Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jablonka81

Meczace zaparcia w ciazy! Prosze o pomoc:(

Polecane posty

Gość Dorciak87
A próbowałaś dicopeg 10g? Mnie uratowały chyba wszystko. W ciąży miałam straszne zaparcia, czułam się jak słonica, nie z powodu dziecka, które nosiłam, a z powodu właśnie zaparć. Ale po tym leku już nie mam takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny mnie tez męczą zaparcia ale uslyszalam swietny sposob ktory uratowal mnie od bólu brzucha a wiec tak codziennie rano wypijcie pol szklanki soku z suszonych sliwek mozna go kupic w sklepie ze zdrową żywnością.Naprawde jest rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po suszonych sliwkach i po sliwkach w ogóle mam zupełnie odwrotny efekt. One mnie zapychają jak błonnik, z którym kiedys przesadziłam ;/ mam wrażliwe jelita bardzo... pomaga mi jedynie wlasnie ten dicopeg 10g ktory polecil mi lekarz. Dziala szybko i naprawde przynosi ulge, a jak wiadomo wlasnie na wyjazdach zaparcia to chyba jakas norma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbował ktoś Zioła Tybetańskie ? http://odchudzanieziolatybetanskie.pl/film/ Jeśli nie, zdecydowanie polecam każdemu. Działają bardzo mocno i dobrze. Przerobiłam kilka suplementów i ten jest naprawdę najlepszy i zdecydowanie najzdrowszy. Zaparcia i niemożność wypróżniania przeszły jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiaonqq1
Poczytaj sobie na ciaza.expert na temat zaparć w ciąży. Masz tam właśnie sposoby na uniknięcie tego problemu. Jak i również przepisy na zdrowe potrawy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
To normalne, progesteron robi swoje.Spróbujcie jeść dużo owoców-szczególnie dobre są jabłka (utrate) i śliwki.Uważajcie na banany i marchewkę, zapierają..Czekolada oczywiście też.Polecam jogurty, kefiry, kwaśne mleko, maślankę.Dużo produktów pełnoziarnistych i dużo płynów.A do tego łagodny ruch (pływanie, spacery)- i powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie temat ma już swoje lata, ale warto go nadal rozwijać, ponieważ wiele kobiet niestety cierpi na zaparcia w ciąży. I co ważne, jest to normalna przypadłość, co nie znaczy, że powinniśmy ją bagatelizować. Dzieje się to w efekcie zwiększonego wydzielania progesteronu w organizmie kobiet spodziewających się dziecka. Najczęściej zaparcia w ciąży występują w pierwszym trymestrze, potem mogą ustąpić. Na zaparcia w ciąży pomaga: - odpowiednia dieta, - włączenie aktywności fizycznej do naszego grafiku zajęć, - dodawanie do posiłków kozieradki czy też siemienia lnianego, Powinniśmy też wyeliminować całkowicie cukier z posiłków, a takze fast foody, makaron, białe pieczywo i ryż. O tym, że powinniśmy dużo pić, najlepiej naturalnej wody mineralnej z pewnoscia większość kobiet wie, ale zawsze warto przypomnieć. Niestety jeżeli zaparcia będą się utrzymywać należy niezwłocznie skontaktować sie z lekarzem prowadzącym naszą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liam

Ja gruntownie zmieniłam diete i zaczęłam pić więcej wody. W kryzysowych sytuacjach brałam czopki eva qu, działały w trakcie 15 minut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grape jedz

Nie wiem czy ktoś już to pisał, ale jedzenie codziennie grapefruta pomaga, przyspiesza przemianę materii,  do tego jest mega zdrowy. Polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solo

Mnie pomaga picie dużo magnesu. A drugim sposobem jest maślanka z ogórkiem kiszonym na kolację, pycha i rano katarsis 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Ja jem sporo nabiałów i suszonych owoców. To trochę na pewno pomaga. Jak już bardzo boli mnie brzuch, biorę czopka eva qu, 10 minut i jest ulga.i nie ma po nim uczucia przeczyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liwia

@Kaja mój lekarz też powiedział , że te czopki to jest najbezpieczniejsza opcja, jeśli chodzi o pozbycie się zaparć w ciąży. Kiedys piłam herbatki, ale w ciąży jest mi po nich strasznie niedobrze, z resztą niewiadomo kiedy po tych herbatkach będzie wypróżnienie, a z tymi czopkami zawsze u mnie 10 minut po aplikacji z zegarkiem na ręku 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diners

Miałam to samo przez dłuższy czas. Okazało się, że muszę się wypróżniać w kucki, tak, poważnie. I co najlepsze - nie potrafiłam utrzymać właściwej pozycji sama - udawało się tylko z Goko, czyli takim urządzeniem, które służy właśnie do tego. Przez pewien czas musiałam z tym wszędzie jeździć, ale przynajmniej problem już nie istniał. Już jestem dawno po porodzie i dalej z tego korzystam. Po prostu sama widzę, że w pozycji siedzącej efekt jest zupełnie inny. W sensie - jest łatwiej i bezboleśnie. Ktoś ma podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota

W ciąży też aplikowałam sobie czopki, pomagały szybko, czasem musiałam wziąć drugi czopek, aby się wszystkiego pozbyć 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka

Sama sonbie krzywdę robisz lewatywą. To nie fajki/ odstawienie tylko rozleniwiłaś jelita. Ja bym odstawiła wszelkie czopki itp i zrobiła jakąś owocowo- roślinną kuracje. Wszystko co pobudza jelita, dużo błonnika, wody. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×