Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość qazwsxqazwsxqazwsx

jak w tym roku ubieracie choinkę? a może inne dekoracje?

Polecane posty

Gość qazwsxqazwsxqazwsx

pytanie jak w temacie , wasze odpowiedzi może kogoś zainspirują, jakie choinki są w modzie , a może typowo tradycyjna czyli taka graciarnia? a może zamiast choinki coś innego? pytam bo nie mam czasu przeczesywać stron w internecie a staram się co roku mieć jakąś inną dekorację niekoniecznie jakąś modną czy drogą ale po prostu inną. ja np w tamtym roku widziałam w sklepie choinkę przystrojoną w białe bombeczki i białe piórka do tego jakieś srebrne koraliki i białe światełka, wyglądała cudnie i zastanawiam się nad taką w tym roku u siebie w domu ale czekam na wasze propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli moge ci cos doradzic, to mysle, ze teraz w modzie sa raczej graciarnie, ale takie minimalistyczne :) mysle, ze sam fakt, ze chcesz miec choineczke inna, po prostu inna, uczyni ja ladniejsza od tej z zeszlego roku :) niestety nie moge udzielic ci inspiracji na temat jak uczynic twa choinke inna, niekonicznie droga, ani jakas modna, ale po prostu inna, poniewaz nie udzielilas nam informacji odnosnie OD CZEGO ona ma byc inna. czy inna od choinki sasiadki, czy mamy, czy tej ze sklepu (ktorego?), czy po prostu inna od twojego wlasnego obecnego wyobrazenia choinki. ale mysle, ze jak przystroisz choinke w jakies biale bombeczki i biale piorka to bedzie najladniejsza na calej klatce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsxqazwsxqazwsx
ja tak tylko podpytuję niekoniecznie dla siebie wogóle z ciekawości jaką macie choinkę , ja osobiście pewnie zdecyduję się na te piórka ale miło byłoby poczytać o waszych dekoracjach , może dla mnie albo dla kogoś byłoby inspiracją a może nie wszyscy mają choinkę, teraz można kupić jakieś gałęzie czy inne cuda , z chęcią poczytam co kto ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam co roku inaczej przystrojoną i nie wydaję na to masy pieniędzy :) często wymieniam się z mamą bombkami i innymi dekoracjami -miałam choinkę tradycyjną z kolorowymi stary,mi bombkami (wytargane od babci ) i tymi lizakami podłużnymi ;) -innym razem miałam choinkę w blado różowe bombki ,szyszki z rózową wstążeczką i białe kokardy z takiej taśmy ozdobnej florystycznej -innym razem miałam choinkę przystrojoną w bordo ze złotem pożyczyłam od mamy bordowe bombki i złote kokardy z taśmy ,do tego część szyszek pomalowałam sprayem na złoto do połowy -raz miałam choinkę na której zamiast łańcucha miałam położoną organtynę taką w paskach do ozdabiania stołów ślubnych i krzesał taka na 30 cm szerokości za rolkę płaciłam o 5 zł na allegro ,w niektórych miejscach była spięta drucikiem do którego mocowałam drewniane gwiazdki (takie ozdoby ) i białe bombki matowe ze sklepu za 5 zł :D;) -teraz bym chciała zrobić bardziej spokojną ,z szyszek które mi zostały a mam dośc sporo mam zamiar robić takie anioły http://lh3.ggpht.com/_0y23awA4Mrw/TOmArsC3HeI/AAAAAAAAbKc/pgXDCXy2bA4/s512/DECORA%C3%87%C3%83O-NATAL%20%2837%29.jpg częśc aniołów bedzie miała skrzydła z taśmy albo koronki a część piórek .Taśmę ozdobną z usztywnieniam na bokach znalazłam w sklepie po 2,50 za rolkę ,mają motyw gwiazdek ,floresów itp :) do tego obiecałam dzieciom znów te lizaki (chociaż nie bardzo pasuję ,ale dla dzieci wszystko ) i chciałam zrobić bombki ze sznurka białe i złote Mam nadzieję ,że wypali mi plan ;) ostatnio robiłam bombkę karczoch jako ozdobę na stół do stroika ,ale dałam mamie bo ona uwielbia takie bibeloty i pasowała jej kolorystycznie do wystroju pokoju w którym będzie miała choinkę karczoch to takie coś ,jakby ktoś się nie orientował http://images41.fotosik.pl/238/4f41d4bdc08e3dacmed.jpg w ogóle to muszę się zaopatrzyć w klej na gorąco bo to bardzo przydatna rzecz w domu ,nie tylko do tworzenia ozdób kiedyś widziałam na wystawie ,ktoś zrobił na plastikowej przeźroczystej bombce takie nici z kleju na gorąco i do tych nici poprzyklejał perłowe korale czy tam perełki ,bardzo ładnie to wyglądało ,tak delikatnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa lata temu mielismy choinkę ubraną w malutkie kuliste bombeczki w roznych kolorach i jednokolorowe swiatelka. w zeszłym roku były bombki jednokolorowe, średniej wielkosci, roznych ksztaltów i tez jednokolorowe swiatelka. w tym roku beda wielokolorowe, ale identyczne w formie i stylu - kupilismy w Biedronce piec kompletow w roznych kolorach po 12,5 za jeden :P do tego swiatelka multikolor. bombki przechowujemy i przed Swietami kombinujemy co by tu z nich spłodzic nowego. nie trzeba wydawac pieniedzy co rok. no w tym roku kupilismy, ale drogo nie wyszlo wiec... :) w przyszlym roku bedzie z nami dziecko, wiec chyba zrobimy choinke jadalna - z pierniczkami, lizakami itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsxqazwsxqazwsx
o w łaśnie o to chodziło aby poczytać pomysły innych i fajne te wasze porady są a ten klej na gorąco to gdzie można dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klej jest w każdym sklepie typu rzemieślnik czy castoramie. Kupuje się pistolet i wkłady potem. Cena od 30 zł. Ja też lubię monotematyczne choinki. Sama będę mieć złoto- czerwoną. Bombki błyszczące i matowe. Do tego wstążki z ogranzy i jednokolorowe białe lampki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio widziałam klej w Bricomarche za 18 zł z wkładami :D a u mnie jest w sklepie elektronicznym ,kosztuje 23 zł i trzy wkłady są do tego :) Mogłam kupić ten klej w brico a teraz nie będe specjalnie 20 km lecieć :O Te kleje można jeszcze dostać w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsxqazwsxqazwsx
a jeszcze odnośnie kleju..... czy on wszystkie materiały klei ? no może nie aż tak dokładnie wszystko ale nieraz dzieciaki coś do szkoły mają zrobić i ciężko zwykłym klejem a nawet superglue nie chce łapać , teraz robiliśmy szopkę i staszny problem z poklejeniem tego był, czy on tak odrazu klei jak superglue czy na jakiejś innej zasadzie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łeee na szopkę jak znalazł :) on nawet sklei materiał :) nie wiem czy zwracałaś uwagę ,ale na niektórych ubrankach dziecięcych są aplikacje przyklejane klejem na gorąco :) do papierowych dobrych jest klej Magic ,dość mocno łapie i nie jest tak drogi chyba jakieś 3 -4 zł z groszami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
wielka choina jest w moim domu rodzinnym poniewaz z mezem spedzamy w tym roku swieta u nas, male mieszkanie, wiec tak jak i w zeszlym roku zakupie tylko wielka, pachnaca swieza galaz z choiny i zawiesze na scianie w salonie:) przyozdabiam bombkami, papierowymi ozdobami, ciasteczkami, swiatelkami i jakims lancuchem. wyglada bosko w nieduzym pokoju i pachnie jak normalna choinka:D oprocz tego wieniec swiateczny w sypialni, juz gotowy, ale wyglada bardzo naturalnie swiateczny obrus-prezent od siostry:) i duzo pachnacych swiatecznych swiec dla mnie wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsxqazwsxqazwsx
jaka szkoda że wcześniej nie wiedziałam, a tak szopka już dawno oddana a ile problemów z nią było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
W tym roku prawdopodobnie u nas będziemy spędzać święta i też bym chciała żeby ta choinka nie wyglądała tak banalnie, może faktycznie warto do takiego sklepu "wszystko po 4 zł" zajrzeć czy jakichś orginalnych ozdóbek nie bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttuttifruttii
W tym roku planuję choinkę ozdobić słodyczami:) Cukierki sopelki, ciasteczka, pierniczki ma być pyyyysznie. Mam już kilka przepisów na takie świąteczne ciasteczka:) Większość znalazłam tutaj http://www.oetker.pl/popup/xmass2010/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta Bazyl
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×