Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (Nowalijka)

Płyn do higieny intymnej w ciąży - jaki?

Polecane posty

Gość gość
A ja używałam zwyklego żelu pod prysznic który aktualnie posiadałam i żyje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filifionka999
Ja też kiedyś używałam zwykły żel pod prysznic do higieny intymnej, ale na początku ciąży miałam grzybicę a później często podrażnione okolice intymne, więc szukałam specjalnego płynu do higieny intymnej dla kobiet w ciąży. Pani w aptece poleciła mi lacibios femina pregna opracowany dla kobiet w ciąży, bezpieczny dla matki i dziecka, o kwaśnym pH 3.5, z kwasem mlekowym i chlorheksydyną. I świetnie chronił przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi, łagodził podrażnienia i pieczenie a przy tym nie wysuszał delikatnych okolic intymnych i nie uczulał. Więc spokojnie mogę go polecić kobietom w ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liamka33
Ja znam jeden płyn do hig. intymnej dla kobiet w ciąży,ale za to jest niezawodny - ja go używałam w obu ciążach i polecam z czystym sumieniem - lacibios femina pregna. Jego sklad jest oparty o naturalne składniki, jest hypoalergiczny, wolny od SLS, SLES, PEG, parabenów i co bardzo ważne: posiada kwaśne pH 3,5 oraz dodatkowy składnik aktywny- zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Jak dla mnie niezastąpiony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe jak jest "oparty" skoro np. zawiera bardzo paskudny, często uczulający sztuczny konserwant (Methylisothiazolinone). O wiele lepszy skład ma Pliva Fem F (z o wiele lepszym składnikiem przeciwgrzybiczym) a nawet taniocha Facelle z rossmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co, mój ginekolog poradził mi lacidios femina pregna. Prawdę mówiąc miałam słabe zaufanie, bo różnie jest z tymi lekarzami, już się kilka razy nasłuchałam jak to przepisują leki/ suplementy diety, bo mają podpisane umowy z firmami farmaceutycznymi. Także podeszłam do tego z ograniczonym zaufaniem; ale miło się zaskoczyłam :o))) Nic mnie nie uczula, ani podrażnia. Stosuje go też po depilacji i wszystko ok - nie piecze :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co? Przestań spamować, bo szlag trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowałam lacibios femina, ale zwykly, chociaż wiem, że mają też wersję dla kobiet w ciąży. Jestem do tego swojego bardzo przyzwyczajona i nie bardzo chciałam zmieniać. Ale przyjaciółka stosowała ten dla kobiet w ciąży i bardzo go sobie chwaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lactacyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwykly zel pod prysznic w malej ilosci i DUZO wody.Mam 42 lata, dwojke dzieci i NIGDY nie mialam zadnyych problemow ginekologicznych (typu grzybica, stan zapalny ...) Wlasnie przez to ze uzywacie jakies dziwne "wynalazki" macie ciagle problemy. "Pani z apteki mi polecila" .... :O Co z tego ze te Wasze cudowne plyny maja one jalkies "dobre" skladniki jak oprocz nich dodatkowo cala tablice mendelejewa i kilkanascie wynalazkow prosto do Monsatno :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co kobieta to opinia, najlepiej przetestować kilka i samej podjąć decyzję i wybrać najlepszy dla was produkt... Jedna będzie chciała mieć produkt A inna produkt B, każda ma swoje racje. A nawet jeśli spamują to i tak każda z nas ma rozum i kupi to co uważa za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję lacibos fiemnia . Super nawilża narządy płciowe i zapewni świeżość na cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Ja stosowałam Lactacyd, teraz jest ich juz cała gama do wyboru. A wspomagająco probiotyk Lactovaginal, by flora bakteryjna miała właściwy skład mikrobiologiczny i niedochodziło do jej osłabienia i w koncu do infekcji. Probiotyk jest bezpieczny dla ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołkowaMorela
Dla mnie numer "jeden" to płyn lacibios femina pregna :) jest bezpieczny dla mamy i dzidziusia, nie uczula, koi podrażnienia i odświeża. I co najważniejsze chroni przed rozwojem infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak byłam w szpitalu właśnie ze względu na ciążę zagrożoną kazali mi podmywać się mydłem w płynie biały jeleń.Rzeczywiście od kilku lat dzięki stosowaniu serii biały jeleń i profilaktycznie np.Lactovaginalu,który też brałam w szpitalu nie wiem co to infekcja,zapalenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używałam mysla bialy jelen i nie bylo żadnego problemu. Nie miałam w czasie ciąży żadnego problemu z cipka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szugmelio
Płyn do higieny intymnej powinien być najlepszej jakości, dlatego należy go kupować z polecenia i sprawdzonych źródeł. Na tej stronie http://adamed.expert/ powinnaś znaleźć jakieś porady. Bardzo fajna strona o zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży używałam wszelkich ale z kwasem mlekowym,smarowałam jak coś piekło Provag żelem a za zgodą lekarza Lactovaginal i w okresie laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szare mydlo i od 4 lat żadnych problemòw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja początkowo też byłam zwolenniczką szarego mydła ale teraz zdecydowanie bardziej wolę lacibios femina pregna. Ma ph 3,5 i nie ma żadnych sls. Ja używałam przez całą ciążę i nie miałam żadnych problemów intymnych w ciąży ani przy porodzie ani w połogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka21
Może być te same które stosowałaś w trakcie ciąży, ja jednak polecam Femma, u mnie sprawdził się naprawdę super, delikatne,przede wszystkim nie podrażnia a łagodzi. Fajna konsystencja, bardzo wydajny, ma wygodą pompeczkę dzięki której niewielka ilość wystarczy co za tym idzie jest również wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAntka2016
Ja skusiłam się na promocje i kupiłam płyn do higieny intymnej Femma Ultra Soft, sprawdziła się , delikatny przyjemny zapach wygodne opakowanie z pompką nawilża odświeża łagodzi, póki co jak dla mnie same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelka839
Z polecenie znajomej w ciąży zaczęłam używać Mucovagin i nie zauważyłam jak na razie żadnych niepokojących objawów, wszystko jest w porządku. Lekarz również mówił, że ta emulsja jest w porządku i nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam że płyn może szkodzić więc szarym mydłem się myłam a po skorzystaniu z toalety samą wodą. Mam biobidet w kibelku to mi to ułatwiało sprawę i w połogu też się w taki sposób podmywałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od lat uzywam lactacydu i w ciazy rowniez. Ciesze sie ze jest na rynku bo dopoki go nie uzywalam to ciagle po myciu odczuwalam pieczenie i świąd, po szarym mydle zwłaszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie lekarka polecila zwykle szare mydlo bialy jelen bo wciąż lapaly mnie grzybice . Od czasu jak używam w/w mydla nie miałam ani razu grzybicy. Wczesniej uzywalam tych plynow do hig intymnej i caly czas infekcje no i oczywiście koszty- lekarz + leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc9090
nie polecam wam probiotyku dopochwowego laccibios Femina bo od razu dostawałam infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć ja używam i polecam organiczny płynu do higieny intymnej dla kobiet w ciąży firmy Azeta Bio(https://mamytomy.pl/product-pol-144-Organiczny-zel-do-higieny-intymnej-dla-kobiet-w-ciazy-200-ml-Azeta-Bio.html) używałam go zarówno jako płyn do higieny intymnej w ciąży, a od kilku miesięcy jako płyn do higieny intymnej po porodzie. Delikatnie myje, fajnie pachnie i mam poczucie czystości i świeżości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×