Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość warząchiew

Co będzie jeśli...

Polecane posty

Gość warząchiew

jeśli się nie stawie na wezwanie w spr. unieważnienia mojego małżeństwa? jesteśmy po rozwodzie cywilnym, on chce unieważnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nic nie będzie
Nawet sprawy o uniewaznienie nie będzie. NIE MA UNIEWAŻNIENIA MAŁŻEŃSTWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawnik ale wiem
że jest. Sąd powszechny orzeka o unieważnieniu małżeństwa, dla którego akt małżeństwa sporządzono w urzędzie stanu cywilnego, stosuje wówczas przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Unieważnienie małżeństwa może mieć miejsce wówczas, gdy zostało ono zawarte mimo przeszkody małżeńskiej (przeszkody do zawarcia małżeństwa). Małżeństwo może zostać unieważnione z powodu: * braku wymaganego wieku małżonków, choroby psychicznej lub niedorozwoju umysłowego jednego z małżonków, * pozostawanie w innym związku małżeńskim przez małżonka, bigamia, * pokrewieństwo bądź powinowactwo pomiędzy małżonkami, * stosunku przysposobienia pomiędzy małżonkami, np. nie można zawierać związku małżeńskiego z adoptowanym dzieckiem, * wady oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński tzn. zostało ono złożone przez osobę, która znajdowała się w stanie wyłączającym świadome wyrażenie woli, bądź nastąpił błąd co do tożsamości drugiej osoby lub pod wpływem groźby drugiej strony lub osoby , z której wynika, że istniało niebezpieczeństwo osobiste, * istniał brak zezwolenia sądu na złożenie oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d s s
o NIC NIE BEDZIe --CHRZANISZ!!!!!!!!!!! przedłuzy sie w czasie ale odbedzie sie wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyślą ci papier, że skoro się nie stawiłaś, to sprawa będzie się toczyła bez twojego udziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warząchiew
OK, to zdaje sie oczywiste czy ma to jakies negatywne konsekwencje dla mnie oczywiscie rozumiem, że nie moge sie brobic a co wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warząchiew
heh, nie mam pojęcia :) nie na co dzień chadza sie do sądu i dostaje wezwania ;) więc to troche takie poważne jest jak dla mnie... moze jakas kara finansowa itp ? nie wiem, dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jaka kara finansowa? od kiedy to kościół może nakładać kary finansowe? kobito, opanuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaki kościół?
Przecież autorcew chodzi o unieważnienie małżeństwa cywilnego. W kościele unieważnienia nie ma. Bo jak można unieważnić sakrament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warząchiew
:D właśnie kościół kojarzy mi się ściśle z finansami :P ok, dzięki ;) Chodzi mi o UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA, rozwód cywilny mam od lat ;) Unieważnia się małżeństwo; - cywilny jest ROZWÓD a nie unieważnienie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy o dupie, a ty o trupie
warząchiew. W prawie cywilnym (świeckim) istnieje także pojęcie " uznania małżeństwa za nieważne". I nietrudno domyślić jaka może być wnoszona przyczyna: NIEDOROZWÓJ UMYSŁOWY i NADPOBUDLIWOŚĆ HORMONALNA małżonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i widzisz, jaki jest poziom niektórych kobiet aż wstyd, że też się nią jest olej, jeśli Ci na tym unieważnieniu nie zależy, jak ja olałam za rok przyszło mi zawiadomienie o uznaniu mojego małzeństwa za nieważnie zawarte i finito a, że w razie kolejnego, mam pokazać wyrok o nieważności poprzedniego tyle na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warząchiew
dzięki EWA ;) a tego niedorozwoju umysłowego na forum nie bede komentowac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawarte nieważnie
a nie "unieważnione". Nie widzisz różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×