Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karola82wa

Kurs księgowości I stopnia - Wasze opinie, praca?

Polecane posty

Gość Karola82wa

Witam serdecznie :) Chciałabym zapisać się na kurs księgowości I stopnia organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Warszawie, jednak zastanawiam się, czy taki kurs ma w ogóle jakiś sens w moim przypadku. Przeglądając program kursu, mogę powiedzieć, że wiele tematów nie jest mi obcych, ponieważ skończyłam studia na kierunku finanse i bankowość. Z drugiej jednak strony z rachunkowością na studiach miałam do czynienia parę lat temu i moja wiedza w tym temacie może być niewystarczająca do przystąpienia do np. kursu na samodzielnego księgowego (II stopień). Po skończeniu kursu I stopnia i zdaniu egzaminu zdobywa się kwalifikacje zawodowe w obrębie zawodu: księgowy (kod zawodu 331301). Dodam, że nie mam żadnego doświadczenia w księgowości, pracowałam w banku w dziale kredytów...zatem moje pytanie brzmi - jakie mam szanse znalezienia pracy w księgowości po ukończeniu tego kursu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pineskaaaa25
Już lepsze od kusrsów ze skwp jest wrócenie się wstecz do 2-letniego tech.ekon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooolooo
Księgowi polecają właśnie te kursy, które przeprowadza stowarzyszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatek2
Witam wszystkich! Karola ciekawa jestem co zdecydowałaś w sprawie kursu ponieważ mam ten sam dylemat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatass288
ksiegowosc to specyficzna dziedzina, w ktorej w ogloszeniach o prace w 90% potrzebne jest doswiadczenie i jeszcze raz doswiadczenie. zreszta teraz to do glupiego sklepu trzeba miec doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka w
czy ktos mógłby polecic mi kursy z ksiegowosci organizowane we wrocławiu. dodam ze nigdy nie mialam do czynienia z ta materia, wiec przede wszystkim interesuja mnie kursy nastawione na praktykę. czy może ktoś był na takim kursie organizowanym przez go work????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka w
czy ktos mógłby polecic mi kursy z ksiegowosci organizowane we wrocławiu. dodam ze nigdy nie mialam do czynienia z ta materia, wiec przede wszystkim interesuja mnie kursy nastawione na praktykę. czy może ktoś był na takim kursie organizowanym przez go work????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena kandydatka
zaden kurs nic ci nie da jesli nie masz praktyki, podejrzewam ze nawet egazaminu nie zdasz, teoria ze studiów to bardzo mało, ja na pierwszy kurs poszlam po ponad 3 latach pracy w zawodzie uwazam ze to tylko wtedy ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomożemy Ci zawodowo! U nas rekrutacja trwa cały rok! Wystarczy 1 rok by zostać specjalistą ! Nie wymagana matura. TOP kierunki: Asystent nauczyciela przedszkola, dekorator wnętrz, instruktor fitness, filolog języka nowożytnego, grafik komputerowy multimediów, instruktor terapii uzależnień, rejestratorka medyczna, specjalista ds dietetyki, wizażystka/ stylistka, technik elektryk i wiele wiele innych! Zapisz się do NOVA Centrum Edukacyjne ul. Dworcowa 39/1, Zielona Góra,mail: @ lub zapisz się ON-LINE: www.nova.edu.pl Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta

Witajcie,

w czerwcu skończyłam prawo.Planuję zrobić kurs księgowości I stopnia SKwP. Później może II stopnia, a w bardzo dalekiej  przyszłości chciałabym zostać doradcą podatkowym.Mam pytanie:czy po samym kursie I stopnia księgowości + mgr prawa mam szansę na pracę w biurze rachunkowym? Jestem w dość trudnej sytuacji materialnej  i nie mogę sobie pozwolić na naukę i darmowe praktyki u księgowego przez okres np. 1,5 roku. Obecnie nie mam jeszcze żadnej wiedzy z zakresu rachunkowości. Słyszałam jednak, że kursy w SKwP są bardzo dobre i posiada się po nich konkretne umiejętności. Mieszkam w miescie wojewódzkim (około 150 tys. mieszkanców) i znajduje się tutaj wiele biur rachunkowych. Czy sam kurs rachunkowości I stopnia może umożliwić mi już pracę w zawodzie i zarobki na poziomie ok. 1600-2000zl?Jeśli nie to czy dałoby się  osiągnąc  takie zarobki po kursie II stopnia i np. kilkumiesięcznych  bezpłatnych praktykach w biurze rachunkowym?Czy uważacie,że dałabym radę w ciągu 1 roku zrobić I i  II stopien w  SKwP i pozniej już normalnie pracować i zarabiać w zawodzie?

Pozdrawiam i proszę o radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×