Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aabbccdddee

wigilijny żurek ze śmietaną słodką czy kwaśną?

Polecane posty

Gość aabbccdddee

znalazłam własnie przepisy że żurek wigilijny ma być ze słodką smietaną 30 bądź 36 % - nigdy tak nierobiła dlatego prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki procent tłuszczu
to ma słodka śmietanka do ubijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
U nas żurek to na Wielkanocne Śniadanie. W Wigilię, grzybowa czysta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
I zawsze z 18%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12378
Ale żurek to nie na Wielkanoc? U nas to barszczyk czerwony lub grzybową się jada na Wigilię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
12378 to tak jak i u nas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbccdddee
takie przepis jest dlatego pytam: Żurek wigilijny Składniki: 1 litr żurku w butelce 1 litr wody 300 g kiełbasy białej surowej 150 g boczku wędzonego 1 cebula 4 ząbki czosnku 4 jaja 1 łyżeczka chrzanu 50 ml oliwy 300 ml gęstej, słodkiej śmietany 30% lub 36% przyprawy: sól, pieprz,ziele angielskie, liść laurowy,majeranek Sposób przyrządzania: Do garnka wlej wodę i żurek z butelki, dodaj liść laurowy i ziele angielskie. Następnie dodaj białą, surową kiełbasę i gotuj na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając. W osobnym garnku ugotuj jaja na twardo. Wystudź i obierz ze skorupki. Cebulę i boczek wędzony pokrój w drobną kostkę, a następnie podsmaż na oliwie i dodaj do gotującej się zupy. Całość gotuj przez 3540 min. Pod koniec gotowania dodaj wyciśnięty przez praskę czosnek, chrzan, sól, pieprz i majeranek. Zabiel zupę śmietaną. Ugotowane jajka pokrój wzdłuż na pół, natomiast kiełbasę z żurku w plasterki. Ułóż w miseczkach i zalej gotową zupą. a u mnie zawsze żurek na wigilie - barszcz zresztą też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w wigilię to raczej
potrawy postne sie podaje. cos ci sie pomyliło kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
Dobry żarcik. Wigilia z białą surową i boczusiem. :D A na drugie zapewne goloneczka w piwie, jak klasyk nakazuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh:) żurek na Wigilię????
ale numer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
I tylko nie zapomnij, że koniecznie musisz te 3540 min żurek gotować. Inaczej nie wyjdzie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotowac 3540 min,zart
a na marginesie to chyba jednak przepis wielkanocny ,przynajmniej w polskiej tradycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
Koleżanka aabbccdddee taki żarcik poranny nam zrobiła.:D I udało Ci się! :D W pierwszej chwili uwierzyliśmy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z ciebie taka żartownisia
od białego rana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zurek tak
ale tylko z grzybami i smietana , pychotka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No dobrze....
a jak robicie tą grzybową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
U mnie od pokoleń tak robi się. Dzień przed Wigilią duuużo suszonych grzybów dokładnie umyć i zagotować. Niech sobie tak całą noc stoją. Rano gaz pstryk, a do środka kilka obranych cebul, sól i pieprz świeżo zmielony. Gotuje się do miękkości. Potem wywar trzeba przecedzić. Ugotowane grzybki w paseczki się tnie i część do zupy wrzuca, a resztę zostawia. I tak wygląda nasza Czysta Grzybowa Wigilijna. Do niej, obowiązkowo, makaron w formie drobnych gwiazdeczek. I jeszcze jedno. Tę resztę pociętych grzybków obtacza się w mące. Ugotowane całe cebule też. I wszystko na patelnię z olejem. I nich się smaży, tylko często mieszać trzeba, bo łatwo o przypalenie. Na koniec tę cebulowogrzybową masę wrzucam do ugotowanej kiszonej kapusty i niech się dobrze dusi. Taka kapustka to też tradycyjna wigilijna potrawa. Nie każdemu te smaki odpowiadają. Moi najbliżsi bez tych potraw nie potrafią.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
Maszyna posty wciąga? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
E, nie! Pokazał się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilo-di luka.
głupoty piszecie już nie ma ścisłego postu od kilkunastu lat można jeść mięso i kiełbasę we wigilie tylko dla podtrzymania tradycji jest post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
Głupot nie wypisujemy. My nie mówimy, że trzeba postu dochowywać. My tradycję naszych domów pokazujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No dobrze.....
Dziękuję za przepis. W tym roku po raz pierwszy chcę ugotować taką zupkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
Ale uważaj, nie wszyscy to lubią. Pamiętam minę mojej synowej gdy pierwszy raz ją jadła. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No dobrze.....
Ja nie mam synowej, więc u mnie ten problem odpada :-) A mam w domu prawdziwki i coś muszę z nimi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No dobrze.....
To już nawet nie można normalnie o grzybach napisać, tylko musi gwiazdki pokazać? :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
Może borowiki napisz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do żurku śmietana starczy 12 lub 18 %.Słodka tłusta mi nie pasuje,bo żurek powinien być kwaskowy.Ale wiadomo-co kto lubi. Zupę grzybową robię tak: moczę grzyby suszone.Między czasie podsmażam cebulkę na odrobinie oleju,dodaję grzyby i je też,razem z cebulką przesmażam.Gotuję marchew,pietruszkę,pora.Mieszam grzyby z cebulką z wywarem warzywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×