Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trzydziechaaaaaaaaaaa

CZY WARTO BUDOWAĆ DOM?

Polecane posty

Gość trzydziechaaaaaaaaaaa

jak w temacie,mieszkamy w bloku na 10p,nasze mieszkanie jest 2 pokojowe 43m2,centrum miasta wojewódzkiego,po paru latach mieszkania zaczeliśmy zastanawiać się nad wymianą na większe,do gustu przypadły nam około 80 m2 mieszkania w nowym budownictwie,za metr takiego lokum życzą sobie 3999zł,co daje około 320 tyś,z czytsej ciekawości przeglądałam projekty w necie i piszą,że wybudowanie domu pod klucz wynisi od 2500 do 4500 za m2,oczywiście wszystko zależy od wykonczenia wnętrze itp,zdecydowaliśmy się na to drugie,kupiliśmy działkę 15km od miasta za 62tyś 14 arów(okazjonalnie),wioska w której kupiliśmy ziemie jest bardzo bogatą gminą,ma szkoły,ośrodki zdrowia,komunikację itp,jest czysta,schludna i zadbana,są lasy,jeziora,bardzo dużo ścieżek rowerowych,wybraliśmy projekt,mamy pozwolenie i tylko się budować,planowaliśmy rozpocząć budowę na wiosnę,firma z którą współpracowaliśmy zadzwoniła,że ma wolny termin i czy chcemy zacząć budować już,no to zaczeli......skończyła się budowa po 2 dniach prac,bo beteoniara spóźniła się 8 goidzin z dostawą betonu na zalanie fundamentów,zamiast o 8 przyjechali o 16.30 jak już było ciemno i nie mogliśmy zalac fundamentów,skończyło się tym,że betoniary wróciły do firmy a my jesteśmy w plecy 5tyś za beton,którego nie mamy,na dodatek fundamenty są zalane wodami gruntowymi,na szczęscie zbrojenie uratowane,prace wstrzymane,pytanie jest czy w tej sytuacji skoro firma nie chce na oddać pieniędzy,ze trzeba zrobić fundamenty droższą metodą,czy naprawdę warto się budować?skoro nawet jak mam firmę budowlaną to nie moge być pewna,że prace wykonają prawidłowo?czy lepiej kupić mieszkanie?był ktoś w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........agawa
Tak, zdecydowanie warto jeśli masz własny plac i najlepiej już uzbrojony. Wtedy kosztu budowy małego domku są porównywalne z kupnem mieszkania, a plus jest taki, że zyskujesz prywatność, przestrzeń i podwórko. /Uprzedzam, ze nie czytam całego twojego postu, bo nie mam w tej chwili czasu./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to fima nie chce wam
oddać pieniędzy za beton, którego nie wykorzystaliście? Nie rozumiem?! To ich wina, bo to oni się spóźnili! Nie dajcie się jeść łyżkami i ich nastraszcie sądem! To nie wasza wina tylko ich. Co to za firma, która zwala własną winę na klienta? Nie rozumiem tego? Powinni was w ramach kompensaty zaproponować beton w innym terminie dostosowanym do was za tę samą kwotę, bez żadnych dopłat i jeszcze was przeprosić! Zapisz się na forum Murator i napisz swoją historię - tam ludzie ci pomogą. Powiedzą gdzie się udać w sprawie nieuczciwego dostawcy usług i jak wyjść z tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziechaaaaaaaaaaa
firma deckerhoft(nie pamiętam jak się poisze) sprzedała nam beton,trzeba było zapłacić gotówkę za całość bo inaczej betoniara nie wyjedzie,tak więc zrobilismy,mieli być na 8 a przyjechali o 16,30,zmrok był o 15,52,moja mama wystosowała odpowiednie pismo do firmy i czekamy na odpowiedź,koleżanka która pracuje w sądzie przy tego typu sprawach powiedziała,że jakby chodziło o 50tyś to warto się sadzić,a prz 5tyś to przy przegranej tyle samo pokryjemy koszty sądowe,to wielka firma więc ma swoich prawników,zresztą nie mam ochoty tracić swoich pieniedzy bo budujemy z oszczędności a nie z kredytu,jeszcze dzisiaj odwiedzę forum muratora,dziękuję za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to fima nie chce wam
Powodzenia!!! Trzymam kciuki ze się jednak uda wyjść z sytuacji zwycięsko i ze firma pokarze klasę i prawidłowo się zachowa w stosunku do was. Wina leży ewidentnie po ich stronie, a wy dodatkowo straciliście przez nich cenny czas i macie zalane woda fundamenty (podejrzewam ze w omówionym terminie były suce i gotowe pod wylewkę prawda?). Tu uderz: http://forum.muratordom.pl/ To bardzo dobra strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to fima nie chce wam
umówionym terminie były suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziechaaaaaaaaaaa
tak były suche,nawet pompa pracowała cały czas,tak czy owak po wstrzymaniu prac fundamenty pod wodą,na dodatek w nocy lało,zbrojenie pływało w wodzie,już zbrojenie jest wyciągnięte ale czy wytrzyma do maja,czerwca?a co zbloczkami betonowymi?na forum muratora już się zalogowałam i już jest odzew:)bardzo fajne forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziechaaaaaaaaaaa
tak były suche,nawet pompa pracowała cały czas,tak czy owak po wstrzymaniu prac fundamenty pod wodą,na dodatek w nocy lało,zbrojenie pływało w wodzie,już zbrojenie jest wyciągnięte ale czy wytrzyma do maja,czerwca?a co zbloczkami betonowymi?na forum muratora już się zalogowałam i już jest odzew:)bardzo fajne forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diakowo
Dom to zupełnie inny standard, zupełnie inne możliwości. Ja bym się nawet nie zastanawiał. Tylko w domku możesz mieć mnóstwo powierzchni i takie schody - http://www.schodyprudlik.pl/site/galeria Zastanawiasz się czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolek432
warto budować niema jak na swoim ;) jak będziesz szukać profesjonalnej firmy budowlanej to polecam http://mardom.biz.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem warto. Jeśli się chce, to trzeba to realizować :) nie warto zwlekać a później gdybać, co by było gdyby... Fakt, jest to spory wydatek, jednakże po wszystkim ma się swój własny kąt :) a i ogród można mieć od razu swój. Moja koleżanka także długo zastanawiała się nad budową domu. Teraz już ma swój dom i ogród. Nie dość, że dom piękny, to i ogród bardzo zadbany, z wieloma ozdobami i różnymi roślinami http://www.ogrodyodadoz.pl/. Jeśli masz okazję posiadać dom i ogród, to buduj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ze warto. Ja wlasnie zakonczylam budowe domu , dzieki firmie http://www.marbud-nadzorbudowlany.pl/ poszlo to znacznie szybciej niz przypuszczalam i jestem mega szczesliwa,ze wreszcie mam swoje gniazdko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to forum zostalo zdominowane przez pseudo reklamy,nie chce mi sie nawet wchodzic w te linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto budować. Sam mieszkam w bloku i strasznie mnie denerwowało to przez wszystkie lata, że nawet nie mam własnego ogrodu. Teraz jestem na etapie wylewania fundamentów (http://www.zambetodrzykon.pl/), Mam nadzieję, że na jesieni dom będzie już prawie skończony. Pozdrawiam budujących się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola

Może i warto, ale nie ukrywam, że łatwiej jest kupić. My zrobilismy to za pomoca biura abc dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korina

Oj bardzo długo stałam przed takim wyborem, budować, czy kupić mieszkanie. Jednak zawsze marzyłam o domu i to marzenie wygrało. Nie ukrywam, że jest to stresujące, załatwianie formalności, szukanie wykonawców. Na szczęście nie mieliśmy żadnego problemu z betoniarnią, jesteśmy z Krakowa, więc z czystym sumieniem możemy polecić firmę Cembet, jeśli ktoś z Was jest z okolic 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×