Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytająca Ola

Jaka śmietana do jakiej zupy ?

Polecane posty

Gość pytająca Ola

Ja zazwyczaj dodaję słodką łaciatą do zup. Kwaśnej prawie nie używam a jak jest z Wami? Do których zup dajecie słodką śmietanę a do jakich kwaśną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja dodaje, zawsze
ta malo procentowa, czyli 7-10 procent tluszcu. Bo zupy sa juz wystarczajaco tluste, a nie chce wygladac jak prosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwasna do zup o kwasnym posmaku, np. barsz, zur, pomidorowa. slodka do delikatniejszych - kalafiorowa, brokulowa, rybna. ja natomiast wole uzywac tlustej smietany, bo sie nie wazy i daje lepszego smaku. uzywam jej bardzo malo, a moje zupy same z siebie nie sa tluste, bo robie je z wody i warzyw. czasem na wywarze, a ten ten tlusty nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
ja do wszystkich zup dodaje kwaśna śmietane 18%.Nieraz do pomidorówki dodawałam słodka bo z przecieru Pudliszek jest dosyć kwaśna ale jednak stwierdzam że z zakwaszana gęsta śmietana zupy sa lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybierz pseudonim
a ja nie daję śmietany prawie do żadnej zupy, jest zdrowiej i smaczniej:) jak czytam niektóre przepisy na zupy gdzie tłusta śmietana się wręcz przelewa to mnie obrzydzenie bierze i współczucie dla biednych żołądków:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przelewac sie smietana owszem nie powinna, ale ja np. bardziej wspolczuje zoladkom, ktore musza spozywac zupy robione na tlustych kosciach albo chemicznych kostkach ... nie mowiac juz o wspolczuciu nalezacym sie podniebieniom raczonym takim rarytasem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszystkich używam 18% łaciatej - słodkiej i nie ścinającej się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zastepuje smietane gestym jogurtem greckim: do zup, sosow, mizerii, tzatziki, salatek, fromage, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwali-ja
18% śmietana, z napisem "do zup" na wieczku :D kwaśna, zaznaczam i wiadomo, ze na gar daję jakąś łyzkę, więc nie przesadzajmy z tym "tłuszczem" i kalorycznoscią :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopatologicznie, powiadasz? no no no, groza powialo ;) moze to maczka, skrobia i zagestnik? a moze nie. no nic, szkoda ze sie nie dowiedzialam, ale dziekuje za uprzejme podanie linku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×