Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tetma

INHALACJE Z CZOSNKU dla 8 miesiecnego niemowlaka

Polecane posty

Gość Tetma

witam! prosze o rade czy moge stosowac na katar inhalacje z czosnku dla maluszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIULA NR 2
Słyszałam tylko o takim sposobie,ale u tak małego dziecka to zawija się podobno ząbek czosnku w gazik i wiesza gdzieś nad łóżeczkiem np.przy karuzeli. Myślę,że najlepiej w nocy. Ja osobiście polecam kupienie inhalatora (koszt ok.160 zł). Zakup jest na kilka lat a jak dla mnie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepsi!
Wg Bożeny Żal-Cyran "Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą" można stosować inhalacje z ziół "Inhalacje (skuteczne przy katarze, zapaleniu gardła,i oskrzeli u niemowląt i dzieci). 1 łyżkę ziół: liści szałwii, ziela tymianku, kwiatu rumianku, ziela macierzanki, melisy, kwiatu lawendy, zaparzyć w 1 litrze wody. Nakryć lekko pieluszkę na głowę matki oraz dziecka i wdychać parę.Gdy niemowlę jest niespokojne uchylić nieco piluszke. Czas inhalacji 5-10min. Usunąć parę z twarzy dziecka chusteczka". Można również zaparzyć te zioła w jakimś naczyniu i postawić je koło łóżeczka dziecka jak śpi. Są to zioła, które m.in. nawilżają drogi oddechowe. Bardzo polecam tą książkę. Autorka wspomina o naturalnych sposobach leczenia infekcji oraz jak mądrze odżywiać dziecko od pierwszych dni życia aż do wieku przedszkolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b1
od 3 miesiaca na katar zagotowac wode a nastepnie wsypac sode 1l wody 1lyzeczka sody powstanie para trzymac dziecko ok 3minut moze krzyczec wtedy lepiej sie oczyszcza. rozlozyc pieluche i dziecko ulozyc na brzuchu masowac plecy wytrze to co zalega w nosku i w gardle reszte wypsika czasami jak psiknie to zaby za brode wyskocza. powtarzac co 3 godziny. skuteczne sama stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara

Kupiliśmy Baby niedawno i pierwsze wrażenia po pierwszych użyciach są bardzo dobre. Nie hałasuje, nie drży, nie męczy mi córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinn

Nam żona wynalazła Baby ostatnio i działa bezproblemowo. Szybka cicha inhalacja, przydaje się przy dzieciakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×