Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przekwitł mi storczyk

przekwitł mi storczyk

Polecane posty

Gość przekwitł mi storczyk

kto ma doświadczenie? czytałam oczywiście różne fora ale tam jest masa sprzecznych informacji: np jedni piszą żeby obciąć drudzy żeby obciąć jak łodyga zacznie usychać i tak w koło macieju. dostałam go od mamy i zależy mi żeby długo był ze mną. to jest mój pierwszy storczyk więc wiedzę mam na jego temat raczej marną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akfo
Właśnie widzę że na łodydze mój przekwitły w maju storczyk wypuszcza już ok 4 cm nowy ped, zostawiłam go w spokoju ,nie obcinałam , lekko zraszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2 biły i różowy gdzieś tak z 3 miesiące temu uschły mi gałązki w jednym i drugim już myślałam,że nic z nich nie będzie zdjęłam je z parapetu gdzie miały dużo słońca na inne miejsce bo myślałam ,że może od słońca i nie dawno ładnie mi rozkwitły już ich nie przestawiam a te łodygi suche zostawiłam nie wiem czy mam je usunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja obcinalam jak przekwitly
kwiatki nad oczko (wszystko co zaczynało usychac albo żółknac) Moje storczyki przekwitly w sierpniu, a od 2 tygodni widze jak wypuszcza pedy i ma juz duze paczki. Raz w miesiacu mimo wszystko moj maz je nawozi, nawet jak przekwitly, od czasu do czasu zraszam je delikatnie. Kazdy po kolei odbija, wiec chyba im to odpowiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekwitł mi storczyk
do "a kogo to" mnie a jak ciebie to nie interesuje to nie wchodź tutaj. a podlewać je normalnie jak do tej pory ( raz na tydzień na 2h do miski z miękką wodą) czy rzadziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja obcinalam jak przekwitly
ja podlewam raz na miesiac z nawozem na pol godzinki. ;) A poza tym to rozpylaczem nawilzam. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uprawiam duzo storczyków
i z doswiadczenia wiem ze po przekwitnieniu warto przyciąć-pod 3 pąkiem licząc od góry, jes duza szansa że wypuści nową gałązkę z kwiatami, jeśli jednak zaschnie to wycinamy cały pęd u podstawy, niektórzy w ogóle nie tną argumentujac to ze w naturze nikt stoczyków nie tnie i czekają na kwiaty-też działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×