Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mufinka0

Rozwiązanie umowy

Polecane posty

Gość mufinka0

Dostałam umowę o pracę na okres próbny na 3 miesiące.Po skończeniu okresu próbnego dostałam umowę na 2 miesiące. Ponieważ znalazłam lepszą pracę to chciałam z tej zrezygnować i złożyłam 2 tygodniowe wypowiedzenie ale szef powiedział mi, ze za krótko pracuję żeby móc złożyć wypowiedzenie. To złożyłam wypowiedzenie w trybie natychmiastowym to powiedział, ze tak też nie można. Mam więc pytanie co mogę zrobić aby rozwiązać z nim umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Tak krótką umowę można rozwiązać tylko i wyłącznie za porozumieniem stron. Żeby dawać wypowiedzenie musiałabyś mieć umowę na okres dłuższy niż 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka0
Nie moze przecież tak byc ze on mnie zmusi do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
no niestety zgodnie z kodeksem pracy umowę zawartą na okres krótszy niż 6 miesięcy można rozwiązać tylko za porozumieniem stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie prawda
w przypadku umów na czas okreslony obowiazuje wypowiedzenie dwutygodniowe. Miałam taka sama sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Kurde co za ludzie... Weź kodeks pracy i zobacz kiedy dopiero można dać 2-tygodniowe wypowiedzenie... Normalnie masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem, nie znam się ....
do "a nie prawda": i owszem - ale dla umów zawartych na dlużej niż 6 miesięcy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogłabyś....
jeśli ta praca szkodzi twojemu zdrowiu. Musisz mieć zaświadczenie od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka0
Do amellliaa Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to niewchodź na ten temat. Ktoś ma kłopot i chce się poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogłabyś....
a dużo ci jeszcze do końca tej umowy zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka0
Do końca stycznia, ale w tej nowej pracy i tak już długo na mnie czekaja więc do konca stycznia napewno nie będą czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
idz na chorobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
znajdz slabe punkty pracodawcy - tak by miec go czym przekonac by poszedl ci na reke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka0
Byłam na zwolnieniu bo naprawde byłam chora to on mi powiedział że ja specjalnie wziełam sobie zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
Okresy wypowiedzenia umowy zawartej na okres próbny uzależnione są od czasu jej trwania. Wynosi on 3 dni, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie oraz 2 tygodnie, jeżeli umowa na czas próbny została zawarta na 3 miesiące. Długość okresu wypowiedzenia jest różna w zależności od rodzaju oraz czasu trwania umowy o pracę. Długość okresu wypowiedzenia może być również modyfikowany przez postanowienia umowy o pracę. Okres wypowiedzenia umowy na zastępstwo wynosi 3 dni, bez względu na długość trwania samej umowy. Okres wypowiedzenia umowy na czas określony wynosi 2 tygodnie. Okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony zależy od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy. Jeżeli pracownik zatrudniony był krócej niż 6 miesięcy to wynosi on 2 tygodnie, jeżeli zatrudniony był co najmniej 6 miesięcy to obowiązuje 1 miesięczny okres wypowiedzenia; jeżeli zaś zatrudnienie trwało co najmniej 3 lata - to okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. W przypadku wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony okresy wypowiedzenia mogą zostać przedłużone. W przypadku zatrudnienia pracownika na stanowisku związanym z odpowiedzialnością materialną za powierzone mienie, strony mogą przedłużyć okresy wypowiedzenia z 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia na miesięczny oraz z miesięcznego do dwumiesięcznego. Do okresu zatrudnienia należy wliczyć pracownikowi okres zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy, jeżeli zmiana pracodawcy nastąpiła na podstawie tzw. przejścia zakładu pracy oraz jeżeli obecny pracodawca jest następcą prawnym poprzedniego pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
no i co z tego ze ci tak powiedział - kit mu w oko ! jak nie chce isc na reke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
Terminy wypowiedzenia Zgodnie z zasadami kodeksu pracy terminy wypowiedzenia wyrażone w miesiącach kończą się w ostatnim dniu miesiąca a wyrażone w tygodniach, w sobotę. Oznacza to np., że w wyniku złożenia wypowiedzenia w dniu 10 czerwca, zakładając, iż okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc, umowa o pracę rozwiążą się 31 lipca. Zwolnienie na poszukiwanie pracy Jeżeli wypowiedzenie zostało złożone przez pracodawcę, pracownik w okresie wypowiedzenia wynoszącym nie mniej niż 2 tygodnie ma prawo do płatnego zwolnienia na poszukiwanie pracy. Zwolnienie to przysługuje w wymiarze 2 dni roboczych, jeżeli wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie albo 1 miesiąc oraz 3 dni roboczych w razie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Niedozwolone skrócenie okresu wypowiedzenia Strony umowy o prace nie mogą skracać okresów wypowiedzenia jednostronnie za wyjątkiem sytuacji wskazanych powyżej. Jeżeli jednak pracodawca zastosował krótszy okres wypowiedzenia, to umowa rozwiązuje się i tak z upływem okresu, jaki wynika z przepisów prawa a pracownikowi przysługuje wynagrodzenia aż do momentu rozwiązania umowy o prace. Urlop w okresie wypowiedzenia W okresie wypowiedzenia pracodawca może udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego. Pracownik jest zobowiązany urlop wykorzystać we wskazanym przez pracodawcę terminie. Ponadto pracodawca może w okresie wypowiedzenia zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Uznaje się jednak, że pracownik powinien wyrazić na to zgodę. Zgoda ta może jednak być wyrażona w sposób dorozumiany np. poprzez nieprzychodzenie przez pracownika do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
i wszystko jasne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
nawet ja pójdzie tutaj na L4 to nie może zacząć nowej pracy... Nie masz wyjścia jeżeli szef nie zgodzi się na porozumienie to musisz pracować do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
matacz ty czytasz ze zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
pytanie brzmi czy ty też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
Okres wypowiedzenia umowy na czas określony wynosi 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Wbij sobie do głowy że ona nie ma okresu wypowiedzenia!!!!!!!! Czy pójdzie na urlop w wymiarze kilku dni bo tylko tyle jej przysługuje, czy na chorobowe to i tak nie może zacząć nowej pracy!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
ma wszak masz przytoczone jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,... ..
mufinka0 Dostałam umowę o pracę na okres próbny na 3 miesiące.Po skończeniu okresu próbnego dostałam umowę na 2 miesiące. dostała umowe na czas okreslony , a to znaczy ze obowiazuje ja 2 tygodniowy tryb wypowiedzenia - dawaj linke gdzie jest napisane , ze jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaL
Matacz ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
art. 33 jeżeli umowa jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy mozna rozwiązac umowę za 2-tygodniowym wypowiedzeniem art. 34 mozna wypowiedziec umowę zawartą na okres próbny (3 miesiące) za 2-tygodniowym wypowiedzeniem I teraz matacz zrozum jedną rzecz ona nie spełnia tych warunków więc przestań pieprzyc głupoty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
ma normalną umowę na czas określony na 2 mesiące!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem, nie znam się ....
matacz: Gramatyczna konstrukcja art. 33 K.p. wskazuje, że zamiarem ustawodawcy było ograniczenie możliwości wypowiedzenia umowy czasowej (zawartej na czas określony) do przypadku, gdy trwa ona nie dłużej niż 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×