Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość huhupol

studia

Polecane posty

Gość huhupol

witam! niedługo stanę przed wyboremkierunku studiów wv związku z tym proszę o pomoc w wyborze. Zastanawiałem się nad turystyką,gdyż skonczę technikum o profilu z niezwiązanym. Bardzo zależało by mi na pracy w której to ode mnie zalezałoby ile pracuje np.tworzenie jakis projektow, a zarobki nie były miażdżąco niskie . Czy marketing i zarzadzanie moze sie z tym wiazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Nawet nie wybieraj marketingu i zarządzania. Jedno wielkie dziadostwo... Bezrobocie gwarantowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huhupol
slyszelem o czyms takim jak project manager, ktos moglby mi przyblizyc specifike pracy jako taki pracownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki327
odradzam turystyke :) rynek jest zapchany specjalistami od turystyki, skonczylam wlasnie studia licencjackie turystyke i rekreacje na UAm w poznaniu... prace znalesc ciezko... polecalabym ci lepiej jakies ekonomiczne - zawsze znajdziesz robotę , praktycznie 3/4 ogłoszen wiąze sie z wykształceniem ekonomicznym badz prawniczym... jesli chodzi o studia managerskie to kierunek napewno przyszłosciowy i dobrze płatny, tylko najlepiej studiowac moim zdaniem zaocznie - i dorabiac badz korzystac z stazów ( czesto niestety bezpłatnych ale doswiadczenie bezcenne) pracodawcy ogolnie teraz cenia sobie studentów zaocznych bardziej niz dziennych - bo ci bez doswiadczenia a wyksztalcenie to kazdy moze sobie zdobyc juz praktycznie co 2 osoba ma magistra.... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wg Ciebie znaczy tworzenie projektów? poza tym nie czarujmy się, ludzi po zarządzaniu jest mnóstwo i bez znajomości raczej nie masz co liczyć na pracę ;) a jak chcesz sam sobie dyktować warunki to musisz być właścicielem firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalalalalaalal
odradzam turystyke, studia bez przyszlosci bo na recepcji w hotelu kazdy moze pracowac nie trzeba byc po turystyce, zarzadzanie i marketing oklepane i sa to najbarziej oblegane studia w naszym kraju alternatywa dla nich sa np finanse, bankowosc, ekonomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki327
tralalala nie kazdy moze pracowac na recepcji... liczy się doswiadczenie - w renomowanych hotelach i języki, a zaden hotel bez doswiadczenia cie nie przyjmie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuje wybrac studia ktore daja Ci realna praktyczna wiedze i umiejetnosci/kwlifikacje - poszukaj wsrod kierunkow technicznych/inzynieryjskich - caa reszta nie splni Twoich oczekiwan o ktorych wspominales/as w poscie. Turystyka i rekreacja to moje ulubione;-)) jelsi chodzi o aspekt humorystycznych w wyborze kierunku studiow - studiowac rekreacje przez 3-5 lat ne pewno jest...przyjemnie;-) ale na dobre pieniadze to sie trzeba naprawcvowac tak samo jak przykjemnie jest "zarzadzac" - bo zawsze to lepiej byc dyrektorem/zarzadzajacynm niz robonikiem - tyle ze o tym.....nie srudia decyduja;-)) Co do pracy PM (project managera) to mam 5 najblizszych znajomnych pracujacych na takich stanowiskach w duzych korporacjach w branzy telco i IT glownie - i w tym przypadku decydowaly nie studia ale umiejetnosci. Dwie z tych osob popelniajc "bledy mlodosci" skonczylo wlasnie takie nieprzyszlosciowe kierunki typu historia i cos tam jeszcze, ale obydwie z nich mialo bardzo duzo dopswiadczenia zdobywanego juz na studiach i stazach - potem stopniowo zmieniali firmy i dzis sa zadowoleni. co do samej pracy to trudno mi powiedziec - ale zwykle z tego co slysze sa to projekty implementacji technicznej (czyli oni troszcza sie o administracje biznesowa projektu) podczas gdy techniczne specyfikacje to nie ich dzialaka - praca polega flownie na agregacji informacji i pilnowanuiu ich terminowego przeplyw zycze powoedzenia w wyborze studiow;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruda_ja
miałam podobne wątpliwości przed wyborem kierunku studiów. najlepiej jak zasięgniesz opinii osób, które studiowały bądź jeden bądź drugi kierunek. sama studiuję zaocznie marketing i zarządzanie na czwartym roku. studia rzeczywiście bardzo popularne, stąd po nich trudno znaleźć pracę. pracuję od drugiego roku w eniro polska - gdzie odpowiadam za kontakty z klientem (sprzedaż reklam, itp.), więc to czego nauczę się na studiach potem mogę sprawdzić w pracy :P bo jednak jeżeli chodzi o szukanie pracy to studia są w drugiej kolejności :/ bardziej liczy się doświadczenie i umiejętności, jakie posiadasz i jakimi możesz pochwalić się przed pracodawcą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×