Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o rany faworky

Jaka śmietana na faworki?

Polecane posty

Gość o rany faworky

Wszędzie pisze "śmietana 18%" czy podobnie - ale to ma być śmietana taka jak do zup czy sałatek, czy też ŚMIETANKA taka słodkawa co można do kawy dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka p
chodzi o ten pierwszy rodzaj śmietany, czyli lekko kwaśna, zresztą 18- nastki z teguły są dosyć gęste, więc do kawy raczej się nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany faworky
Faowrki wyszły strasznie niesmaczne :( Użyłam 18% i odrobinę 12% (bo nie było w sklepie więcej 18tek) a faworki wyszły lekko gorzkawe i mdłe. NA 100% muszę użyć takiej śmietany w kubeczku z wieczkiem aluminiowym? Na 100% takiej jak się używa do mięsa, do mizerii itp? Na 100% nie takiej, jakiej się używa do innych ciast czy do ubijania na bitą śmietanę? Jutro znowu będe próbować ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może tu wcale nie chodzi o śmietanę tylko o kiepski przepis? bo dziwne aby z tego powodu wyszły gorzkawe. a co do pytania to ja dodaję gęstej, kwaśnej śmietany. innej nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wszelki wypadek podam przepis, z którego robię 6 żółtek 3 szklanki mąki 1 szklanka kwaśnej śmietany cukier łyżka masła szczypta proszku do pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany faworky
Ja znalazłam przepis taki 8 żółtek 0.5kg mąki 4 łyżki śmietany 18% 2 łyżki spirytusu 0.05kg masła (albo 5dkg, jakkolwiek) bez proszku do pieczenia czy cukru znajduję tylko przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany faworky
zrobiłam wg tego co podałaś - ciasto jest gumowate (własnie z lodówki wyjęłam) i twarde, nie moge rozwąłkoać cieniej niż na 1,5 cm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie najlepsze ciasto na faworki jest takie: piwo tyle ile piwa tyle żłółtek ( np po pół szklanki) mąki ile sie wgniecie I TO WSZYSTKO!!! Przepis ten dostałam wielki temu od teściowej , faworki są zawsze kruchutkie smaczne rewelacja!! My zawsze robimy z ilości 1szklanka piwa 1 szklanka żłotek , wychodzi z tego cała fura ,ale mam pracowitego syna do pomocy. Wałkujemy włoską maszynką do makaronu na przedostatnią grubość, czyli ok dwóch milimetrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsgestr
wystarczy połaczyc i zagniesc? trzeba jakos ciasto schladzac albo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyrabiam mikserem , a reszte robi piwo :p bo ma bąbelki i gazuje . Lepiej odłożyć na 2 godzinki do lodówki, chociaż nie raz robiłam od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
kwaśna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×