Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marylka795

Poporodowe pęknięcie szyjki macicy

Polecane posty

Witam,mam podobny problem.3 lata temu urodziłam dziecko.W trakcie ciąży zaczęłam odczuwać bół w dolnej części podbrzusza,ale oczywiście lekarz,do którego chodziłam prywatnie zlekceważył to mówiąc,że to normalne w ciąży.Zapisał jedynie no-spe 2 razy dziennie.W 7 m-cu miałam już rozwarcie i wtedy Pan doktor się przestraszył! Z racji tego,że sama byłam wcześniakiem i obawiałam się przedwczesnego porodu,wielokrotnie mówiłam o tym lekarzowi,który dopiero w 8 m-cu ciąży przepisał mi leki na "podtrzymanie".Któregoś dnia wylądowałam w szpitalu z powodu wysokiego ciśnienia oraz drętwiejącego bólu kręgosłupa.Do tego dołączyły się krwotoki z nosa! w szpitalu okazało się,że jeszcze tego samego dnia urodzę.W 36 tyg. ciąży urodziłam zdrowego i silnego chłopca,który był wcześniakiem.Podczas porodu otrzymałam Buscolisin.Poró trwał 2 godz. 45 min.Maluch otrzymał 10 punktów w skali Apgar.Wszystko było by ok,gdyby nie fakt,że od tamtej pory cały czas boli mnie podbrzusze.Chodzę po różnych lekarzach i nikt nie chce mi pomóc.A dopiero w lipcu ubiegłego roku podczas przypadkowej cytologii dowiedziałam się,że mam pęknięta szyjkę macicy prawdopodobnie po porodzie.Lekarz,który mi to powiedział był zdziwiony,że nie wiedziałam o tym wcześniej.Twierdził,że lekarz odbierający poród powinien to zauważyć.Czas mija,a ja nadal jestem pęknięta,podbrzusze nadal boli,mam dosyć spore upławy,nieregularne i obfite miesiączki oraz bóle w okolicy lędżwiowekj kręgosłupa.A najlepsze jest to,że ja czuję to pęknięcie w sobie,czuję dziurę.kiedyś dosłownie tak mówiłam lekarzom.Czuję jak bym miała tam zapalenie.Nie wiem czy to ma związek z moczem,ale odczuwam takie parcie na mocz i taki ucisk na pęcherz.Nawet ostatnio robiłam posiew moczu i wyszły mi bakterie Ziarniaki.Zostałam z tym wszystkim sam,bo lekarze umywają ręce.Na własną rękę robię wszelakie badania szukając lub wykluczając inne możliwe przyczyny bólu.I wszystkie badania i USG wychodzą w normie a jak bolało tak boli.A ginekolog powiedział mi,że pęknięta szyjka nie boli! A ja jak czytam na forum opinie kobiet,które mają to samo to jednak jestem pewna że boli.Teraz jedynym rozwiązaniem jest zajść w ciążę(co przy pękniętej szyjce jest mało możliwe) i później założyć krążek lub szew albo słyszałam coś o plastyce szyjki i jej operacyjnym zeszyciu.To jest bardzo przykre,bo ten co nie przeżył takiego bólu nie jest w stanie sobie wyobrazić jak to jest i jak to może człowieka pogrążyć i zdołować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×