Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niewyrabiajaca

Podwyższenie alimentów

Polecane posty

Gość nie wiem kimjuz jestem
Witaj Mam placone alimenty na corke z funduszu od 10 lat ale jak chcialam podwyzke to musialam dac sprawe do sadu i pozwac ojca o podwyzszenie alimentow i wowczas fundusz od dnia uprawomocnienia sie wyroku i dnia zlozenia wniosku placi wieksza kwote w moim przypadku 500zl bo taki max placi nawetjak masz wiecej zasadzone to fundusz wyplaca do kwoty 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy od 6 lat zasądzone po 350 zł a niestety wydatki nam wzrosły wiec chcemy złożyć pozew o podwyższenie. Długo czeka się na sprawę? Trzeba mieć jakichś świadków? Jakieś kosztorysy utrzymania się/dziecka? My już pełnoletni jesteśmy, więc sami chcemy złożyć pozew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kimjuz jestem
Na sprawe czekalam 1,5 miesiaca ale mi podwyzszyli tylko 100zl poniewaz sedzina twierdzila ze jak placi fundusz to tylko taki max moga podniesc od kwoty poprzedniej.Swiadkow nie trzeba tylko mialam kosztorys utrzymania corki i zaswiadczenie ze sie uczy ze szkoly.Pamietajcie ze po 6 latach sie podwyzka nalezy.Tylko musi sie atawic ojciec dzieci bo jak nietobedzie nastepny termin i jak 3 razy sienie stawi to wtedy sad prosi okuratora ktory bedzie go reprezentowal np ktos z waszej rodziny tak miala moja przyjaciolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojciec się nie stawi bo jego miejsce pobytu jest nieznane :/ To bedziemy czekac kurde rok na to podwyzszenie :( Kurwiarz pierdolony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kimjuz jestem
To odrazu na pismie ktore wystosujecie do sadu o podwyzke podajcie kuratora kogos bliskiego nie musi byc rodzina poniewaz ojca adres jest nieznany i na pierwszej sprawie bedziwe final tak powiedziala sedzina mojej przyjaciolce tylko szkoda ze nie odrazu wiedziala jakby miala adwokata to 100 procent byla poinformowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale my nie utrzymujemy kontaktów z rodziną od strony ojca, no i jego wszyscy bracia są za granica a babcia jest schorowana i stara, zresztą pomagała nam jak odszedł i jej nie podam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kimjuz jestem
To nie musi byc ktos z rodziny ojca to moze byc kolezanka kolega.Ja bylam kuratorem mojej przyjacjiolki na rozprawie bo mnie podala i go reprezentowalam i tyle.Niczego sie nie balam ze to ja bede placic bo ja go tylko reprezentowalam jako nieobecnego z powodu braku przebywania w miejscu zameldowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też składałam wniosek, bo moje alimenty wynoszą 120 zł a z ojcem kontaktów nie utrzymuje zadnych . Odbyła się sprawa w sądzie, gdzie sędzia powiedział, że nie podwyższy mi nic, chociaż mieszkam z babcią, która jest na najniższej rencie. My dalej wiążemy ledwo koniec z końcem, a ten pieniądze przetraca na wódke... I jeszcze niedawno sie obudził i przyszedł do nas pożczyć kase...zatrzasnelam drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia, tak kiedys zarządził sąd i tak zostało, kiedy w końcu dorosłam i zobaczyłam, że nam nie starcza na życie powiedziałam babci żeby wniosła ten wniosek. Jak widać nic nie pomogło. Myślicie, że można powtózyć ten wniosek jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babcia ma 545 zl renty = 550 dodatku rodzinnego i te 120 zl alimentów. Ojciec pracuje "na czarno" i zdaniem komornika jest "nieuchwytny" a mama jest zwolniona z płacenia alimentów, bo to córka babci, wiec babcia nie chciala jej robic "problemów", jednak mama daje sama na mnie pienądze jak tylko ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrafisz czytać?
poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Ja próbowałem. Ale ani żona ani dzieci płacić na mnie nie chcą. Jestem załamany. Myślę ,że może teściową ścignąć za alimenty. Jest szansa???? FA chciałbym zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoniim
Witam . Mam 18 lat , kończę w tym roku szkołę średnią, mam plany związane z dalszą edukacją. W związku z tym chcę ubiegać się o podwyższenie alimentów od ojca, który jest bezrobotnym alkoholikiem a alimenty ściąga z niego komornik. Obecnie alimenty wynoszą 200 zł , chcę je zwiększyć na 400 zł, ponieważ mnie i rodzeństwo wychowuje matka - zarabia 1400 zł. Czy jest szansa aby sąd przyznał tą kwotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×