłam takiej
zupy ani w ogóle niczego z dyni oprócz pestek.Jakie to jest w smaku?Słodkie,ostre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa nie powaliła mnie na kolana,niedawno robiłam zupę-krem z porów podobną z powyższego przepisu,miałam wrażenie,że ziemniak zdominował cały smak,więc tutaj dałam tylko jednego ziemniaka i właściwie to nie wiem,jak smakuje dynia,znowu chyba ziemniaka czuć najbardziej doprawiłam solą,pieprzem,chilli i gałką muszkat. zrobiła się ostra,mąż się spytał,czy to grochówka :-) jak już wyżej pisałam pierwszy raz robiłam coś z dyni,może to nie taka dynia,jak powinna być? kolor zupy nie był pomarańczowy,raczej brudnożółty,sama dynia w środku ciemnożółta lubię zupy-kremy,ale one wszystkie,mimo że z innych warzyw mają bardzo podobny smak,ta zupa nie była zła,ale na pewno nie porywająca :-) z zup przecieranych (miksowanych) moim nr 1 jest zupa cebulowa,ma wyrazisty smak w każdym razie dobrze spróbować czegoś nowego w przepisie Nigelli-też podobnym do tego,tylko ze słodkimi ziemniakami doprawiała zupę cynamonem-nie odważyłam się na to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fallu- dziwne. ja kupilam zwykla dynie w tesco za 75 pensow, bo tutaj w okresie halloween sa prawie za darmo;) miąższ był swiezy, pomaranczowy, o intensywnym kolorze. taka tez byla zupa. nie czuc zadnych ziemniakow, dalam dwa srednie. doprawiłam tylko sola, pieprzem, przyprawa korzenna z dodatkiem imbiru i natka pietruszki, bo juz sam czosnek i cebulka wystarczajaco doprawiaja. była ostro-słodkawa, taka jak trzeba. moja zupa powalila na kolana- mnie, męża i moją przyjaciółkę:) jutro kupuje kolejne dwie dynie, zamrażam miąższ i bede robic na zimowe dlugie wieczory. a teraz wlasnie robie krem z brokułów i serka Boursin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
a cos na slodko da sie zrobic z dyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Moje dzieci uwielbiają zupę z dyni na słodko -pokrojoną ugotować w małej ilości wody , zmiksować na krem dolewając mleko ,posłodzić ,dodać cukier waniliowy do smaku (konsystencja rzadkiego budyniu ) i na koniec ugotować w zupie lane kluski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi, daj przepis
na to dyniowe ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×