Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość /.\.Fransja./.\

Makowiec z masy - HELP

Polecane posty

Gość /.\.Fransja./.\

Kupiłam 2 puszki masy makowej Bakalland i chciałabym z tego upiec makowiec sam, bez spodu ciastowego. Czy ktoś mi powie jak to zrobić? co mam dodać? w jakich proporcjach? jak długo piec??? Jedna puszka to 850 g masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.\.Fransja./.\
Będę wdzięczna do końca świata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwka 36
ja tez czekam na ten przepis, narobilas mi smaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwka 36
znalazłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez ciasta? To przesmaż masę na masełku ( nie wiem czy już jest z bakalimi?) dodaj rumu lub koniaku i na blachę.Co wyjdzie to wyjdzie.Najwyżej zjesz łyżeczką zapijając resztą rumu lub konieczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robie po prostu drożdżowe
ciasto, rozwałkowuję na dośc gruby placek, nakładam masę makową, zawijam w rulon i piekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żasta
sorry,ze tak pozno Makowiec z jablkami masa makowa 6 jaj 1/2 kg jablek 6 lyzek grysiku lyzeczka proszku do pieczenia 1 margaryna Cukier, marg., zoltka utrzec, dodac mase makowa i starte jablka i pdp. Na koniec dac piane i delikatnie wymieszac.Upiec na herbatnikach, po upieczeniu polac polewa czekoladawa. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żasta
to jest tak na 30 dag maku, ja to przeliczylam na gotowa mase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.\.Fransja./.\
to przepis na jedno opakowanie masy? 850 g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fransja czy Ty chcesz jakiś przepis na ciacho pt makowiec czy chcesz upiec samą masę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.\.Fransja./.\
chciałabym upiec samą masę z 2 puszek masy z Bakallandy. Każda puszka ma 850 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka 1981.
Ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł, bo ja też mam dwie puszki masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciateczkoaaaaa
a jaki sens ma pieczenie samej masy makowej bez jakiegokolwiek ciasta? jadłaś gdzieś kiedyś coś takiego?czy sama to sobie wymyśliłaś? otrzymasz to samo co masa w puszce, tylko bardziej wyschnięte to już lepiej zjeść łyżką z puszki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.\.Fransja./.\
nigdy nie jem ciasta spod makowca, zawsze je wyrzucam, wszyscy u mnie w domu tak robią. Niestety nasza główna piekarka jest teraz na wycieczce i jest niedostępna więc nie wiem jak sama upiec masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciateczkoaaaaa
pewnie kupujesz do dupy makowca z suchym ciastem na spodzie jak chcesz to możesz zrobić coś takiego pieczesz cienki biszkopt, nasączasz go porządnie przegotowaną wodą z cytryną, lub herbatą, lub wodą z alkoholem,lub czym tam sobie chcesz na to wykładasz ciepłą masę makową (tą z puszki wrzucasz do garnuszka i przesmażasz aż będzie gorąca, wpijasz do niej 2 jajka i porządnie mieszasz i jeszcze chwilę podgrzewasz) jak masa przestygnie dekorujesz wierzch polewą i gotowe albo inna wersja-pieczesz standardowy biszkopt, przekrajasz nasączasz i przekładasz makiem albo taka sama opcja na herbatnikach -zmiękną od maku i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.\.Fransja./.\
my nigdy nie kupujemy, zawsze sami pieczemy, i nikt u mnie nie je spodu od makowca, teraz pierwszy raz kupiłam gotową masę i nie wiem co z nią zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanki czad
skoro zawsze wyrzucasz ciasto spod maku i rzekomo nigdy nie kupujesz i twoja piekarnia jest nieczynna (ta w której kupujesz? to czego nie kupujesz :D ) to w czym ty dziewczyno masz problem? piszesz ze masz gotową masę i nigdy sama nie robiłaś, potem piszesz, że zawsze sami robicie, coś się zamotałaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.\.Fransja./.\
Pisałam o piekarce, a nie o piekarni. Piekarka - w sensie siostra, która zawsze piecze. Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowapanienkaa
i jak w końcu coś upiekłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /.\.Fransja./.\
Dwie puszki masy wymieszałam z 5 jajkami, łyżką mąki i łyzka kaszy manny. Wlałam do okrągłej formy i się własnie piecze, bez zadnego spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgochna
i? zabieram sie do makowca, więc efekt mnie bardzo interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne....................
Zrób coś a'la tort makowy!!!!!Dodaj 2 żółtka,z 5 białek ubij pianę,dodaj 6-7 łyżek kaszy manny oraz utrzyj na tarce o grubych oczkach 5-6 dużych,obranych jabłek,takich winnych.Wymieszaj,wyłóż na blachę wyłożoną natłuszczonym lekko papierem(większa tortownica,otwierana).Piecz ok 45 minut temp.180 stopni,ostudzone ciasto polej rozpuszczoną czekoladą (w kąpieli wodnej rozpuść 1 gorzką i 1 mleczną czekoladę + łyżka masła+ łyżka śmietany,posyp obficie wiórkami kokosowymi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgochna
dziękuję pozdrawiam świątecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
A dlaczego nie jecie ciasta z makowca? a w serniku jecie? a inne ciasta lubicie? dziwne to dla mnie, bo wg mnie makowiec to ciasto z makiem, a nie sama masa makowa, no ale wiadomo, ze są różne upodobania. ale jak zawijany makowiec jest, to jak? chyba takiego w ogóle nie uznajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
A dlaczego nie jecie ciasta z makowca? a w serniku jecie? a inne ciasta lubicie? dziwne to dla mnie, bo wg mnie makowiec to ciasto z makiem, a nie sama masa makowa, no ale wiadomo, ze są różne upodobania. ale jak zawijany makowiec jest, to jak? chyba takiego w ogóle nie uznajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×