Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama rudniowa

DWULATEK KTÓRY PRAWIE NIC NIE JE !!!!

Polecane posty

Gość mama rudniowa

Moja córka skończyla 2 latka i jest wieklkim niejadkiem! Regularnie wypija tylko mleko rano i wieczorem a w ciągu dnia dramat - na obiady przyswaja tylko zupy i to nie wszystkie, nie chce jesc kompletnie zadnych ziemniaków, mięsa, makaronu, ryżu NIC! Zadnych kanapeczek, owoców ostatnio nawet kaszki mi wypluwa..... Jej menu w ciagu dnia to mleko, potem moze jakas kaszka lub bakuś ( oczywiscie chlebek lub bułka zostaje nietknięty ) zupka ( bez kawalka mieska bo wyczuje ) i potem jakis jogurt i mleko. Jak czytam ze wasze dzieci zajadają sie paleczkami kurczaka, parówkami, kanapkami itd to jestem w szoku To tylko taki etap? Zaznmaczam ze mimo malego apetuty mala wyglada bardzo dobrze i waży 16 kg, juz pewnie ponad.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waży bardzo dużo jak na
2-latkę widocznie dlatego nie ma potrzeby ciągłego jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nikogo nie ma
czyli ona nic nie gryzie w wieku 2 lat? Same płynne rzeczy .... przekichane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja 2-latka
Moja waży 11 kg i nie je nawet kaszek, jogurtów, o zupach już nie wspomnę! Mam wrażenie,że odżywia się energią kosmiczną:P Jest zdrowa i ma mnóstwo energii, nie mam pojęcia skąd! Jeśli Twoja córka jest zdrowa i ma dobre wyniki badać po prostu skończ się przejmować! Przejdzie z wiekiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wlasnie dzis dokladnie
przeanalizowalam to co je moja córka-18m-cy wiec mlodsza od twojej ale moze ci pomoge bo tez jest niejadkiem.porobilam badania,ale wyszlo wszystko ok.poprostu trzeba byc sprytniejszym i przemycac niektore rzeczy a rowniez byc konsekwentnym.podejrzewam ze czesto dajesz jej to co ona chce byleby wogole cos zjadla.ja tez popelnialam ten błąd.az w koncu lekarz mi powiedzial ze z dziecmi ''niejadkami'' powinno sie robic tak: jak nie zje to musi czekac do kolejnego posilku.chocby 2h.2-3dni i sama zobaczysz ze zrozumie o co chodzi.a są takie potrawy ktore jesc dziecko powinno ale nie lubi(wtedy mozna przemycic marchewke lub cos innego np w zupie-kremie).przerwy miedzy posilkami muszą byc odpowiednio dlugie i nie ma podjadania!!! ja wyeliminowalam calkiem chrupki,paluszki,biszkopty itd.do tego doszlam po 3tygodniach: 7.30 mleko(dodaje kleik ryzowy lub kukurydziany zeby bylo bardziej tresciwe.na poczatku wyczuwala ale z dnia na dzien sypalam lyzeczke wiecej) 10.30 jogurt(dodaje wczesniej namoczone musli/platki owsiane itd) kupilam tez platki kukurydziane w miodzie i daje jej do chrupania.czasem sama robie kefir na mleku-dodaje mrozone owoce. 14.30 obiad.zazwyczaj robie zupe (z czego to czego nie lubi-miksuje i wlewam spowrotem do zupy).zjada wszystko!! :) 17.podwieczorek-surowy owoc.zazwyczaj kawaleczek jablka 19.kolacja: kaszka owocowa/ kanapka z twarozkiem.tne na male kawalki. jak nie chce jesc lub zaczyna sie bawic-wysadz z krzeselka i zajmij sie sobą.moja lamentowala przez 20minut pierwszy raz.ale ja nie zwracalam uwagi.po 20min wróćila i wyciagala rece.wsadzilam ją spowrotem-zjadla wszystko. dziecko ma wybór-je albo nie je.ale ty nie lataj za nią z jedzeniem,nie wciskaj na sile.jak zje jeden posilek mniej w ciagu dnia bo wybrzydza to nie umrze od tego.warto byc konsekwentnym i spisac plan posilkow i godziny na kartce. powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rób jej do jedzenia to co lubi moje dziecko jest na etapie naleśnikiów to je robię cały czas A od kidy ona nie je ? Bo. Jak na swój wiek to dużo waży on chyba że jest też wysoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka 28
mój 2latek waży 15kg czyli mniej, a je BARDZO DUŻO :o wszyscy są w szoku, byłam z tym u lekarza, bo nie jest to normalne. Zjada wiecej ode mnie, ale lekarz nie zauważył nic niepokojącego. Może taki okres w życiu, że mój tak wcina, a Twoja odwrotnie. Moze zamienią się rolami. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endokrynolog sie klania:O biorac pod uwage ze ,alo je to taka waga jest objawem jakiejs choroby metabolicznej:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wlasnie dzis dokladnie
16kg to nie tragedia ale po co dziecku robic kiedys problemy z odchudzaniam??? lepiej odzywiac go zdrowo przeciez. zresztą mysle ze jesli dziecko je wiecej niz rodzic to troche dziwne:o ale nie mnie osądzac.w kazdym razie duzo zalezy od tego co je.bo jesli jogurty,mleko,warzywa,owoce to ok.gorzej jesli są to makarony,ziemniaki,paróweczki,kanapki itd...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wlasnie dzis dokladnie
masz racje-troche to na zaburzenia pracy tarczycy wygląda-niedoczynnosc pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge tego sluchacccc
jak moje dziecko wazyloby wiecej niz przecietna to nie cieszylabym sie tak ze duzo je :o je wiecej niz ty? to cos chyba nie gra co? poprostu mu nie pozwalaj.wyznaczaj mniejsze porcje 5xdziennie. ludzie zacznijcie myslec i kontrolowac dzieci troche co? bo za 20lat bedziemy mieli spoleczenstwo grubasow :o i co z tego ze dziecko teraz zdrowe jest,jak za 10lat beda sie z niego smiali bo pulpetem bedzie.a za 20lat bedzie mial problemy z nadwagą :o ale niee,teraz wszyscy sie ciesza bo dziecko ma apetyt :o dziecku trzeba ustalac konkretne porcje! moj pies tez jadlby tyle ile bym mu dawala,chocby mial sie zesrac to by jadl :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka 28
Tak chciałam zrobić dlatego byłam z Kubusiem u lekarza, ale ten jak usłyszał jadłospis to mówił, ze jak najbardziej ok. Najwięcej to zjada warzyw i owoców w ciągu dnia, potem mięso, a potem mleczne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jak nie dajesz mu
paluszkow,chrupek,slodyczy,soczkow to chyba jest ok :) a mozesz napisac co i ile je? jesli masz ochote oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka 28
np. dziś Duża miska płatków z mlekiem (gęste) banan, kiwi, jabłko rosołek - sporo ziemniaki, udko z kurczaka gotowane, buraczki - sporo (tyle ile ja zjadam, aczkolwiek ja nie jem dużo) 3 kanapki takie małe z szynką i serem jabłko, gotowane jajko kaszka 220ml Kuba pokazuje co chce zjeść i nalega tak długo aż mu zrobię i podam. Nie jest otyły, jest normalnym chłopcem, nawet chyba z tych szczuplejszych, ale jest wysoki 98cm (miesiac temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka 28
poza tym nie ma rzeczy, które mu nie smakują. Zje wszystko aczkolwiek niektóre posiłki chętniej, inne mniej chętnie Zjada np. ze smakiem gotowaną pietruszkę i seler co ja uważam za paskudztwo (normalnie w całości bez niczego to zje) KTÓRAŚ NAPISAŁA, ZE NA MOIM MIEJSCU BY SIĘ NIE CIESZYŁA. Sprostuję: nie cieszyłam się... dlatego byłam u lekarza, ale skoro jest ok, badania też robiłam i jest w porządku to chyba nie mam co płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohohohohoho
no to tylko pozazdroscic :) moje dziecko je 1/5 tego co twoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Mariolka
naprawdę Twoim zdaniem to jest tak dużo? i na dodatek więcej niż jesz Ty sama??? to ile Ty jesz? moim zdaniem to zupełnie normalnie je Twój syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uważam, że
jak na 2latka je bardzooooooooo dużooooooooooo! Mój ma apetyt, a je nawet nie połowe tego co napisała Mariola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn ma prawie 3 latka i waży 12,5 kg chudziak jak diabli! a tu czytam o 2 latce 16 i strach mamy jestem pod wrażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2609
np. dziś Duża miska płatków z mlekiem (gęste) banan, kiwi, jabłko rosołek - sporo ziemniaki, udko z kurczaka gotowane, buraczki - sporo (tyle ile ja zjadam, aczkolwiek ja nie jem dużo) 3 kanapki takie małe z szynką i serem jabłko, gotowane jajko kaszka 220ml Kuba pokazuje co chce zjeść i nalega tak długo aż mu zrobię i podam. Nie jest otyły, jest normalnym chłopcem, nawet chyba z tych szczuplejszych, ale jest wysoki 98cm (miesiac temu) Jestem pod wrażeniem - mój synek ma dwa latka i waży zaledwie 10,5 kg. Z jedzeniem jest katastrofa, wiecznie borykamy się problemem niedowagi. Niemalże każda wizyta kontrolna kończy się serią zleconych badań - miomo, iż wszystkie wychodzą dobre jest strasznym niejadkiem. Jedyne co zjada to mleko, jakiegoś tam bakusia i owoc jeszcze wchodzi w gre, albo kawałeczek mięsa dosłownie kawałeczek. Kanapki w życiu z niczym nie zjadł, woli suchy chleb, zupa to cud jak zje, kaszy nigdy nie jadł i nie mam mowy żeby czymkolwiek zagęścić mleko, bo po postu nie zje wcale. Jak dla mnie to moje dziecko po prostu nie je nic, bo jak 2 latek może najeść się mlekiem, jak i tak burczy mu w brzuchu, Dla mnie matki to dramat, a lekarz powie, że z głodu nie umrze. Przepisał jakiś tam syrop o nazwie peritol i dla niego problem rozwiązany. Byliśmy u gastrologa- żadnym glutenowcem ani innym alergikiem nie jest, teraz mamy zrobić usg jamy brzusznej, kiedyś robiliśmy było ok - ciekawe jak teraz? Marzę żeby z tego wyrósł i zaczął w koncu normalnie jesć.A mimo to jest radosnym, ruchliwym dzieckiem, które wszystkiego jest ciekawe. Jak juz któraś z mam napisała, chyba żywi się jakąs energią kosmiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z moim niejadkiem próbowałam chyba wszystkiego, w końcu zdecydowałam się (z pewnymi oporami) na syrop Apetizer- suplement na brak apetytu u dzieci. Syrop jest stworzony specjalnie dla dzieci i naprawdę mogę go polecić, poczytaj o składzie i działaniu http://apetizer.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_golanska

Jak mała pije jeszcze mleko to pół biedy, możesz jej podawać zamiast zwykłego mleka Laktowit Niejadek - specjalne mleko dla niejadków. Dzięki temu dostarczysz jej znacznie więcej wartości odżywczych i nie musisz się martwić, że nie za bardzo chce cokolwiek jeść. I gwarantuje, że córeczka będzie rosnąć aż miło - wiem z doświadczenia:))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×