Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy ja to ja

nauczcie mnie jak sie robi dobry bigos

Polecane posty

Gość czy ja to ja

Jestem mloda zona a maz uwielbia bigos z kiszonej kapusty, ja nie cierpie i nie umie go zrobic. Napiszcie mi jak sie gotuje, jakie mieso jest najlepsze do bigosu, co i kiedy sie daje, jak sie przyprawia i zaprawia, bo nie wiem nic. Licze na was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertyhgfdefghjred
gotujesz kiszoną w osobnym garnku, białą poszatkowaną też w osobnym, potem dodajesz jedną do drugiej, podsmażasz trochę boczku, łopatki, karkówki [w kawałkach w pieprzu soli, przyprawie do mięsa], dodajesz do kapuchy. dodajesz ziele angielskie, liście laurowe, pieprz sól, koncentrat pomidorowy, keczup - ale tylko dobry i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalija
A ja gotuje kiszona kapuste z sliwkami, boczkiem, kielbasa, karkowka, grzybami suszonymi, pieczarkami i smazona cebula wiele godzin :) mieso dodaje na koncu. Poza tym jest tam pieprz, lisc laurowy, czosnek i ziele angielskie, moze byc jalowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ja to ja
wiem, ze moge znalesc przepisy w google ale chodzi mi o te sprawdzone takie jak wy robicie i wam smakuje jedno pytanie: ile czasu sie gotuje te kapusty zanim sie doda mieso i koncentrat, duzo tego koncentratu sie daje? No i ile czasu sie gotuje ze wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Kiszoną kapustę gotuję ok 30-40 min z liściem ,pieprzem ,zielem i kminkiem ,odcedzam. Mięsa kroję w kostkę i przyprawione smażę (im więcej gatunkow tym lepiej ),.dodaję z wytworzonym sosem do kapusty .Następne są ugotowane i pokrojone suszone grzyby .Jak wcześniej je ugotuję to tę wodę dolewam do gotującej się kapusty .dodaję też pokrojone suszone sliwki ,trochę powideł sliwkowych ,koncentrat pomidorowy i sporo zeszklonej na oliwie pokrojonej cebuli .Sól ,pieprz .Tak przygotowany wkładam w brytfance do piekarnika i mieszam od czasu do czasu .Potem wstawiam go do lodówki lub na taras jak jest mrozik i podgrzewam następnego dnia też w piekarniku bo wtedy nie przypala się.Najlepszy jest po ok 3 dniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×