Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xlalax

Przepis na placki ziemniaczane? :)

Polecane posty

Gość xlalax

Witam Was :)) Proszę, podajcie mi przepis na nie. Wiem , że są banalnie proste ale nie wiem dokładnie jakie składniki i w jakich ilościach. Czekam na odp i pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starte ziemniaki jajko maka zwykla smietan wiejska o 2 lyzek sol pieprz drobno posiekana cebula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maka ziemniaczana
do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię najpyszniejsze placki
ziemniaczane :p Tarte ziemniaki, starta jedna cebula, jajko, trochę mąki przennej, trochę ziemniaczanej, sól, pieprz i dosłownie szczypta mielonego kminku, usmażyć na złoto. Pewnie to zależy od proporcji, ja robię "na oko" i każdy zachwyca się moimi plackami :p Podaję z sosem pieczarkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię najpyszniejsze placki
zjadłabym teraz takie placki ale nie ma mi kto trzeć ziemniaków a urządzenia do mielenia czy do tarcia nie posiadam :( W ogóle uwielbiam placki ziemniaczane i są one moim ulubionym daniem, takie proste a jak smakują :) Mogłabym jeśc codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz zwykłą maszynkę do mięsa? jeżeli tak to spokojnie możesz w niej zmielić pyry dodaj też kminek cały nie mielony wtedy są smaczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubię placki z jagodami
Jak z chłopakiem chcemy miecn a dwa dni: 1,5kg ziemniaków startych drobno (na tarce ścieramy) 2 jajka kilka łyżek mąki (aby się zagęściło) łyżeczka soli czasem do tego mocno zmielona fasola (polecam!) albo jabłka na patelnię olej i smażymy placuszki :) objętość jednego to czubata łyżka drewniana rozpłaszczona podawać te słone ze śmietaną, serkiem mascarpone, łososiem lub jogurtem greckim PYCHA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię najpyszniejsze placki
campari taką zwyką maszynkę mam ale więcej by było roboty z samym przykręcaniem jej, pozniej odkręcaniem i myciem niż zagonienie chłopa do tarcia;) Co do kminku to ja wolę mielony bo nie cierpię takiego całego, jeszcze jak przez przypadek rozgryzę to już w ogóle masakra :p daję tylko trochę do smaku. W domu nigdy nie lubiłam placków ziemniaczanych bo mama dawała dużo tego kminku całego i albo robiła mi placki bez kminku albo nie jadłam w ogóle :) Jak już używam kminek to tylko zmielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja rozumiem z tą maszynką to trochę roboty jest ale pomyśl jak dużo placków musisz na smażyć bo duża rodzina to co lepsze maszynka i raz dwa zmielić niż trzeć godzinami kminek rzecz gustu ja tam wolę w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię najpyszniejsze placki
no u mnie duzej rodziny nie ma bo placki robię dla 2 osób ale jednak nie cierpię trzeć ziemniaków bo zawsze palce potrę więc robi to mój mąż ale jemu też nie zawsze się chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarkowanie jest okropne
wiec zawsze scieram na tarce jarzynowej ale tej z malymi oczkami, szybko i przynajmniej palcow nie poranie, a wychodza takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Trę ziemniaki (mam przystawkę do Zelmera),1 cebulę .Masę wykładam na gęste sito ,żeby ją trochę odcedzić .Dodaję całe jajko ,sól ,żadnej mąki bo i po co ? Smażę na gorącym oleju Jemy z kwaśną smietaną lub cukrem.Mozna dla koloru zetrzeć też 1 marchewkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×