Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zadymiara

macie pomysł na obiad z makaronem?

Polecane posty

Gość gość
dobra oliwa+czosnek+pęczek zielonej pietruszki-lekko podsmażamy i mieszamy z ugotowanym makaronem,jak ktoś lubi można dodać pomidory-proste,szybkie i smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gremlinekk
u mnie każdy sos musi być na bazie pomidorów, najchętniej kupuje te z primo gusto bo są naprawdę słodkie, najbardziej pasują mi jako baza pod sos do makaronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u mnie najważniejszy jest makaron, sos czy dodatki, są mniej ważne. Ale i tak staram się urozmaicać, żeby nie było nudno. Fajne pomysły na danie z makaronem można znaleźć tutaj http://panipanidomu.pl/przepisy/makarony/ bardzo smakuje mi ten z suszonymi pomidorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosatocka
Ostatnio robiłam taką zapiekankę z karczochami i szpinakiem http://www.wszechsmaki.pl/%EF%BB%BFzapiekanka-ze-swiatowych-wybiegow/ . Pewnie nie każdy te warzywa lubi ale dla mnie była to bardzo fajna i zdrowa mieszanka. Ja zresztą lubię makaron i warzywa w każdej postaci. Na pewno jest to oryginalne i smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n3reczka
a nada się tu tylko ten makaron czaniecki z błonnikiem owsianym czy można użyć jakiegokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARBONARA :) składniki ( na dwie głodne osoby) : - pół opakowania makaronu spaghetti - 20 dag wędzonego boczku, szynki lub włoskiej wędliny - cebula - ząbek lub dwa czosnku - dwa jajka - 200 ml słodkiej śmietanki lub 100 ml śmietanki i duża łyżka mascarpone (kwaśna śmietana też się nada) - natka pietruszki - sól, świeżo zmielony pieprz Makaron ugotować w osolonej wodzie wg. przepisu na opakowaniu, al dente czyli na ząb, niezbyt miękko a nawet odrobinkę twardawo, nie hartować zimną wodą. Jajka wymieszać w kubeczku ze śmietanką i przyprawami (ok. pół łyżeczki soli i ćwierć pieprzu). Na patelni rozgrzać odrobinę oliwy lub oleju i wrzucić pokrojoną drobno wędzonkę i cebulkę. Kiedy wędzonka lekko się wytopi, dodać posiekany czosnek, smażyć minutę, wrzucić na patelnię makaron, wymieszać, zdjąć patelnię z ognia. Zaczekać chwilę i wlać śmietankę z jajkami, wymieszać wszystko, jajko nie może się ściąć ale nie może być całkiem płynne. Całość posypać obficie natką pietruszki. www.100club.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosatocka
Ja akurat użyłam tego bo miałam go w domu, ale jakiekolwiek rurki będą ok. Pełnoziarniste, razowe albo z błonnikiem na pewno trochę zdrowsze niż zwykłe pszenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w domu zawsze jest zapas http://makaronyanna.com.pl/. Więc jak nie ma nic do jedzenia to gotujemy makaron i robimy zapiekankę czysta lodówka, czyli wrzucamy do niej to, co aktualnie mamy w lodówce ;) Zawsze wychodzi pyszna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją ogromną pasją jest gotowanie dlatego postanowiłam założyć bloga na Facebooku. Blog ma nam służyć do wymiany przepisami. Zapraszam serdecznie do polubienia strony web.facebook.com/Gotowanie-moja-pasja-1740833252611549/ Zapraszam do zamieszczania postów ze zdjęciami potraw i przepisami. Dodam że kto pierwszy zamieści post otrzyma drogą pocztową nagrodę niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubetka
ja do makaronu często robię sos grzybowy świetny wychodzi ten z koncentratu grzybowego Krakusa bez chemii z kawałkami grzybów i warzyw, wystarczy dodać mięsko, makaron i obiad gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkakk
Myśle,że klasyczne spaghetti z dodatkiem czarnego czosnku przypadnie tobie do gustu. U mnie w domu to hit! moja mama kiedyś kupiła jego tu https://czarny-czosnek.pl/ Genialnie sprawdza się w innych daniach. Również jako dodatek do sosu będzie był na głowę inne dodatki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutkaaa9
ja na niedzielny obiad lubię przygotować cannelloni nadziewane mięsem mielonym zapiekane w sosie pomidorowym. ważne tylko, żeby kupić dobry makaron np. Arrighi, bo jak się kupi jakiego noł-nejma, to albo makaron będzie za twardy albo za miękki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, polecam makaron + przyprawa grillowa, można dodać ciupkę majonezu do smaku... mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatijanka
Jakoś sobie tego nie wyobrażam, ja lubię makaron z pesto, jeśli coś na szybko, albo z łososiem i serkiem mascarpone, jesli mam więcej czasu. Makaron koniecznie prawdziwy włoski, to mam pewność, że nic mi się nie rozgotuje i nie rozciapie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guerroso
jak włoski makaron to np arrighi, polecam, bardzo smaczny jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonazzoli
Na makaron nie... Ale może masz ochotę na starbucks? Tam mają fajne rzeczy, w sam raz do obiadku. Na pizza portal możesz wszystko sobie zamówić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jufka

Bardzo fajny przepis, który na pewno wypróbuję. Bardzo często robię dania z makaronem bo w domu wszyscy lubią, makaron kupuję albo z pszenicy durum albo pełne ziarno, lubię arrigghi, włoski makaron, świetnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię makaron pełne ziarno z lubelli, do tego sos z podsmażonych pieczarek i serka mascarpone. Gotowe w 10 minut, a przepyszne i sycące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio siekam paprykę i cebulkę, podsmażam z kurczakiem, dodaje śmietany i serka topionego i robie z tego sos do makaronu. Pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×