Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zwyklyczlowiek

Wino + ser

Polecane posty

Gość zwyklyczlowiek

Mam pytanie. Jaki ser pasuje do chianti a jaki do bordeaux?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forumowiczka weteranka
wszyskie, dobry czlowieku, na szczescie w tej kwestii nie ma zadnych twardych regol i mozemy sobie dogadzac wg. gustu. jedyne co wazne to to, zeby ser byl dobrej jakosci, nie jakis topiony, czy niedorobiony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chianti do deseru?
najczesciej jednak podaje sie deo serow wyrawne czerwone wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do serow pasuja biale
wina czerwone wina sa do mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wino+ser+chleb
do serow biale? a do mies czerwone? (wino) Czy do ryb i drobiu rowniez? Coz za nowosc dla mnie :) Poczytaj ten artykul i poeksperymentuj ze smakami ;) Wiesz jak smakuje ser kozi/owczy z wisniowymi konfiturami? Liczy sie nie tylko jakosc sera, dobre wino to podstawa :) No i oczywiscie odpowiednie towarzystwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja proponuje rowniezzzz
proponuje rowniez dorzucic winogrona na deske serow.uwazam,ze jest to bardzo dobre polaczenie.fajnie wyglada i dobrze smakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
...tudzież orzechy, gruszki, jabłka pokrojone w cząstki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierzesz rozne sery: plesniowe, podpuszkowe, twarde.... a wino to tez rozne.... byleby byly wytrawne..... do tego chleb lub bagietke, maslo (koniecznie prawdziwe a nie smarowidla margarynowe), orzechy, winogrona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklyczlowiek
Dzięki. Gdzieniegdzie czytałem,że do czerwonych win też można podać miskę serów. Można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu
wino biale lub czerwone powinno byc do wyboru. nie ma czegos takiego, ze do serow pasuje tylko biale i w ogole te gadki typu czerwone do wolowiny a biale do kurczaka sa dziecinnie smieszne i zdecydowanie przedawnione. wino pijemy takie, jakie lubimy i basta. majac na wzgledzie jedynie to, ze do delikatnego jedzenia nie powinno byc jakis bardzo ciezkie wino. osobiscie nie chcialabym do serow (ani zadnych potraw tluszczowo-nabialowych) pic zimnego bialego wina. tylko czerwone. ale to tylko moj gust, kazdy ma inny. nie stwarzajcie tylko problemow typu, ze do serow wino biale, do mies czerwone, bo tego typu komentarze brzmia jak wymadrzanie sie elegantek z koziej wolki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do serow pasuja biale
do uu Czy ja komus narzucilam jakie ma pic wino?Stwierdzilam fakt ze do serow pasuja biale wina.Ty mozesz ser popijac i bimbrem wg zasady co kto lubi.Prosze nie obrazaj ludzi nie znajac ich i ich pochodzenia.Ale widze ze w Pl duzo ludzi ma racje i do tego jeszcze brak im kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu
nie mowie, ze komus narzucasz, ale piszesz, ze do sera pasuje wino biale. nie, do sera pasuje i wino biale i czerwone, a twoja akurat preferencja to biale. bo jak piszesz, ze pasuje tylko biale, to mozesz kogos niepotrzebnie wprowadzic w blad i ten ktos bedzie sie bal wypic czerwone do sera myslac, ze popelni jakies faux-pas ;) bo widze, ze niektorzy ludzie cale zycie trwaja w przekonaniu, ze te sztywne reguly odnosnie win przedpotopowe to alfa i omega... nikogo nie osobiscie nie chce obrazic, tylko mowie, ze takie autoratywne komentarze sa ... takie jakie sa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mż + rd
bez względu na Wasze spory: nabrałam ochotę na kosztowanie różnych gatunków sera, przegryzać je orzechami, winogronami i gruszką, popijając winem... jeszcze do tego miłe towarzystwo, muzyka i świece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ser i gruszki...? nie słyszałam o takiej kombinacji wcześniej... a jakie wina polecasz w takim razie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×