Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaciaa

DO GIZULI PRZEPIS NA SCHAB

Polecane posty

Napelniasz garnek zimna woda wrzucasz gars soli ziele angielskie ok 8 ziarnek i tyle samo liscia laurowego. Wrzucasz schab i dajesz na sredni ogien, czekasz az sie zagotuje gotujesz 5 minut i po tych 5 minutach na rowne 30 minut z zegarkiem w reku wylaczasz palnik. czynnosc powtarszasz 3 razy taki schab jest idealny do kanapek jako wedlina bo mozesz go konsumowac zarowno na zimno jak i na goraco jesli na zimno kroisz cienkie plastry idealny jest z sosem chrzanowo-pomidorowym sosem chrzanowym grzybkami marynowanymi ogorkami kiszonymi lub korniszonami. Natomioast jesli chcesz aby byl podany na goraco to kroisz grubsze plastry i tyle idealne do niego sa frytki badz ziemniaki badz kopytka no kluski slaskie tez ujada ja jadlam na goraco z pire ziemniaczanym sosem chrzanowym i pomidorami ze smietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJOJ UCIELO MI potrzebujesz kawalek schabu najlepiej bez kosci MARYNATA sos sojowy sol ziolowa pieprz kolorowy papryka ostra majeranek szczypta lubczyku przyprawa cyganska lub mysliwska schab calosci kladziesz w ta marynate i wkladasz do lodowki w szczelnie zamknietym pojemniku na co najmniej 12 godzin. potem wyciagasz zawijasz go w folie spozywcza a dodatkowo okrecasz nitka coby sie nie rozwalil a daslej jak w moim pierwszym poscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na zimno moj maz rodzinka i przyjaciele uwielbiaja jako wlasnie przystawki lub do kanapek np serek ziolowy hohland plasterek schabu pomidor maslo czosnkowe wlasnej roboty schab cienko pokrojony w plasterki sekret mnicha pomidor maslo salata zielona plasterek schabu plasterek zoltego sera ogorek kiszony sos tatarski ser zolty ser plesniowy np lazar plasterek schabu pomidor wariacje nieograniczone mam jeszcze przepis na schab duszony w warzywach ale to tylko na goraco i raczej pracochlonne ale jak bedziesz chciala daj znac na tym topiku tylko ja dzis mam dostep do neta jedynie do 14 potem spadam i bede dopiero na kafe we wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacia już nie śpisz??Dziękuję za przepisy. Trochę sie boję czy wyjdzie mi dobry ten schab bo nigdy nie piekłam w całości - mam gazowyy piekarnik i zastanawiam się czy mi się upiecze. Meska częsc impezy nie przepada za sałatkami więc chce zrobić coś na stół innego dziękuję za przepis i pozdrawaim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaacia jeszcze dopytam o ten schab gotowany czyli 3 x gotuje od zagotowania po 5 min i wyłączam palnik na 30 min, natomiast pierwszym razem wkłaam surowe mięso do zimnej wody??Czy nie trzeba wcześniej marynować, przewiazywac go nitka itp? A czy on nie bedzie taki suchy?Jeszcze gdybyś mi podała przepis na sos chrzanowy to juz by było gotowe danie. Mam nadzieje ze dobrze odczytałam przepis. Aha czy ten schab jest taki ze skórką i czy sie nie rozwala skoro jest tylko gotowany? dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iść do sklepu kupić 1kg pięknego schabu bez kości . Schab umyć. Po umyciu schabu natrzeć co solą , vegetą ( lub inną jarzynką ) przyprawą do mięsa wieprzowego , ziołami ( my używamy tylko majeranku ) Tak przygotowane mięsko włożyć w rękaw do pieczenia . Mięso które jest już w tym rękawie zesznurować . Do garnka ( takiego żeby ten schab wszedł do niego na płaska) wlać wodę nie solić jej nic z nią nie robić tylko zagotować . Do gotującej wody wrzucić ten schab i gotować 35 min . Po 35min wyłączyć gaz spod palnika ale nie wyjmować schabu z wody . Ten schab musi stać w wodzie do póki ta woda nie będzie zimna. Najlepiej jest robić to ok 20 i niech to sobie stoi całą noc . Potem wyjąć z tej wody , wyjąć z rękawa i jeść ze smakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gizula Schab marynujesz wczesniej 12 godzin przpis na marynate podalam :) trzymasz w lodowce w zamknietym pojemniku ;) Owijasz w folie spozywcza ta przezroczysta mocno obwiazujesz nitka tak pierwszy raz wrzucasz na zimna wode i potem czekasz az sie zagotuje gotujesz 5 minut wylaczasz na 30 minut :) wody nie zmieniasz :) w tej samej jest bardzo soczysty i na pewno Ci wyjdzie i nic sie nie rozwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A fu warzywka jarzynki itd itp obrzydlistwo po co na co campari daj spokoj bleeee sama chemia Gizula post mi ucielo przepis na marynate jest drugi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos chrzanowy surowy starty chrzan zabek czosnku przecisniety przez praske jeden pomidor sparzony wczesniej zdjeta skorka zmiksowany w blenderze smietana sol pieprz kolorowy lub ziolowy wszystkie skladniki mieszamy razem miksujemy powinien byc lekko gesty mozna podawac na zimno i na goraco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i tak jak napisalas gotujes zdokladnie 3 razy i nie w rekawie ;)jak pisala campari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam taki jeszcze przepis wygląda pysznie: Robił ktoś taki, ciekawe ile sie go piecze i czy pod przykryciem? Pewnie ok 1,5 godz:) jesli ktoś wie i robił ten schabik napiszcie pliss opinie na jego temat. Schab na zimno w pomidorowej skórce SKŁADNIKI: 2 kg schabu, 3 łyżki koncentratu pomidorowego, 2 łyżki oliwy z oliwek, 4 ząbki czosnku, 1 łyżeczka masła, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 1 łyżka ziaren sezamu, sól, pieprz SPOSÓB WYKONANIA: Mięso obrać z błon, umyć, osuszyć. Czosnek obrać, zmiażdżyć w prasce, wymieszać s Olą i pieprzem i tą pastą natrzeć starannie mięso. Zawinąć w filię i pozostawić na noc w lodówce. Na patelni rozgrzać łyżeczkę masła i skarmelizować na nim koncentrat pomidorowy, wystudzić. Przełożyć do kubka, dodać oliwę, mąkę ziemniaczaną, szczyptę soli i taką ilością pieprzu aby było pikantne, zmiksować. Mieszaniną tą starannie natrzeć schab, obsypać ziarnami sezamu. Piekarnik nagrzać do temperatury 250 stopni piec 10 minut, a następnie obniżyć do 170 , podlać kilkoma łyżkami wody i dopiec polewając powstałym sosem. Podawać na udekorowanym półmisku. a jeszcze linka wkleje są zdjecia gotowego schabu:) http://zpierwszegotloczenia.pl/przepisy/schab-na-zimno-w-pomidorowej-skorce/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za link do stronki, byłam na niej, ale ja pytam o takie przepisy sprawdzone, a nie z googli, bo te sama moge znaleźć bez zakładania tematu na kafe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×