Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Duży kłopot!!!!!!

Wypowiedzenie umowy o pracę - pracodawca nie chce podpisać

Polecane posty

Gość Duży kłopot!!!!!!

Mam problem Znalazłam dużo lepiej płatna pracę i wczoraj powiedziałam o tym mojemu pracodawcy, ze chce w trybie natychmiast z dniem dzisiejszym się zwolnić. Byłam szczera powiedziałam mu co i jak a on mi na to, ze mam dwutygodniowy okres wypowiedzenia i mi nie podpisze za porozumieniem stron. Muszę dzisiaj już jechać do innego miasta do tej nowej pracy i nie wiem jak z tego wybrnąć. Myślałam, żeby wysłać mu pocztą wypowiedzenie i na ten okres dwutygodniowy iść na L-4, czy to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi się żebyś mogła pracować u tego drugiego pracodawcy będąc na chorobowym u pierwszego. Ale może weź pod uwagę urlop bezpłatny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duży kłopot!!!!!!
Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, ze nowy pracodawca, że tak powiem nie musi ze mna od razu podpisać umowy. Chcemy podpisać i tak umowę od nowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Pracodawca nie musi godzić się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Nawet jak weźmiesz na czas wypowiedzenia L4 to nie wolno ci zaczynać pracy u nowego. Nie licz na to ze to nie wyjdzie na jaw bo w ZUS to wykaże i będziesz mieć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka-b
jednym slowem pracuj u nowego na czarno pzrez ten czas skoro sie zgadzasz i mu ufasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka-b
nowy jest troche nie w porzadku bo powienien wiedziec ze musisz odbyc 2 tyg wypowiedzenie w poprzedniej firmie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duży kłopot!!!!!!
Wiesz nie o to chodzi, że nowy jest nie w porządku bo ja byłam pewna, że mój obecny pracodawca nie będzie mi robił żadnego problemu (moja siostra mając taki sam okres wypowiedzenia złożyła wypowiedzenie w jednej z dużych firm jednego dnia i na drugi dzień mogła juz zaczynać nową pracę), ale niestety mój szef okazał się frajerem, jeszcze jak mu powiedziałam, że znalazłam dużo lepiej płatna pracę a sama wychowuję dziecko więc pieniądze są mi potrzebne, to mi odpowiedział, że mogłam sobie znaleźć drugą dodatkową pracę:// No nic coś wymyślę. A nawiązując do pytania: dzisiaj wezmę dzień urlopu na żądanie (2 mi przysługują) jutro złoże wypowiedzenie i zlożę wniosek o zaległy urlop bo i tak na pewno mi kasy za zaległy urlop nie będzie chciał wypłacić. Czy w takim przypadku pracodawca może mi odmówić urlopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
Jeśli chodzi o bezpłatny, to na niego musisz mieć zgodę pracodawcy, inaczej jeśli nie zgłosisz się do pracy on może rozwiązać umowę dyscyplinarnie i z takim świadectwem lepiej nie pokazywać się w kolejnej pracy. Jeśli chodzi o urlop wypoczynkowy, to jak piszesz masz jeszcze 2 dni na żądanie, pozostały urlop możesz wykorzystać w czasie okresu wypowiedzenia, ale to również za zgodą pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duży kłopot!!!!!!
Czyli już wiem, że na pewno nie wyrazi zgody na mój urlop :// A te dwa dni to mogę wykorzystać za jednym zamachem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmnnmmm...
A wszystkie wypłaty były na czas? tzn. jeśli masz wypłatę 10 to dokładnie tego dnia były na koncie, albo dzień wcześniej? Ja rozwiązałam umowę w trybie natychmiastowym przez to, że wypłaty były najcześciej 11-stego albo 12-stego.. i pracodawca nie płacił za mnie ZUSów, tzn. nie płacił za nikogo, były mniej więcej roczne zaległości we wpłatach. Art. 55. 1. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli zostanie wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe. 11. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę w trybie określonym w 1 także wtedy, gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika; w takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy - w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni. 2. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przepis art. 52 2 stosuje się odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×