Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marianna świąteczna

Pierogi i teściowa

Polecane posty

Gość marianna świąteczna

dobry wieczer:) bardzo proszę o domowy sprawdzony sposób na ruskie pierogi,pierwszy raz teściówka będzie na wigilii a ona uchodzi za mistrzynię pierogową,pewnie jej nie przebiję ale chciałabym mimo wszystko spróbować:) bardzo dziękuję z góry 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
dobry ser biały i ugotowane zimne ziemniaki przecisnąć przez praskę lub zmielić .(sera ma być więcej).Cebulę pokroić w kostkę i zrumienić na oliwie (sporo) .wymieszać ,posoilć i sporo pieprzu dodać .Mąkę wysypać na blat ,stolnicę ,dodać szczyptę soli ,łyżkę oliwy I stopniowo dolewać bardzo ciepłej wody-dość długo wyrabiać ciasto ,aż będzie elastyczne i miękkie.Odrywać kawałek ,rozwałkowywać ,wykrawać kółka np .szklanką i nakładać nadzienie .Zlepiać i gotować w osolonej wodzie z oliwą lub surowa zamrozićna tacy a potem zsypać do woreczka.Podawać ze zrumienioną cebulą ,boczkiem ,kwasną śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
gdyby pierogi nie wyszły to podam tradycyjne krowie placki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
no dziękuję bardzo mama też mi mówiła żeby na gorącej wodzie wyrabiać bo ciasto ponoć delikatniejsze wesołych świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to niech tesciowa przygotuje
i tyle u nas to normalne ze kazdy kto będzie na wigilii jakos bierze udział w przygotowaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
nie krowie tylko mysie bo u mnie to wszyscy dbają o siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
teściowa będzie przez całą Polskę z pierogami zasuwać :D ok może tak powinno być ale nawet jej tego nie zaproponuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
jak przyjedzie to oczywiście weźmiemy tradycyjną wspólną kąpiel z teściową i teściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
ale na stojąco bo nie mam wanny tylko kabinę:D zawsze się z nimi myjemy i co łyso podszywie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to niech tesciowa przygotuje
nie zasuwac z pierogami tylko przyjechac na tyle wczesnie zeby zrobic u was nawiasem mówiąc moja tesciowa będzie zasuwac do nas 200 km z kapustą z grzybami, ale mąz po nią jechał samochodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
moja 550:D a mąż pracuje nawet w wigilie,wiesz ja nie chcę żeby mi tu w kuchni robiła,sama sobie wszystko zrobię ,lubię gotować:) tylko pierogi,uszka nie moja bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
mam wówczas możliwość pomiętolić siwe jaja teścia zanim przebierze się za mikołaja i wychłoszcze mnie po tyłku swoją rózgą i czymś jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
najbardziej lubię tarmosić sobie pieroga nowiutkim blenderem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
wesołych świąt :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna świąteczna
życzę wam wszystkim takiego garba, że będziecie wiązać sznurówki na stojąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruskie na święta
? na święta tylko z kapustą i grzybami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was przebije
moja teściowa jedzie 900 km i wiezie pierogi, kapustę z grochem, karpia i mięcha pieczone na święta:) jak ją celnicy zatrzymają to będzie siara:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia7741
Napisze ci przepis na ciato pierogowe sprawdzone i latwe. Skladniki 3 szklanki maki, 3 łyzki oleju ,szczypta soli, 1 szklanka wody gorącej ale nie wrzacej. Przygotowanie do miski wsypujemy make dodajemy 3 lyzki oleju szczypte soli a na końcu wodę mieszamy to wszystko lyzka nastepnie przekładamy na stolnice i wyrabiamy .1,5 min od zagotowania sie wody . Zapraszam na moje blogi http://koty-i-ich-sprawy.blog.onet.pl . http://autoagresja--moj-sposob-na-problemy.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×