Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lenkaaaa

Upadłość a wynagrodzenie ....

Polecane posty

Gość lenkaaaa

Witam. Czy ktoś moze orientuje sie co w takim przypadku mam zrobic... Moja firma w ktorej pracownikiem jestem ponad rok. własnie ogłasza upadłosc. Juz są zablokowane konta i tak dalej i tak dalej. Ja obecnie jestem na L4 - termin porodu wyznaczony mam na poczatek stycznia. Na L4 jestem ponad 33 dni wiec wyplaca mi je podobno ZUS. Jednak sprawdzilam przelewy i okazuje sie ze kazdy przelew mam z konta firmowego. 10-go mam wyplate i tak zastanawiam sie czy ją otrzymam. Kazde L4 przekazuje do pracodawcy - zreszta dopiero kilka dni temu dowiedzialam sie o upadlosci - kolezanka napisala mi smsa. hM. I teraz nie wiem jak to bedzie. Druga rzecz to taka , że po porodzie bede miala macierzynski... nie zaleznie od tego czy upadłosc juz bedzie sądownie ogłoszona - i przestane byc "pracownikiem" czy tez ogłaszanie upadlosci bedzie w toku. co z wyplata ekwiwalentu za urlop nie wykorzystany . i co z odprawą ? hm. nie znam sie na tych wszystkich rzeczach. i szczerze mowiąz dziwi mnie ze firma upadła... widac ze ktos nią cudownie zarządzał. jeszcze kilka miesiecy temu krolowały premie po tysiac - dwa tysiące złotych ;/ a teraz nagle upadlosc. Na wszytsko zawsze byly pieniadze... a teraz podejrzewam najłatwiej ogłosic upadlosc gdy cos nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no07389
nic nie bedziesz miała nic ci sie nie nalezy tylko opieka społeczna marne grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może po prostu
zadzwoń jutro rano do zusu i zapytaj czy możesz prosic o przesyłanie pieniędzy bez pośrednictwa firmy jest tez cos takiego jak fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych: http://www.fgsp.gov.pl/page.php?cid=76 może oni powiedzą ci więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaaaa
wolalabym o odpowiedz osoby ktora cokolwiek o tym wie. Bo macierzynski bede miec w wymiarze takim jaki przysługuje osobie normalnie zatrudnionej. A potem równiez wychowawczy mi sie nalezy ale to wiadomo ze z Mopsu - tylke tylko ze i tak zamierzam isc do pracy wiec to mnie za bardzo nie interesuje. Pytanie moje brzmialo odnosnie dwóch w zasadzie ostatnich wynagrodzen - w grudniu i w styczniu - na ktore mam wystawione L4 z racji zblizajacego sie rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaaaa
dzieki "a moze po prostu" za odpowiedz.... tak własnie zrobie . w ZUSie musza mi udzielic informacji. I w sumie tak czy siak ZUS musi mi wyplacic zasilek chorobowy z racji tego ze mam L4 . Zreszta składki oplacam bez przerwy od 7 lat i nie moga sie di niczego przyczepic... to ze moja fimra upadła - nie wiaodmo z jakiego powodu to juz nie moj problem... A wiesz moze co z ekwiwalentem za nie wykorzystany urlop - oczywiscie juz po sądownym ogłoszeniu upadlosci i co z odprawą... ?? Syndyk Masy Upałosci bedzie musial splacic wierzycieli... tyle tylko ze tu akuerat pracownicy są na ostatnim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prowadzenie swojego biznesu to często droga przez mękę. nie ma lekko, szczególnie jak jest się zmuszonym wystawiać faktury z długim terminem płatności. ale jest na to rozwiązanie. nie trzeba brać kredytu by ratować swoją firmę: http://mlodzinadorobku.pl/co-to-jest-mikrofak toring/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×