Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajcie przepis

tortellini - robicie sami?

Polecane posty

Gość dajcie przepis

czy robicie sami pierożki tortellini w jakimś sosie? ja namiętnie lubię robić pierogi z mięsem pomyslałam że może zrobię je jako te małe tortellini , do tego jakiś sos i ser i zapiec , kiedyś jadłam takie danie z sosem jakby bolońskim czy bardzo podobnym i zapieczone z serem, czy myślicie że te moje pierożki z mięsem+sos boloński+ser to dobra kompozycja, a może podzielicie się swoimi przepisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle, ze to bardzo dobry pomysl, z tym, ze jesli pierozki masz z miesem, to sos juz raczej nie bolonski, tylko bezmiesny pomidorowy (chocby w najprosszej postaci: podduszasz cebule z czosnkiem, dodajesz puszke pomidorow i ziola, i masz sos pomidorowy). oliwek kilka mozesz do sosu takiego wrzucisz, jesli lubisz oliwki. sama pierozkow tortellini nie robilam, ani tez zadnych innych z reguly nie robie, bo za duzo z tym paprania, kiedy mozna najrozniejsze pierogi i pierozki nabyc w sklepie. oczywiscie robiac w domu mozna miec lepsza kontrole jakosci, ale nie dla mnie leniwca robienie pierogow, niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. no i oczywiscie dla ukoronowania dziela mozesz posypac te pierozki miscne z sosem pomidorowym startym serem, najlepiej wg. mnie parmezanem lub peccorino (prawie to samo co parmezan, tyle ze z owczego mleka). albo jakims innym serem, ale z rodzaju twardych topiacych, raczej niz miekkich ciagnacych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jak kupujesz w sklepie, to trzeba patrzec na sklad, zeby nie bylo w nim zadnej smieciarni typu tona cukru i glutamian sodu ;) nie wspominajac o calym wachlarzu E itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie, miniaturowe uszeczka ;) sa taki tyci, ze samemu robic to by ktos musial mniec niebianska cierpliwosc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie, w rosole, w barszczyku, czy kazdej innej zupie, ktora w ten sposob mozna uczynic bardziej pozywna :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×