Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chilli carma

Robię imprezke na 12 osób, pierwszy raz powiedzcie czy tyle wystarczy?

Polecane posty

Gość chilli carma

Kurcze nie dość, że kruchy kasowo miesiąc to jeszcze rodzinka powciskała mi prezenty i teraz jestem zobowiązana zrobić imprezkę będzie 12 osób + 1 dziecko. Mam zamiar zrobić jakieś tanie przystawki typu faszerowane pieczarki, mini kanapeczki. Ze 2 sałatki i krokiety z kapustą i grzybami bo chyba wyjdą najtaniej? Czy to wystarczy dla tylu osób? Poratujce proszę, dodam tylko że grzyby a dokładnie pieczarki będę miała za friko więc muszę jak najwięcej wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczkowa 11
Nie, jedzenia jest za mało!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczkowa 11
Jeszcze raz ja............. może zrobić zapiekankę z ziemniakami i mięsem mielonym. Nie jest to droga potrawa, a jakie wrażenie. Mozna nawet użyć gotowca z winiary. Tylko trzeba ziemnaiki uogotować tak z 15 min. nie radzę dawać surowych!!! A może też sałatka gyros, pyszna jest. Można upiec kurczaki są naprawdę tanie, a drób wszyscy lubią. Można upiec babę ziemniaczaną, a do tego gulasz. To jest dopiero pychotka. Wychodzi z tego placek po węgiersku!! Naprawdę polecam. Ja tak robię, baba ziemniaczana w dużej formie od ciasta, kroję w kawałki polewam gulaszem, do tego surówka, gęsta śmietana. Jak coś sobie jeszcze przypomnę to napiszę. A ciasto? Proponuję shreka. Robiłam w sobotę naprawdę dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczkowa 11
A........ zapomniałam do gulaszu można dodac dużo pieczarek, bedzie jeszcze lepszy..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę mało moim zdaniem. Słuchaj ja ostatnio zrobiłam teściom kotlety z mortadelli i makaron w sosie neapolitańskim, byli zachwycieni. Oprócz tgo proponuje: -makaron z cukrem i twarogiem -ryż z musem jabłkowym -naleśniki z twarogiem -zupa ogórkowa No duzo duzo masz możliwości, myślę że wybierzesz coś z moich propozycji. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chilli carma
Tego się obawiałam no cóż muszę coś jeszcze wykombinować. Czy zupa krem z piezarek to trudne danie? A ta zapiekanka to który jest to pomysł na tzn jaka dokładna nazwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazimiera123
a ja polecam od siebie kurczaka po meksykańsku i rybę z ananasem:) szybko,łatwo i bardzo smacznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało tego żarcia:-) Możesz przyjąć, że dziecko to za duzo nie zje ale 12 dorosłych... Kurczaczek - super sprawa. Zamiast lepić mini kanapeczki - zrób wszystko odzielnie - półmisek wędlin, warzyw, serów itd. Będzie więcej na stole a chleb nie nasiąknie( bynajmniej ja nie znoszę rozmiękniętych "postanych" kanapek) Z pieczarek możesz zrobić sos i podać z makaronem i surówką. Jeśli pieczarki będą duże to możesz same kapelusze usmażyć w cieście np. naleśnikowym. Albo zupę im z nich ugotuj ;-) taki krem pieczarkowy bez ziemniaków i do tego drobny makaron np małe muszelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chilli carma
Te kanapeczki to będą takie: http://www.smaczny.pl/forum/topic/7110-roladowe-kanapki-na-party/ nie powinny rozmoknąć, oczywiście oprócz tego będzie wędlinka i jakieś zagryzki. Na ogólnym poradzili mi jeszcze risotto i strogonova ale tego drugiego nei będę potrafiła zrobić więc zostaje pieczarkowa zupa krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chilli carma
Misiaczkowa napisz proszę jaki konkretny " przepis na" masz na myśli do tej zapiekanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej nie częstuj gości
jedzeniem chemicznym typu pomysł na... Czytałam twój topik na ogólnym, ogólnie mam jedno pytanie - czy goście są starsi czy raczej to młodzi ludzie? Jak młodzi planujesz wódeczkę, to na ciepło polecam zupę meksykańską, przepisu ci nie podam, o robię na oko, ale na zakrapianych imprezach jest to zupa idealna, a wychodzi stosunkowo tanio, jeśłi policzyć ile porcji wychodzi. Na przekąski bym zrobiła śledzie, te ogóreczki różne i marynowane rzeczy które masz, do tego jajka faszerowane pieczarkami (albo jak nie chcesz kupować jajek to te pieczarki faszerowane, które ktoś podawał), i wędliny. I coś małego na słodko, jakieś owoce (teraz najlepiej mandarynki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do tych krokietów zrób czysty barszczyk. Tania zupa a zawsze już coś na ciepło dodatkowo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chilli carma
Czy ta meksykańska zupa jest z mielonym? Podaj chociaż składniki :) A ludzie od 20-55 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej nie częstuj gości
Tak, na meksykańską zupę kupuję mięso mielone, ale mieszane, tzn. trochę wołowego, trochę wieprzowego, trochę z indyka (żeby nie było - mam zaufany sklep, gdzie mielą na bieżąco). Nie podam ci ilości, ale chodzi o to, żeby zupa była dość gęsta. Oprócz mięsa obowiązkowo cebula, czosnek, pomidory (teraz najlepiej z puszki), ostra papryczka dla smaku, dużo przypraw (papryka chili - tu akurat nie za dużo, oregano, bazylia), kukurydza z puszki, czerwona fasolka (niektórzy dają też białą, ale jak dla mnie to już za dużo), czerwona papryka. Tak naprawdę w tej zupie specjalizuje się mój mąż, ja robiłam raz i też wyszła dobra,a w zeszłym roku na składkowym sylwestrze jadło ją ze 30 osób, a jednak majątku nie wydaliśmy (mimo, ze składniki były świeże i dobrej jakości). Na wierzch każdej porcji proponuję kleks z gęstej śmietany lub jogurtu (b. gęstego, np. bałkańskiego) i posypać świeżą kolendrą. Można też posypać jakimś drobno startym żółtym serem, albo wręcz wsypać do garnka z zupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do meksykańskiej zupy
jak zrobisz z mielonym to wyjdzie ci potrawa typu chilli con carne polecam zamiast mielonego dać przesmażoną w paseczki pierś z kurczaka a to taki skrócony przepis usmażona pierś z kurczaka przesmażone na szklisto w półtalarki cebule ok 6 dużych(biała i czerwona) 2puszki kukurydzy 2puszki fasoli czerwonej to wszystko wrzucasz do gara, zalewasz wodą,ale nie za dużo, tak żeby zupa była gęsta, doprawiasz solą pieprzem, papryką ostrą i słodką, możesz dać fix do potraw meksykańśkich, gotujesz wszystko kilkanaście minut, dodajesz koncentrat pomidorowy do smaku (1-2 słoiczki)jak wyjdzie za kwaśne możesz dodać odrobinę cukru, możesz też lekko zagęścić mąką rozrobioną w wodzie,podajesz w czarkach z chlebem czy bagietką fajna sprawa to też takie szybkie danie frankfurterki, albo parówki w cieście francuskim zawijasz kiełbaski w ciasto (z biedronki czy lidla kosztuje niecałe 3 zł)smarujesz rozmąconym jajkiem i zapiekasz w 200stopniach ok 12-15minut aż sie nie zezłocą, możesz posypać ciasto startym serem, albo sezamem lub ziołami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do meksykańskiej zupy
zawiesił mi się komputer , a przepis podany wyżej, ale widzę, że nieco inny,a i teraz widzę,że zapomniałam o kolorowej papryce ups udanej imprezki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chilli carma
Dzieki za propozycje, chętnie wypróbuje tę meksykańską oraz tę z kurczakiem, może niekoniecznie na tę imprez ale ot tak na obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli to impreza wśród starych znajomych - obstawiam wersję składkową - każdy przynosi coś od siebie. niemniej, z jedzeniem nie ma co szaleć, możesz przygotować czegoś więcej, ale jeśli da się to zamrozić/odłożyć na później..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karineczkaaa
cos dobrego z pieczarkami :) kup makaron rurki - penne - może być kolorowy kolejne składniki to pieczarki - dużo !!! , śmietana do zup i sosów (ja uzywam w kartoniku bo sie nie zważa), i boczek albo szynka (niedroga, zwykła), cebula, przyprawy na patelni podsmaż boczek (szynkę), cebulę, dodaj pokrojone pieczarki dodaj przypraw wedle uznania - oregano, majeranek, pieprz, sól następnie jak pieczarki i reszta będzie gotowe dolej bezpośrednio na patelnie śmietanę i gotuj chwilkę - ta śmietana nie zgęstnieje na patelni całość tego sosu wlej-wsyp do ugotowanego makaronu i wymieszaj danie można następnie chwilkę zapiec w piekarniku - nawet posypane serem, ale ja wolę je bez zapiekania a jako pierwsze danie polecam zupe cebulową z grzankami!!! składniki: kostka rosołowa, cebula, trochę masła, smietana do zagęszczenia, ja dodaje jeszcze marchewke i bułki z ktorych zrobisz grzanki do tego bym podała te panierowane pieczarki o ktorych pisałaś i jeszcze jakies dania o ktorych mowilas np. te krokiety ta zupa meksykańska albo chili con carne to tez dobry pomysł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karineczkaaa
taka zapikanka makaronowa wydaje mi sie lepsza od sałatki bo to cos na gorąco jesli zupa cebulowa cie zainteresuje - mnóstwo przepisow jest na necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli zdecydujesz się na zupę krem, to podpowiadam jak fajnie można ją podać :) nalewasz gorącą zupę do czarek, przykrywasz krążkiem z ciasta francuskiego i oblepiasz w kółko, smarujesz jajkiem nakłuwasz w kilku miejscach widelcem i zapiekasz aż "czapa"urośnie i się zrumieni http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/402d1b8136df8a37.html a może tortille? tylko jeśli ma być tanio, to nie kupuj, a zrób je sama (są banalnie proste(placki oczywiście), a przepisów na nie w necie cała masa) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f716948b2cb02fce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio jak miałam taka imprezke i nie miałam kasy zrobiłam mini roladki z kurczaka faszerowane pieczarkami.wbrew pozorom bardzo tanie.wystarczy jedna piers z kurczaka,kroisz ja na bardzo cienkie małe kawałki troszke rozbijasz i na to podsmazone pieczarki z cebula rolujesz w jajko i bulke tarta i smazysz.pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati a z czym te roladki podać
z czym je podawałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie podaje je z pieczonymi ziemniakami ale nie miałam czasu i postawiłam na stole.jedlismy z chlebkiem i warzywkami.po prostu co kto lubi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×