Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tygrysia krewettkka

Krewetki - jak przyrządzić?

Polecane posty

Gość Tygrysia krewettkka

Kupiłam wczoraj krewetki tygrysie w biedronce i zawsze robie tak ze obtacam je w jajku i mące kukurydzianej i na patelnie, ale smak jest mało wyrazisty, macie moze jakies sprawdzone sposoby ich przyrządzania ?? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poloz na listkach zielonej salaty z boku mozesz dac mala kropke czarnego kawioru kawior najlepiej zeby byl schlodzony lodem tez mozesz go polac delikatnie sokiem ze swiezo wycisnietej cytryny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysia krewettkka
ale surowe?? Nie smazyć ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz delikatnie posolic i dac kilka zabkow czosnku beda przprzeprzepyszne zaufaj mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upup4568759064
a jakies w cieście lub paneirce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ma być w cieście
to tylko i wyłącznie mąka z solą i pieprzem : surowe krewetki obtaczamy i na gorący tłuszcz na chwilę, zdejmujemy na ręcznik papierowy, skrapiamy sokiem z cytryny i zjadamy tak samo inne owoce morza robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli bedziesz smazyc to krotko, jak tylko nabiora kolru sa gotowe - jak za dlugo bedziesz smazyc to zrobia sie skwarki bez smaku i w Polsce mozna kupic juz surowe krewetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ma być w cieście
które owoce morza Wam najbardziej smakują? bo mi kalmary i ośmiorniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunini
najlepsze krewetki solisz pieprzysz podsmazasz na maselku zadnej mardarynie ani oliwie na koniec 4 zabki czosnku zgniecionego i duzo swiezej pietruszki ja daje caly peczek do tego sos jogurtowo czosnkowy plus bagietka a krewetki kupuje swieze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupić surowe to sztuka
jak ktoś wie gdzie, to bardzo proszę o namiary, bo ja spotykam tylko różowe i mrożone... Można też wrzucić do mleka kokosowego (lepiej śmietanki) z dodatkiem czerwonej pasty curry, podać posypane kolendrą (ale kupić kolendrę w zimie w naszym kraju to też niezły wyczyn...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujjjjjjjjj robale
i rybie jaja fuuuuuuuuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam takie panierowane w cieście - na 250 g krewetek: ok 2 łyżki mąki ziemniaczanej - daje się tyle żeby ciasto było konsystencji naleśnikowego:) 2 jaja 4-5 łyżek majonezu 1/3 łyzeczka chili sol, olej lub oliwa do smażenia Miksujemy wszsytko na jednolite ciasto. Zamaczamy w cieście i na gorącą patelnie mniam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki - jak smak jest malo wyrazisty, no bo krewetki sa takie bardzo delikatne w smaku, to po prostu musisz porzadnie przyprawic sola, pieprzem i ziolami, albo przynajmniej sola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradnikgrillowy
Przepis na zaskakujące krewetki na SteakRock'u ;) Składniki 1 porcja: 250 g krewetek vannamei 1 grapefruit 1 łyżka oliwy z oliwek 1 łyżka posiekanej natki pietruszki 1 łyżka startego świeżego imbiru 2 starte ząbki czosnku Sól, pieprz Przygotowanie: -Krewetki jeśli są mrożone rozmrażamy, myjemy, osuszamy, -Grapefruita szorujemy, kroimy w ósemki, -Sok z jednej cząstki wciskamy do krewetek, -Dodajemy do nich oliwę, natkę pietruszki, imbir, czosnek i przyprawy, -Kamień wkładamy do piekarnika rozgrzanego do maksimum na ok 40 minut, -Po wyjęciu układamy na nim krewetki i cząstki grapefruita, -Opiekamy z każdej strony przez ok. 3-4 minuty, -Krewetki świetnie smakują polane sokiem z grillowanych grapefruitów i kromką świeżego chleba lub bagietki. Kamienie wulkaniczne dostaniesz na http://www.steakrock.pl Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybym tylko umiała gotować, ah to może i bym się skusiła na takie rzeczy, ale niestety nie umiem gotować. Jedzenie zamawiam, ale z miejsca, gdzie wszystko jest taaakie pyszne! Zamawiam w Margaret we Wrocławiu! Tam na prawdę warto zamówić, bardzo się opłaca bo jest smaczne i cenowo okej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smaczne krewetki mają w Hurry Up Shrimp, możesz zamówić do domu, i nie musisz się męczyć i martwić że coś nie wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja jak mam ochotę to zamawiam z kateringu Margaret Horeca, mają najlepsze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jadłam kilka razy krewetki no i potwierdzam, najlepsze z kateringu Margaret Horeca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×