Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bogdanka_polka

nowoczesne przyjecie!!!

Polecane posty

Gość bogdanka_polka

hej! za 2 ttyg mam urodziny a 2 dni po nich imieniny więc robię jedną impreze w tym roku wyszło smiesznie ze w sumie imprezka odbedzie się dzien przed poniewaz akurat to wypada w sobote i wszyscy mogą... ale nie chce by było to znów przyjęcie typu: śledzik, jarzynowa (choc uwielbiam) bigos itd:P ale co zrobić by było lekko ale zeby goscie pojedli?? Myslalam o salatce z brokułami, caprese, deska serów i wędlin, jakies szaszłyki, muszle makaronowe nadziewane..... nie mam wiecej pomysłów .... proszę podpowiedzcie mi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhbjhb
szaszlyki, sajgonki , udka z kurczaka w migdalach i miodzie( takie do jedzenia palcami), te najwieksze krewetki smazone w ciescie na glebokim tluszczu, wielkie pierogi z miesem , tak zeby jeden zajmowal z pol talerza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhbjhb
a co do deseru, to moze tort nalesnikowy.. do tego samodzielnie zrobione lody z owocami, kruszonymi biszkoptami i czekolada, lub szarlotka z wlasnorecznie zrobiona bita smietana, no i oczywiscie jakis mini symboliczny torcik z cukierni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogdanka_polka
na deser tort czekoladowy z pobliskiej cukierni naprawdę koszmarnie drogi ale jaki pyszny :D Hmmm no sajgonki to dobry pomysł :D bardzo dziękuję za pomysły🌻 i prosze o więcej... może piszcie co wy przygotowujecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super sprawa takie 'nowoczesne, lekkie' przyjęcie. Ja polecam sałatki, chociaż warzywa teraz dość drogie. Brokuły, pomidory. Krewetki. Fajne są też pieczarki faszerowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Przyjęcie typu śledzik i jarzynowa to konwencja w stylu "imieniny cioci Kazi z Pobiedzisk", dobrze, że masz większą fantazję:) Menu zależy od ilości osób i charakteru imprezy (wszyscy przy stole, czy z doskoku?). Pomysłów jest masa, choć przy większej ilości nie ma co silić się na wiele pracochłonnych potraw. Coś, co można przygotować wcześniej i co nie wymaga atencji przed podaniem, tylko ew. szybkie podgrzanie. Nie chodzi o to, żebyś własne przyjęcie spędziła w kuchni. Osobiście nie lubię jak potrawy są "od sasa do lasa", powinny się komponować - czyli jak kuchnia azjatycka - to po calości, nie mieszam tego z rodzimym bigosem:). Kluczem do sukcesu jest odpowiednie podanie - z najprostszej potrawę można zrobić dzieło sztuki, o ile stół jest fajnie przybrany i same potrawy podane efektownie. Czasem coś niebanalnego robi większy efekt, niż przemyślnie przygotowany tort, nad którym spędza się godziny. Np. świetne są lody waniliowe oblane gorącymi malinami. Proste, szybkie, a wszyscy się ślinią. Przystawki - rukola z suszonymi pomidorami, długodojrzewającą polędwicą + oliwa i ocet balsamiczny, boczniaki z patelni z czosnkiem i też polane octem balsamicznym, zapiekane suszone śliwki owinięte boczkiem na wykałaczce, minikiełbaski w sosie miodowo-sojowym na ciepło... łódeczki z cukinii nadziewanej pastą z warzyw (starta marchew, pietruszka, pieczarki, cebula, przyprawy - podduszone) i to wszystko zapiekam w ostatniej chwili posypane tartym żołtym serem. Sałatek raczej nie robię, ale mam parę sprawdzonych: wędzone udka kurczaka w kostkę, do tego kukurydza, cebulki marynowane, bardzo drobno posiekana papryka (niewiele, dla koloru bardziej niż do smaku), sól, pieprz i majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jhbjhb super pomysły. Sajgonki pycha...:-D ważne też, żeby wszystko było ładnie podane. Są różne smaczne i efektowne potrawy. Np ruloniki z szynki z kremem chrzanowym, różnego rodzaju koreczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogdanka_polka
hmm ja właśnie chce zrobić 3 sałatki w tym jedna to caprese, deska serów i wędlin ( w tym mięsko pieczone własnej roboty)... niewiem co zrobić na ciepło bo za bardzo nei mam warunków :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moge Ci podpowiedziec moja
ulubiona salatke na zimno - piers z kurczaka ugotowac w wodzie, posolonej z odrobina ziol (moze byc z torebki), po ugotowaniu pokroic w kostke (ok 1 cm), dodac seler naciowy - ten zielony, kukurydze z puszki, odrobinke ananasa, doprowadzic czym chcesz do smaku i majnoz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jest złego w śledziu?
Ja nawet na "nowoczesnym przyjęciu" podaję śledzie, bo nie wyobrażam sobie, żeby ich nie było! Kocham śledzie zwłaszcza z mieszanką korzenną i natką pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upaupapapapa
moze ktos ma jeszcze jakies pomysły......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×