Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dodaj do ulubionych!

Czy naprawde takie są standardy - powód nieprzedłużenie umowy??

Polecane posty

Zacznę wiec od początku. Około 2,5 roku temu podjełam prace w dużej firmie projektowej w branży mostowej. Tak sie akurat złożyło, że w pracy poznałam sowjego już męża:)Po 5 miesiącach od mojego przyjęcia, mąż zwolnił sie z pracy i założył swoją jednoosobową dziłalność! Z końcem listopada kończy sie moja umowa o pracę. Pracodawca powiedział mi, że jeżeli chodzi o moją prace to nie ma mi nic do zarzucenia, a nawet musi przyznać że jest bardzo zadowolony, ale umowy mi nie przedłuży!! Oświadczył ,że powodem nieprzedłuzenia umowy jest fakt iż mój mąż prowadzi konkurencyjną firmę, że on na coś takiego nie może sobie pozwolić i że takie są standardy. Dodam tylko, że pracuje w naprawde dużej firmie realizującej kontrakty na autostrady, a mój mąż jako jednoosobowa firma może co najwyżej stanąć do przetargu na jakiś przepust drogowy, wiec konkurencja żadna. Dodatkowo w tej samej firmie pracuje kobieta krorej małżonek też pracuje we własnej firmie, dużo wiekszej niż firma mojego meża, bo zatrudniajacej kilkunastu pracowników ,ale co do obecności w firmie tej pani nikt nie ma najmniejszych zatrzeżeń, w jej przypadku standardy już nie obowiązują. Mam pytanie, może ktoś spotkał sie z podobnym przypadkiem w swojej pracy bądz jako pracodawca może mi powiedzieć czy u niego w firmie też takie obowiązują standardy?? Czy to naprawde jest powód do tego żeby zwolnić naprawde dobrego pracownika?? ps. w sumie to chyba po to to wszystko napisałam żeby sie wyżalić bo jestem na zupełnie przegranej pozycji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Zapewne powód dla którego nie chce ci przedłużyć umowy jest inny tylko nie chce tego powiedzieć i dlatego wymyślił coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawde pracodawca moze cie zwolnic za cokolwiek.....tylko nie moze ci tego powiedziec;-) jakbys miala dowody ze tak ci pwoeidzial to sprobuj do sadu pracy - prace i zycie prywatne nalezy rozgraniczac. co innego gdybys podpisywala umowe o prace - majac meza z konkurencyjna firma - niekore firmy prosza o zaswiadczenie ze nikt z rodziny (tez nie do udowodnienia bo przciez nie ma obowiazku utrzymywania kontaktu z rodzina) nie ma konkurencyjnej dzialalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROR: dzieki za odpowiedź ale nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś. Moja umowa o prace konczy sie z koncem listopada, tak naprwde przedłużenie jej to tylko dobra wola pracodawcy, wiec raczej nie mam z czym iść do sadu pracy. Dodam tylko, że rok temu suyuacja była podobna, pracodawca wiedział kto jest moim mężem, ale mimo to umowe przedłużył na kolejny rok, a teraz raptem zaczeło mu to przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×