Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość elwirka 89

Anoreksja zbiera zniwo -rodzice i nie tylko

Polecane posty

Witam. Pracuje w telewizji i szukam par do programu, w których kobieta ma problem z nadmiernym odchudzaniem, utratą wagi lub anoreksją. Zainteresowane osoby, oraz osoby znające takie pary, bardzo proszę o kontakt: qbagolab@gmail.com Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, w rodzinie pojawił sie jakiś czas temu ogromny problem z nastolatką. a mianowicie ma ona zaburzenia odżywiania. były już wizyty u pani psycholog która stwierdziła anoreksje. grozi jej że pójdzie do ośrodka zamkniętego lub szpitala niestety nic do niej nie dociera. jak wy sobie radziliście ze swoimi dziećmi które chorują lub chorowały na tą okropną chorobę. my próbujemy z nią rozmawiać, tłumaczyć ale niestety bezskutecznie a jeszcze jest z nią gorzej potrafi nie jeść nic przez cały dzień:( widzimy jak marnieje i nic z tym nie możemy zrobić. dajcie jakieś porady jak temu zaradzić. myślałam też nad spotkaniem jej z osobą która przeszła to piekło która żałuje tego. bo jak na razie to co my jej tłumaczymy ona twierdzi że to brednie. i każdy jej chce tylko na złość zrobić. pomóżcie....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anoreksja jest chorobą, której można uniknąć, jeśli rodzice poświęcają dziecko odpowiednio duzo uwagi. Trzeba umiec zauwazyc pierwsze objawy choroby (tutaj są wypunktowane: http://t1p.de/v28d ) i w porę zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam was i proszę o pomoc. Mojego chłopaka siostra ma anoreksje stwierdzono ja ok 3tygodni temu przez lekarza. Dziewczynka ma 10lat to jest najbardziej przerażające. Była tydzień na leczeniu w Gnieźnie zaczęła jeść przestraszyła się pobytu w tamtym miejscu. Je 3posiłki dziennie ale w jej przypadku to za mało najbardziej niepokojące jest jej zachowanie które się po leczeniu nie zmieniło. Ona cały czas stoi w szpitalu potrafiła stać kilka godzin oprócz tego co chwilę poprawię spodnie na brzuchu. Gdy wchodzi do jakiegoś pomieszczenia patrzy na sufit zaczyna się dziwny wzrok i dalej wodzi cały sufit oprócz tego liczy pod nosem do trzech. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczególnie proszę o pomoc rodziców chorych na anoreksje lub dziewczyn które się z nią zmagaja(bo to przecież choroba z którą walczy się całe życie) na szczęście dziewczynka nie doszła do etapu wymiotowania, Ale jedzenie już wyrzucala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tej dolegliwości (proszę nie mylic z choroba psychiczną, bulimia i anoreksja są zabirzeniami odżywiania) nie pokonacie przymusowym szpitalem, sądem itd. Wręcz odwrotnie, to wywołuje bunt. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się indywidualne terapie w trybie ambulatoryjnym, bez nacisku na wagę ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem matką 15-latki chorującej na anoreksję, chętnie bym porozmawiała z rodzicami , którzy się uporali z tym problemem. Córka jest po leczeniu szpitalnym, po psychoterapii , nie chciała dalej kontynuować, po wypisie ze szpitala ponownie schudła jednak do takiej wagi, która ją nie kwalifikuje do szpitala, bardzo to kontroluje. Jest to jednak za mało , nie miesiączkuje, problemy z tarczycą, izoluje się od nas, od koleżanek. Chwilami jest dobrze i nie wiem co robić dalej, czekać , odmawia terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NABÓR DO GRUPY TERAPEUTYCZNEJ Trwa nabór do grupy terapeutycznej dla osób z zaburzeniami odżywiania. W ramach grupy możliwe jest otrzymanie wsparcia terapeutycznego, podzielenie się z innymi swoimi trudnościami i wątpliwościami a także uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Spotkania odbywać się będą we wtorki: 1, 8 oraz 15 grudnia 2015 roku o godzinie 17.00 w Pure Clinic przy ulicy Droga Męczenników Majdanka 181 w Lublinie. Czas trwania spotkania będzie wynosił 1,5 godziny. Udział w spotkaniach grupy jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w grupie prosimy o kontakt pod numerem telefonu (81) 477-57-96. Czy ta grupa jest dla mnie? Jeżeli: • dbałość o szczupły wygląd jest dla Ciebie bardzo ważna • często kontrolujesz swoją wagę oraz kaloryczność posiłków • uważasz, że jesteś osobą otyłą pomimo znacznego spadku wagi • nie akceptujesz swojej sylwetki • odmawiasz sobie jedzenia i starasz się to ukryć przed innymi • zdarzają Ci się niekontrolowane napady objadania się • masz problemy z samooceną lub niskie poczucie własnej wartości • zamykasz się w sobie lub unikasz kontaktów społecznych • masz wątpliwości związane ze swoim sposobem odżywiania • chcesz skonsultować swoje nawyki żywieniowe • posiadasz doświadczenia związane z zaburzeniami odżywiania i chcesz pomóc innym nasze spotkania są właśnie dla Ciebie. Co może dać mi grupa? • możesz bez lęku opowiedzieć o swoich trudnościach i problemach • zostaniesz wysłuchany a nie oceniany • możesz skorzystać z doświadczeń innych • zostaniesz zrozumiany • nawiążesz kontakt z osobami borykającymi się z podobnymi problemami • uzyskasz siłę i nadzieję na rozwiązanie problemu • poznasz nowe sposoby radzenia sobie z własnymi trudnościami wypróbowane przez innych • uzyskasz wsparcie w rozwiązywaniu swoich problemów • zredukujesz lęk związany z problemami z odżywianiem • otrzymasz pomoc w przezwyciężeniu trudności związanych z chorobą • zobaczysz, że nie jesteś sam ze swoimi problemami! Spotkania grupy terapeutycznej będą prowadzić: Adrian Piasecki – psycholog i psychoterapeuta w nurcie psychodynamicznym Aleksandra Kuźnik – psycholog specjalności: psychologia rodziny Jeśli chcesz w spokojnej i bezpiecznej atmosferze podzielić się swoimi problemami i doświadczeniami zapraszamy do kontaktu. www.pure-clinic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NABÓR DO GRUPY TERAPEUTYCZNEJ Trwa nabór do grupy terapeutycznej dla osób z zaburzeniami odżywiania. W ramach grupy możliwe jest otrzymanie wsparcia terapeutycznego, podzielenie się z innymi swoimi trudnościami i wątpliwościami a także uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Spotkania odbywać się będą we wtorki: 1, 8 oraz 15 grudnia 2015 roku o godzinie 17.00 w Pure Clinic przy ulicy Droga Męczenników Majdanka 181 w Lublinie. Czas trwania spotkania będzie wynosił 1,5 godziny. Udział w spotkaniach grupy jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w grupie prosimy o kontakt pod numerem telefonu (81) 477-57-96. Czy ta grupa jest dla mnie? Jeżeli: • dbałość o szczupły wygląd jest dla Ciebie bardzo ważna • często kontrolujesz swoją wagę oraz kaloryczność posiłków • uważasz, że jesteś osobą otyłą pomimo znacznego spadku wagi • nie akceptujesz swojej sylwetki • odmawiasz sobie jedzenia i starasz się to ukryć przed innymi • zdarzają Ci się niekontrolowane napady objadania się • masz problemy z samooceną lub niskie poczucie własnej wartości • zamykasz się w sobie lub unikasz kontaktów społecznych • masz wątpliwości związane ze swoim sposobem odżywiania • chcesz skonsultować swoje nawyki żywieniowe • posiadasz doświadczenia związane z zaburzeniami odżywiania i chcesz pomóc innym nasze spotkania są właśnie dla Ciebie. Co może dać mi grupa? • możesz bez lęku opowiedzieć o swoich trudnościach i problemach • zostaniesz wysłuchany a nie oceniany • możesz skorzystać z doświadczeń innych • zostaniesz zrozumiany • nawiążesz kontakt z osobami borykającymi się z podobnymi problemami • uzyskasz siłę i nadzieję na rozwiązanie problemu • poznasz nowe sposoby radzenia sobie z własnymi trudnościami wypróbowane przez innych • uzyskasz wsparcie w rozwiązywaniu swoich problemów • zredukujesz lęk związany z problemami z odżywianiem • otrzymasz pomoc w przezwyciężeniu trudności związanych z chorobą • zobaczysz, że nie jesteś sam ze swoimi problemami! Spotkania grupy terapeutycznej będą prowadzić: Adrian Piasecki – psycholog i psychoterapeuta w nurcie psychodynamicznym Aleksandra Kuźnik – psycholog specjalności: psychologia rodziny Jeśli chcesz w spokojnej i bezpiecznej atmosferze podzielić się swoimi problemami i doświadczeniami zapraszamy do kontaktu. www.pure-clinic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria585
To jest przerażające, że teraz chorują już nawet dzieci. Jedyna opcja to psycholog dzięcięcy http://kielczyk.pl/psycholog-dzieciecy/ . Inaczej się im pomóc nie da. Nie jest to niestety łatwa walka i wymaga dużo wytrwałości i samoozaparcia. To bardzo poważna choroba i niestety bardzo często skrajnie wyniszczająca tak młody organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, pomoc terapeutyczna jest niezbędna , dobrze że nie jest o nią tak trudno jak kiedyś. Teraz wchodzisz na stronę szukamterapeuty.pl i masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam www.sareczka33.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka 12latki
Juz czwarty tydzien moja niespelna 13-letnia corka przebywa w szpitalu.Sama dostrzeglam jej problem a potem przez 15 dni walczylam o pomoc dla corki i dla nas-rodzicow.Ostatecznie psychiatra kazal nam czekac na kolejna wizyte 11 dni,a corka nastepnego dnia trafila przez pogotowie na oddzial(odwodniona z kardio-30).Nigdy nie byla gruba ani nie miala nadwagi,tym bardziej nie potrafilismy tego zrozumiec.Dzisiaj po otrzymaniu pierwszej pomocy i terapii rodzinnej wiemy znacznie wiecej o chorobie i problemach z nia zwiazanych.Jestem zaskoczona iloscia dzieci z tym samym problemem.Dzisiaj wiem ze choroba dotyka dzieci juz w wieku 12 lat,a zdarzaja sie przypadki 8-9 latkow.Z corka przebywa jeszcze dwojka innych dzieci(chlopiec i dziewczynka)w tym samym wieku.O ile ich waga byla nizsza od jej(chlopiec 31kg przy 170),ona juz potrzebowala monitoringu serca przez tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga811
Właśnie dlatego należy zapisać się na terapię grupową. Tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-grupowa sobie zerknijcie. Uważam, że warto zapisać się na taką terapię. Z pewnością okaże się bardzo pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julmario
Witam. Moja 13-letnią córka zachorowała na anoreksjie-choroba postepowala bardzo szybko. 2 miesiące spędziła w szpitallu-waga wzrosła ale nic po za tym - po powrocie znowu kryzys. Szukalismy odpowiedniej terapii-natrafilam na informacje o dobrej skutecznosci hipnozy. Corka jest po 10 sesjach i naprawde polecam -wracamy do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
julmario, możesz napisać coś więcej na ten temat? Moja 14,5 letnia córka od 3 lat choruje na anoreksję. To już 3 nawrót choroby. Próbowaliśmy już różnych metod, o hipnozie w leczeniu anoreksji nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Proszę sobie zobaczyć na stronie www.hipnoza.org.pl jest tam wykaz terapeutów którzy pracują ta metoda Nie wszyscy zgadzają się na terapię dzieci Warto spróbować współczuję sytuacji z corka-ciężka sprawa-u nas niby lepiej ale po tych przejscoach jestem cały czas w stresie My jesteśmy też pod stałą kontrolą psychiatryczna Interesowałam się też takim ośrodkiem prywatnym w Malawie-też polecam poczytac pozdrawiam.życzę dużo sił i powodzenia Proszę pisać .czasem to takie wsparcie z kimś się skontaktować kto jest w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Też się zastanawiałam nad prywatnym ośrodkiem. Po dwóch pobytach w szpitalu psychiatrycznym (gdzie opieka psychiatryczna jest prawe żadna,a córka ma tylko straszna traumę na samo słowo "szpital") szukam innych sposobów. Dlatego zainteresowała mnie ta hipnoza. Zobaczę co powie nowy lekarz - terapeuta, jakie on ma metody. Poprzedni wypisał skierowanie do szpitala dziecięcego, a szpitale przepełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WXY
Do elwirka89. Czy jest szansa na jakiś kontakt z Panią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka32

Witam czy ktoś zaglada tu jeszcze? Jestem mamą 13 letniej anorektyczki czy ktos jest wstanie poradzic co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam czy ktoś zaglada tu jeszcze? Jestem mamą 13 letniej anorektyczki czy ktos jest wstanie poradzic co robic?

Witam. Ja jestem mama 14 letniej anorektyczki. Walczymy z choroba az albo dopiero rok. Szukam kontaktu z osobami z podobnym doswiadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Serdeczne wyrazy wspólczucia dla elwirka89. Mam podobny problem, dorosłą córkę chorą na anoreksję, którą nie można zmusić do leczenia... Macie jakieś doświadczenia, co można zrobić w takiej sytuacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×